lederboard

WPBM „Mój Dom” S.A. podsumowuje 2018 rok. Jak zmieniał się Wrocław?

Zdawałoby się, że po rekordowym 2017 roku koniunktura na rynku mieszkaniowym nie ma szans się utrzymać. Tymczasem rok 2018 był równie udany dla branży mieszkaniowej. Wrocławski deweloper z dwudziestodwuletnim doświadczeniem, WPBM „Mój Dom” S.A., podsumowuje miniony rok na lokalnym rynku.

 

 

Odbiór kluczy w Pixel House

Był to dla nas czas bardzo intensywny – komentuje Tomasz Bednarek, Manager ds. sprzedaży i marketingu w WPBM „Mój Dom” S.A. – Pod koniec marca pierwsi właściciele mieszkań w drugim etapie Pixel House odebrali klucze.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Legnickiej, naprzeciwko Magnolii Park. Okolice te rozwijają się dziś w zawrotnym tempie, stając się dzielnicą biznesową. Nowo powstające biurowce to kolejne miejsca pracy, a co za tym idzie – potrzeba inwestowania w osiedla mieszkaniowe jest szczególnie duża. Tym, co podnosi atrakcyjność inwestycji, jest doskonałe skomunikowanie z pozostałymi częściami miasta. To szczególnie popularne okolice wśród tych, którzy kupują mieszkania pod wynajem – mogą znaleźć zainteresowanych zarówno wśród pracowników pobliskich korporacji, jak i studentów, dla których dogodny dojazd do uczelni i Rynku będzie dużym atutem. W 2018 roku trwały też prace na budowie trzeciego etapu Pixel House, który ma zostać ukończony pod koniec kwietnia 2019 roku.

Nowy model sprzedaży w Słonecznym Zakątku

W minionym roku postanowiliśmy wypróbować nowy system sprzedaży, polegający na wprowadzeniu do oferty mieszkań dopiero po pozwoleniu na użytkowanie. Z punktu widzenia klienta to atrakcyjna propozycja: w momencie, gdy inwestycja została wprowadzona do sprzedaży, budynek już stał fizycznie, można było więc odwiedzić inwestycję, zobaczyć ją na własne oczy. Co więcej, najatrakcyjniejsze mieszkania zazwyczaj sprzedają się jako pierwsze, jeszcze na etapie tak zwanej dziury w ziemi. Wprowadzenie do sprzedaży już gotowych mieszkań dało klientom pełny wybór w momencie, gdy inwestycja już stała – tłumaczy Tomasz Bednarek z WPBM „Mój Dom” S.A.

Trzeci etap Słonecznego Zakątka, inwestycji zlokalizowanej na Krzykach, został wprowadzony do sprzedaży w lipcu. To model, który jest szczególnie korzystny dla kupujących mieszkania w celach inwestycyjnych. Lokum lada moment zacznie na siebie zarabiać – nie trzeba bowiem czekać na ukończenie budowy. Wystarczy jedynie wykończyć mieszkanie i od razu szukać najemcy. System ten jest dogodny także dla tych, którzy kupują „M” na własne potrzeby – nie poniosą oni dodatkowych kosztów związanych wynajmem aktualnego lokum na czas budowy.

 Wrocławski waterfront: nowe mieszkania w Osiedlu nad Odrą

W lipcu wprowadziliśmy do sprzedaży także inwestycję na Kleczkowie, Osiedle nad Odrą – mówi Tomasz Bednarek. – To budynek wielorodzinny, mieszczący w sobie 212 mieszkań. Zakończenie budowy planujemy na czwarty kwartał 2019 roku.

Tereny, które cieszą się dziś ogromną popularnością, to – obok dzielnic biznesowych – okolice Odry. Obfitują w tereny rekreacyjne: trasy spacerowe, bulwary, miejsca do joggingu czy pikników, a przy tym dobrze zlokalizowane. To kierunek, w którym rynek mieszkaniowy będzie rozwijał się w najbliższej przyszłości. Dużym atutem jest tu rozbudowana infrastruktura rowerowa – ścieżki prowadzą aż do samego Rynku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności