lederboard

Wybrano dziesiątkę najbardziej atrakcyjnych pracodawców 2016


KGHM Polska Miedź, Polskie Linie Lotnicze LOT i Samsung Electronics Polska znalazły się w pierwszej trójce rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców w naszym kraju. Badanie przeprowadziła agencja Randstad.

 

Wyniki rankingu zostały ogłoszone 10 marca br. podczas uroczystej Gali Randstad Award w Warszawie – poinformowano dzień później w komunikacie, przesłanym mediom.

Już po raz szósty w ramach polskiej edycji Randstad Award – największego na świecie badania wizerunku pracodawców – 8 tys. Polaków stworzyło ranking najbardziej atrakcyjnych firm do pracy. Badani wskazali także, jakie aspekty zatrudnienia są największymi atutami ocenianych przedsiębiorstw – zaznaczono w informacji.

Zwycięzcą rankingu została firma KGHM Polska Miedź. Zdaniem badanych przedsiębiorstwo to wyróżnia się stabilnością sytuacji finansowej, bezpieczeństwem zatrudnienia oraz atrakcyjnymi wynagrodzeniami i świadczeniami pracowniczymi. Jego atutem jest również silne kierownictwo. Ponadto badani docenili KGHM Polska Miedź za umożliwianie zachowania równowagi pomiędzy życiem prywatnym a pracą zawodową swoich pracowników.

Jak czytamy w komunikacie, firma KGHM Polska Miedź otrzymała nagrodę Randstad Award już po raz trzeci. Zwycięstwo to potwierdza dominację branży energetycznej w zestawieniu najbardziej atrakcyjnych branż, których oceny również dokonywali uczestnicy badania.

Polskie Linie Lotnicze LOT zajęły drugie miejsce w zestawieniu najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Badani Polacy ocenili pracę w tej firmie jako interesującą, a także cechującą się miłą atmosferą. Dodatkowo respondenci podkreślali wysoką jakość oferowanych przez PLL Lot szkoleń dla pracowników – wskazano w informacji prasowej.

fot2_PLLLOT

 

Na trzecim miejscu uplasował się Samsung Electronics Polska, który wyróżnił się najwyższymi ocenami w kategorii możliwości rozwoju kariery.

Autorzy badania zaznaczyli, że wyniki rankingu różniły się w poszczególnych grupach wiekowych. Dla grupy najmłodszych respondentów, w wieku 18-24 lat, najbardziej atrakcyjnym pracodawcą byłby Samsung Electronics Polska. Badani w wieku 25-44 lata najchętniej pracowaliby dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Najstarsi natomiast, z grupy 45-65 lat, jako pracodawcę najbardziej cenią KGHM Polska Miedź.

„Te informacje mogą być istotnym wsparciem dla przedsiębiorstw, które analizują czynniki wpływające na satysfakcję z pracy poszczególnych grup pracowników. Raport Randstad Award 2016 pokazuje, że warto dostosowywać się do różnych ich potrzeb. Mamy nadzieję, że będzie on inspiracją do wdrożenia nowych rozwiązań, które będą celną odpowiedzią na rosnącą rotację pracowników.” – wskazał cytowany w informacji Kajetan Słonina, Dyrektor Zarządzający Randstad Polska.

W gronie dziesięciu najbardziej atrakcyjnych pracodawców znalazły się firmy: KGHM Polska Miedź (1. miejsce), Polskie Linie Lotnicze LOT (2.), Samsung Electronics Polska (3.), Volvo Polska (4.), Toyota Motor Manufacturing Poland (5.), GlaxoSmithKline Pharmaceuticals (6.), PGNiG (7.), PGE Polska Grupa Energetyczna (8.), Bayer (9.) i Polskie Sieci Elektroenergetyczne (10.).

Randstad Award to największy na świecie projekt badawczy dotyczący wizerunku pracodawcy i czynników atrakcyjności pracodawców. Pierwsze badanie przeprowadzono w 2000 r. w Belgii. Dziś obecne jest już w 25 krajach i obejmuje ponad 220 tys. respondentów. W tym roku ma 6. edycję w Polsce. W naszym kraju badanie objęło 150 największych pracodawców oraz 8 tys. respondentów, reprezentatywnych dla polskiego społeczeństwa (pod względem wieku, płci, wykształcenia, regionu). Obejmuje zdolnych do pracy Polaków, w wieku od 18 do 65 lat, zarówno uczących się, pracujących, jak i poszukujących pracy.

 

fot3_Samsung_pci

 

Randstad Polska Sp. z o.o. (część holenderskiego Randstad Holding nv) jest jedną z wiodących na polskim rynku agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej oferującą rozwiązania w zakresie: doboru i zatrudnienia personelu tymczasowego, w tym także rekrutacji i zarządzania dużymi grupami pracowników tymczasowych w siedzibie klienta (inhouse service); rekrutacji pracowników stałych, w tym specjalistów z dziedziny finansów, informatyki, produkcji i łańcucha dostaw; długoterminowego zatrudnienia zewnętrznego pracowników poprzez oddelegowanie ich do pracy w siedzibie klienta, zachowującego kontrolę nad personelem; assessment i development center oraz projektów outplacementowych; administracji wynagrodzeniami oraz dokumentacją kadrową; outsourcingu procesów rekrutacyjnych (RPO).

Randstad działa poprzez sieć ponad 100 biur regionalnych, zlokalizowanych w głównych miastach Polski. Ponad 800 pracowników firmy obsługuje ponad 1600 klientów, do których oddelegowuje codziennie średnio 26 tys. pracowników tymczasowych. W zakresie rekrutacji stałych realizowanych jest blisko 1700 projektów rocznie. Wysoką jakość usług firmy potwierdza pierwszy uzyskany w branży certyfikat ISO 9001:2008.

(gm)

FOT. © MATERIAŁY KGHM Polska Miedź, PLL LOT, Samsung Electronics Polska

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności