lederboard

Wyjątkowo niechlubny rekord: W 2017 roku odkryto około 8,4 miliona nowych rodzajów złośliwych programów

W 2017 roku pobity został niechlubny rekord – zarejestrowano około 8,4 miliona nowych próbek złośliwego oprogramowania atakującego komputery, co daje 16 na minutę!

 

Jak wiadomo w Internecie znaleźć można wiele przykładów zagrożeń – od wirusów, przez robaki, po konie trojańskie. Badania potwierdzają, że ich liczba stale rośnie. Na początku 2017 roku prognozy wskazywały na poziom około 7,41 miliona próbek, jednak eksperci z G DATA naliczyli na przestrzeni całego 2017 roku dokładnie 8 400 058 nowych zagrożeń!

– Złośliwe oprogramowanie typu ransomware stanowi najpoważniejsze i najbardziej wyraźne zagrożenie dla komputerów. W 2018 roku nic się w tym zakresie nie zmieni – mówi Ralf Benzmüller, Naczelny Przedstawiciel G DATA SecurityLabs, który w szczegółowym poście na swoim blogu („Rok 2017: Złośliwe oprogramowanie w liczbach“) podsumowuje przeprowadzoną analizę ilościową złośliwego oprogramowania, przedstawia zaobserwowane tendencje oraz informuje, jakie rodzaje złośliwego oprogramowania i „potencjalnie niechciane programy“ (PUP) cieszą się popularnością wśród cyber przestępców.

wyjątkowo niechlubny rekord

Benzmüller ostrzega: – Mimo że złośliwe oprogramowanie typu ransomware nie jest tak powszechne, jak złośliwe reklamy czy CoinMiner, należy się przed nim chronić. W jaki sposób? Aktualizując system operacyjny i programy oraz instalując oprogramowanie zabezpieczające, które będzie stanowiło aktywną ochronę przed atakami cyberprzestępców.

Pełna wersja raportu jest dostępna na stronie: https://klikajbezpiecznie.pl/2018/04/rok-2017-zlosliwe-oprogramowanie-w-liczbach/

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności