Wystawa malarstwa Mikołaja Obryckiego pt. „Master Shot”


Wystawa ta to odsłona najnowszych prac tego niezwykle ciekawego artysty, balansującego w swych obrazach pomiędzy figuracją i abstrakcją. Zaprezentujemy prawie 40 prac. Wśród nich znajdują się wielkoformatowe, abstrakcyjne płótna i intymne portrety zaaranżowane w dwóch planach na  przestrzeni Nowej Gazowni.

 

 

Obrazy Mikołaja Obryckiego właśnie jak „master shot” – „mistrzowskie ujęcie” – łączą w sobie ukazanie całości planu, na którym jednocześnie zostaje uchwycony każdy detal. Wszystkie obrazy w danej scenie mają własną tożsamość, ale i są ze sobą związane tym, co dzieje się w ujęciu głównym, tworząc zamknięty ciąg nadający kierunek spojrzeniu.

Mikołaj Obrycki urodził się w Szczecinie. Od 1997 do 2003 roku studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni artystycznej prof. Jerzego Kałuckiego. Zaczął wystawiać swoje prace na długo zanim rozpoczął naukę w Akademii.

Pierwsza wystawa jego obrazów odbyła się w jego rodzinnym mieście, Szczecinie, w 1994 roku. Obrazy Mikołaja Obryckiego – raz figuratywne, innym razem abstrakcyjne, zawsze jednak nieskrępowane i swobodne w traktowaniu malarskiego tematu, pozostawiają odbiorcy duży margines interpretacyjny. Jego obrazy inspirowane muzyką zasługują na szczególną uwagę. Być może połączenie talentu malarskiego z muzyczną edukacją, którą artysta również odbył, pozwala osiągnąć mu zamierzony przekaz minimalnymi środkami z właściwą tylko muzyce sugestywnością. Jest jednym z najbardziej utalentowanych malarzy młodego pokolenia. Mimo młodego wieku,   Obrycki stworzył imponującą liczbę obrazów, które były prezentowane na ponad 70 wystawach     w kraju i za granicą.

 

zaproszenie WeARTe

 

Wybrane wystawy: Targi Sztuki Sollentuna, Sztokholm, Sztuka Du Nu, Art Fair, Paryż, Art Space Gallery, Londyn, Galeria Sainte Marthe, Paryż, Dune Art Gallery, Kopenhaga, Galeria Atelier, Sopot, Festiwal Malarstwa Współczesnego uczestnictwo Szczecin, Bocheńskiej Galeria, Warszawa, Galeria Perlegal, Poznań, Galeria Garbary 48, „Nowe OBRAZY”, Poznań, Gusthaus, Ramin, Niemcy, wystawa towarzysząca obchodom SOJ, Schowek Galeria, „Okolice Jazz’u”, Szczecin, Pałac w Lubostroniu, „Okresy twórczości”, Lubostroń, Polswiss Art, „Odsłony kobiecości”, Warszawa, BWA, „Metamorfozy”, Sieradz, Perlegal Gallery, Poznań, Galeria Art Galle, Szczecin, Napiórkowska Gallery, Warszawa.

Wystawa „MASTER SHOT” MIKOŁAJA OBRYCKIEGO zagości w przestrzeniach Nowej Gazowni w Poznaniu. Fundacja Czapski Art Foundation kontynuuje tym samym projekty wystawiennicze, łączące dwa obszary – wartości artystyczną sztuki i praktyczne aspekty inwestowania na rynku sztuki. Pierwszą imprezą w ramach tego projektu była wystawa malarstwa Agaty Kosmali „Tansparentność”. Jako Fundacja stawiająca sobie za cel łączenie świata sztuki, biznesu i działalnosci społecznej, realizujemy wystawy dla ludzi, którzy doceniają i podziwiają wartość estetyczną sztuki, ale jednocześnie widzą jej walor biznesowy i traktują ją również jak narzędzie inwestycji. Wystawa Mikołaja Obryckiego pozwoli kontynuować rozpoczęta dyskusję na temat inwestowania w sztukę i kondycji rynku sztuki.

 

Wernisaż odbędzie się 1 kwietnia 2016 roku o godz. 20.00 / Nowa Gazownia

Wystawa potrwa od 2 do 21 kwietnia 2016 roku.

 

Patronat medialny nad wystawą objął magazyn Law Business Quality.

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności