X Akademia Law Business Quality za nami! To była ostatnia edycja naszego projektu dla kobiet

Za nami 10. i zarazem ostatnia edycja Akademii Law Business Quality, czyli weekendowych spotkań dla kobiet z najlepszymi trenerami biznesu i coachami. Tym razem spotkałyśmy się w Krakowie, w gościnnych wnętrzach hotelu CITY SM Business & Spa. 

 

Pierwszy dzień warsztatów rozpoczęła Renata Wrona, trenerka biznesu, trenerka rozwoju osobistego i coach, która rozmawiała z uczestniczkami na temat potęgi psychologii pozytywnej. Na warsztacie uczestniczki rozmawiały nie o krótkotrwałym szczęściu w grach losowych lecz o popartych nauką sposobach na długotrwałe szczęście i radzenie sobie z codziennymi problemami. Renata przedstawiała sprawdzone techniki odnajdywania szczęścia i szukania pozytywnego sposobu patrzenia na świat każdego dnia. Pokazywała sposoby na delektowanie się życiem, siłę praktykowania wdzięczności i nadawaniu życiu sensu. Choć uczestniczki LBQ są pełne optymizmu to chętnie pogłębiały swoją wiedzę i ćwiczyły nowe techniki zmiany swojego nastawienia i zmiany myślenia na jeszcze bardziej optymistyczne.

Jako druga wystąpiła Sylwia Żuber, life coach, która przeprowadziła prelekcję na temat przekonań, które blokują nas przed działaniem. Podczas godzinnego spotkania w formie warsztatu uczestniczki dowiedziały się, czym są przekonania oraz skąd się biorą i jaki mają na nas wpływ. Dodatkowo Panie poznały techniki, które pozwalają skutecznie zmieniać ograniczające przekonania na te bardziej wspierające.

– Praca nad przekonaniami jest bardzo ważnym aspektem w naszym życiu, ponieważ to od nich zależą wyniki jakie osiągamy. To one kreują naszą rzeczywistość, gdyż świat jest takim jakim my go postrzegamy. Jestem szczęśliwa, że mogłam podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na ten temat, podczas wyjątkowego wydarzenia jakim zdecydowanie jest Akademia Law Business Quality, która zrzesza wyjątkowe kobiety z całej Polski. – powiedziała w rozmowie z naszą redakcją trenerka.

 

Jako trzecia na scenie pojawiła się Barbara Lech, coach i szkoleniowiec, dyrektor Izby Coachingu Oddziału na Śląsku, która poprowadziła warsztat „Pewność siebie oparta na faktach”.

– Pewność siebie to wysoka samoocena, świadomość swoich mocnych stron, wiara we własne możliwości, wiara w swoją sprawczość. To także lubienie, a nawet kochanie siebie. Niestety często sami sobie odbieramy radość z sukcesów uznając je za coś oczywistego. Często też zapominamy, że to nasz wewnętrzny dialog bywa przyczyną tego jak się czujemy i jakie mamy rezultaty. – mówi Barbara Lech.

Barbara namawiała do opierania się na faktach i wyciągania konkretnych obszarów do pracy i uznania, do lubienia siebie. Koniec z ciągłym „dokopywaniem sobie”. #CzasNaEfekty działanie, wychodzenie ze strefy komfortu ale i docenianie siebie każdego dnia.

– X Akademia LBQ to były trzy, niezwykłe dni. Dni pełne inspiracji i refleksji. Warsztaty poprowadzone przez prelegentki, dały mi dużo wartości i sporo do myślenia. To także, czas zawierania nowych znajomości i pielęgnowania tych zawartych na wcześniejszych Akademiach. Będę tęskniła za tymi babskimi zlotami. To był moment oderwania się od codzienności i zatopienia w kobiecym kręgu. Dziękuję za to. – powiedziała na sam koniec prelegentka.

Jako ostatnia, podczas sobotnich wykładów, wystąpiła Beata Jurasz, która poprowadziła warsztat pod hasłem „Jestem kobietą i z odwagą mi do twarzy”. Podczas swojej prelekcji zaprosiła wyjątkowe kobiety w podróż po odwagę, której tak często brakuje nam w codzienności, w decyzjach osobistych i w tych zawodowych. Nawiązała do tego, że odwaga jest pierwszym krokiem do podjęcia jakiegokolwiek działania, a bez niego z kolei nie możemy mieć rezultatów i nie możemy spełniać siebie i swoich marzeń. Brak odwagi rodzi frustrację i rozczarowania.

 

Beata inspirowała do tego, aby działać pomimo strachu, a podczas ćwiczeń odkrywała z uczestniczkami Akademii ich mocne strony i talenty, aby z jeszcze większą siłą i pewnością siebie sięgały po swoje marzenia. Nie obyło się bez trudnych pytań pobudzających refleksje, ale i też łez wzruszenia. Pokazała, swoimi historiami, że często sama się boi, ale działa i za każdym kolejnym krokiem jest lżej i łatwiej, bo to, co jest tajemnicą skutecznego przezwyciężania życiowych trudności jest postawa nasycona odwagą i pewnością siebie i z tym nam kobietom jest do twarzy.

Trenerka podczas tego energetyczno – inspirującego spotkania przywołała w sercu u uczestniczek te projekty, te marzenia, te pragnienia, które czekają na odwagę do zrobienia pierwszego kroku, na realizację. Pokazała także na wielu przykładach jak z perspektywy czasu kobiety żałują, że zabrakło im odwagi do założenia biznesu, do realizacji pasji, do powiedzenia tak marzeniom. Na zakończenie warsztatu Beata obdarowała wszystkie Panie swoją książką pt. „Uwolnij ptaka”, aby mogły razem z nią kontynuować swoją podróż po odwagę w swoich domach, w różnych miastach Polski. Spotkanie zakończyła słowami wsparcia, że będzie wszystkim kibicować, bo z odwagą życie jest piękniejsze i pełniejsze i dodała słowa Isabelle Laflèche – „Twoja pasja czeka, aż dogoni ją odwaga”.

– Uważam, że Akademia była czasem zasilenia źródła mocy uczestniczek dzięki przestrzeni na rozwój, wgląd w siebie, rozmowy z wyjątkowymi kobietami z różnych branż, miast, z różnymi perspektywami nażycie, ale także czasem na relaks, zadbanie o siebie, czy też zmianę perspektywy. Taki weekend z akademią to szansa na zatrzymanie się, zobaczenie swojego piękna, wyjątkowości, ale także plan na działanie z większym Powerem po powrocie do domu. Poruszające były dla mnie rozmowy w gronie kobiet o codziennych wyzwaniach, które dodawały siły na zmianę, konkretne rozwiązania, ale także te rozmowy, które „kipiały i tętniły” od biznesowych pomysłów i kreatywnych rozwiązań. I oczywiście ta kobieca radość, śmiech – tego nie da się opisać – to ma uzdrawiająca moc – tego nie można zapomnieć. Perspektywa, że X Akademia LBQ była ostatnią to wielka strata – bo jest to niezwykle twórcza przestrzeń dla kobiet, które chcą kreować swoją rzeczywistość , ale wierzę, że powstanie przestrzeń w innej formule. Kibicuję i czekam na nowe projekty Ilony Adamskiej. – podsumowuje wyjazd Beata Jurasz.

W niedzielę jako pierwsza wystąpiła Ilona Adamska z warsztatem pt. „Jak świadomie budować swoją markę?”. Pomysłodawczyni Akademii Law Business Quality, a zarazem właścicielka Agencji PR I.D.MEDIA zdradziła tajniki „pijaru”, opowiedziała o tym, jak ważny w procesie budowania marki jest event marketing, współpraca z blogosferą i celebrytami. Jej mottem były słowa dr Ireny Eris, że budowanie wizerunku, to proces i działanie na całe życie. Proces, który nigdy nie powinien zostać uznany za zakończony.

Akademię zakończyła Małgorzata Leszczyńska – certyfikowana hipnoterapeutka oraz nauczycielka Soul Body Fusion®️, która przeniosła uczestniczki w świat umysłu podświadomego. Dzięki temu zrozumieliśmy ile nieuświadomionych przekonań, programów czy nawyków jest w nas. Czasami je zauważamy, ale większość z nich kieruje naszym życiem zupełnie poza naszą świadomością.

– Podczas swojego wykładu wyjaśniłam Paniom w jak prosty, naturalny sposób i w zgodzie ze sobą można te ograniczenia przepracować w hipnozie. Zaprowadziłam je do naszego wnętrza, dzięki spotkaniu z drugą osobą. Panie pracowały w parach, by móc zobaczyć osobę która stoi naprzeciw, ale też zobaczyć siebie w jej oczach, bo oczy są zwierciadłem duszy. Naszej Prawdy, naszej Miłości i naszej Akceptacji. – wyjaśnia Małgorzata.

– Akademia jest dla mnie wspaniałym spotkaniem kobiet. Podczas tych spotkań możemy zebrać sporo informacji ze świata biznesu, ale też poprzyglądać się sobie w naszym rozwoju emocjonalnym. Ilona przyciąga niesamowite kobiety, które chcą dzielić się swoją energią, wsparciem i po prostu być ze sobą. – dodaje na sam koniec hipnoterapeutka.

To była ostatnia edycja Akademii, bo jak napisała na Facebooku Ilona Adamska:

– W życiu przychodzą takie momenty w których czujesz, że chcesz iść dalej, wyżej. Robić coś innego. Pewne rzeczy też Cię wypalają. Jak mawiał jednak Paulo Coelho: „Każdy koniec daje szansę na nowy początek”. Wierzę, że niebawem wymyślę coś nowego. Ksiądz Jan Twardowski powiedział, że kiedy wydaje nam się, że wszystko się skończyło – wtedy dopiero wszystko się zaczyna. Wierzę, że przede mną nowy etap życia. Nowe projekty skierowane do kobiet. Dziękuję wszystkim uczestniczkom Akademii, które brały udział w naszych weekendowych wyjazdach, właścicielom i managerom hoteli, którzy zawsze miło nas przyjmowali oraz cudownym prelegentkom, które dzieliły się swoją wiedzą w ciągu tych 4 lat. 

*** Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Hotelu City SM Business & Spa za przemiłą obsługę i profesjonalne przygotowanie naszej krakowskiej edycji.

https://www.facebook.com/Hotel-City-Sm-Business-Spa

Partnerami spotkania były marki KUMAZU i M’ONDUNIQ PROFESSIONNEL.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności