XKantor.com w całkowicie nowej odsłonie. Kierunek: Klient biznesowy

Ruszyła nowa odsłona serwisu wymiany walut XKantor. Odświeżona wersja kantoru internetowego skierowana jest wyłącznie do firm, zarówno tych małych, średnich jak i dużych, gwarantując im nowe unikatowe usługi, takie jak spot rate, concierge czy ekspresowe przelewy.

 

 

 

 

Atrakcyjny i bardzo przejrzysty layout to dopiero początek zmian, które XKantor, jeden z wiodących kantorów internetowych w Polsce, przygotował dla swoich użytkowników. Nowa odsłona XKantor jest dedykowana przede wszystkim firmom, które chcą szybko i z zyskiem dokonać wymiany walut.

Naszą zaletą jest przejrzysty i intuicyjny interfejs, konkurencyjne kursy wymiany walut, najnowocześniejsza technologia szyfrowania zapewniająca bezpieczeństwo, globalny zasięg, niskie opłaty i natychmiastowe przelewy – mówi Maciej Janiszewski, prezes Payholding International – operatora platformy XKantor.com.

XKantor w nowej formule ruszył pod koniec czerwca. Motorem do zmian była dynamiczna sytuacja gospodarcza i zapotrzebowanie na szybką oraz atrakcyjną obsługę w zakresie wymiany walut dla firm. Obecnie w XKantor obsługuje aż 10 walut: GBP, USD, CHF, EUR, SEK, NOK, DKK, CZK, CNY, JPY oraz w PLN, a kolejne są już w drodze.

Nowe usługi XKantor

XKantor w odświeżonej wersji proponuje zupełnie nowe funkcjonalności dla użytkowników.

  • Spot rate

Ze spot rate, czyli transakcji wymiany walut z odroczonym terminem płatności, mogą korzystać wszyscy użytkownicy XKantor. – Ta usługa umożliwia dokonanie transakcji wymiany waluty według kursu wymiany z chwili dokonywania zlecenia z zastrzeżeniem, że użytkownik zobowiązany jest do dostarczenia środków niezbędnych do rozliczenia zlecenia nie później niż do godziny 15.00 następnego dnia – wyjaśnia Maciej Janiszewski i dodaje, że rozliczenie się użytkownika w obowiązującym czasie z transakcji powoduje, że XKantor nie pobiera od niego żadnych dodatkowych opłat.

  • Concierge

To jedna z flagowych usług nowej odsłony XKantor polegająca na spersonalizowanej obsłudze klientów biznesowych, dzięki której mogą oni współpracować z dedykowanym asystentem udzielającym wskazówek dotyczących transakcji. – Usługi Concierge zapewniają wartość dodaną w zakresie przetwarzania KYC/AML, a tym samym przyspieszają czas realizacji transakcji. Usługa ta może pomóc klientom usprawnić procesy, zaoszczędzić czas oraz koszty wymiany walut i uzyskać jak największą wartość transakcji – podkreśla prezes spółki.

  • Przelewy ekspresowe

Dzięki przelewom ekspresowym realizacja płatności odbywa się w trybie D, czyli w dniu zlecenia transakcji i trwa zazwyczaj około 15 minut. – Warto jednak podkreślić, że aby przelew mógł zostać zrealizowany w trybie ekspresowym, dyspozycja wykonania musi wpłynąć przed godziną graniczną dla określonej waluty – mówi Maciej Janiszewski, podkreślając, że przelewy ekspresowe mają ogólnoświatowy zasięg i dotyczą obsługi wszystkich rachunków w Polsce oraz za granicą.

Innowacyjny wymiar kantoru internetowego

Mechanizm XKantor opiera się o wpłatę środków do portfela XKantor poprzez przelew na odpowiedni numer rachunku, wymianę waluty w panelu i wypłatę wymienionych środków na wybrany rachunek.

Przykładowo firma X prowadzi interesy z firmami zza granicy w innych walutach. Klient z poziomu panelu klienta może przewalutować środki i wykonać przelew bezpośrednio do firmy, z którą prowadzi interesy w odpowiedniej walucie.

Zysk z wymiany walut na platformie, w porównaniu do stawek bankowości stacjonarnej, może dochodzić do 8 proc. Serwis nie pobiera ukrytych opłat i prowizji, a dzięki globalnemu zasięgowi – XKantor posiada szeroką sieć współpracujących banków na całym świecie – użytkownicy mogą wysyłać środki w dowolne miejsce na świecie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności