lederboard

Young Business Zone – OPEN SPACE pod patronatem Law Business Quality


20 i 28 kwietnia w godzinach od 10:00 do 14:00 w sali 111a Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbędzie się cykl wykładów otwartych „Young Business Zone – OPEN SPACE” organizowanych przez uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, Sandrę Chrzumnicką, Małgorzatę Witek i Michała Kubiaka przy współpracy z wydziałem Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w ramach projektu „Young Business Zone” organizowanego w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

 

Wykłady mają na celu zarażenie młodych ludzi ideą bycia przedsiębiorczym, pokazanie, że założenie własnej firmy nie jest takie trudne oraz przekazanie najważniejszych wiadomości związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Wydarzenie skierowane jest głównie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a zapisy odbywają się poprzez formularz online.

20.04 wykłady zaczną się od wystąpienia przedstawicieli serwisu „jakdojadę.pl” oraz Pani Sylwii Gorajek, którzy opowiedzą nam o swoich początkach, tak by od początku zaciekawić słuchaczy. Następnym poruszonym tematem będzie „Przedsiębiorczość w Europie (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu)” omówionym przez doświadczonego prelegenta. Po przerwie omawiane będą kwestie marketingu oraz obowiązki przedsiębiorcy względem ZUSu, składki, ulgi.

Kolejnego dnia tj. 28.04 seria wykładów zacznie się od przybliżeniu najważniejszych informacji dotyczących prowadzenia własnej działalności gospodarczej (Okręgowa Izba Radców Prawnych) oraz przedstawiony zostanie przebieg tworzenia własnej działalności gospodarczej od pomysłu do własnej firmy (Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości).

 

plakat-page-001

 

Po przerwie odbędzie się szkolenie dotyczące pisania dobrego biznesplanu, a wiec planowanie i realizacja. Następnym tematem wykładu są „Fundusze Venture Capital”, czyli średnio i długoterminowe inwestycje w przedsiębiorstwa niepubliczne znajdujące się we wczesnych fazach rozwoju.

Na koniec organizatorzy wezmą pod lupę Studenckie Forum Business Cetner Club i dowiedzą się co to tak naprawdę jest, jak funkcjonuje i jak nam może pomóc.

Young Business Zone wszystkich serdecznie zaprasza i z niecierpliwością czeka, aby przekazać Wam wszystkim potrzebną wiedzę, po to, abyście stali się przedsiębiorcami jakich świat nie widział.

Nie zapomnijcie kliknąć na wydarzeniu Young Business Zone – OPEN SPACE, że bierzecie udział oraz zapisać się w formularzu online.

Link jest podany w opisie wydarzenia na Facebooku.

W razie dodatkowych pytań odsyłamy Was na Fanpage na Facebooku Young Business Zone lub e-mail youngbusinesszone@gmail.com

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności