lederboard

Your New Vision… i wszystko staje się proste!


Od lat zajmując się projektowaniem i wystrojem wnętrz, wielokrotnie spotykałam się z pytaniem kierowanym ze strony moich klientów: W czym tkwi tajemnica sukcesu – stworzenia dobrego wnętrza? Co należy zrobić, aby przybliżyć się do osiągnięcia obranego celu? Czy wnętrze – jego kształt, forma, oświetlenie lub barwa – mają wpływ na nasze postrzeganie świata i codziennych problemów?

Rozważając ten temat, nie ma znaczenia czy prowadzisz dużą, czy niewielką firmę. Nieistotne jest też czy jesteś właścicielem biura, restauracji, pensjonatu, czy lokalnego sklepu. Tajemnica sukcesu tkwi w umiejętnym oddziaływaniu na emocje i zmysły osób przebywających w danym miejscu.

Elastyczność i indywidualizm
We wnętrzach prywatnych, ale także w przestrzeniach publicznych i w biurach ważną rolę odgrywa elastyczność i indywidualizm. Wnętrza i ich wystrój powinny posiadać właściwości pozwalające na ich przemianę i szybkie dostosowanie do nowej sytuacji życiowej, zmieniających się potrzeb czy po prostu kolejnych pór roku. Dobrze zaprojektowane wnętrze nie wymaga drastycznych przemian, aby uzyskać w nim nowy, odmienny wygląd. Istotnym trendem jest dobrze rozumiany minimalizm. W pomieszczeniach przeładowanych nakładają się na siebie różne płaszczyzny zmysłów i odczuć. Właściwie zaprojektowane pomieszczenie powinno dawać poczucie przejrzystości. Wówczas wystarczy zastosowanie dodatków w innym kolorze i elementów zmiennych, które stworzą nową jakość wnętrza. Jak to uzyskać? Jakie kroki podjąć? Jedną z odpowiedzi na te pytania, jest…

Otwórz się na przestrzeń!
W ostatnich latach ugruntowała się tendencja tworzenia we wnętrzach otwartych przestrzeni. Wyburzamy ścianki, łączymy ze sobą różne pomieszczenia, nie tylko kuchnię z salonem, ale także sypialnie z łazienkami , salony kąpielowe ze strefą domowego relaksu itp. Wszyscy doskonale wiemy, że zastosowanie lustrzanej tafli optycznie zwiększa powierzchnię pomieszczenia. Problem pojawia się przy podjęciu decyzji: gdzie, w jakiej formie i jak dużą płaszczyznę chcemy pokryć lustrem, aby uzyskać najlepszy efekt? W tym właśnie momencie nieodzowna jest pomoc projektanta wnętrz, który nie tylko zaprojektuje wymarzone przez nas wnętrze, ale pomoże też w podjęciu decyzji.

Doświadczeni projektanci współpracują z firmami wykonawczymi, oferującymi kompleksową usługę realizacji projektu. Bardzo istotne jest także wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji, ale przede wszystkim – wykorzystanie materiałów najwyższej jakości. Efekt takiej współpracy jest wówczas zaskakujący i niepowtarzalny.

Szkło – wczoraj, dzisiaj i jutro…
Do niedawna szkło był traktowane jedynie jako element służący do wypełnienia przestrzeni okiennych i wejść do biur, sklepów oraz salonów wystawienniczych. Dzisiaj szkło stanowi materiał wykończeniowy nie tylko we wnętrzach użyteczności publicznej, ale także w naszych domach i mieszkaniach. Technika przetwarzania szkła pozwoliła na jego hartowanie, zbrojenie, a nawet gięcie. Transparentność tego materiału sprawia, iż wykorzystywany jest wszędzie tam, gdzie zależy nam na przejrzystości wnętrza, pozyskaniu wrażenia prostoty i elegancji. Możliwość różnego rodzaju wykończenia tafli szklanych otwiera nowe szanse przed projektantami oraz inwestorami. Szkło stosujemy dzisiaj w różnych pomieszczeniach jako element o wielu funkcjach zarówno praktycznych, jak i estetycznych czy dekoracyjnych. Standardowo spotykamy się ze szkłem w łazienkach, kuchniach i salonach oraz w postaci balustrad, ścianek działowych i przesłon.

Najlepsze światowe marki zaczęły stosować szkło jako materiał wykończeniowy w ekskluzywnych produktach RTV. Już dzisiaj możemy zakupić m.in. projektory do kin domowych, w których obudowa wykonana jest z odpowiednio przygotowanego i barwionego szkła najwyższej jakości, co daje tym przedmiotom niepowtarzalny design. Zwolennicy takiego trendu mogą zdobyć na rynku sprzętu nagłaśniającego głośniki wykonane z wykorzystaniem najlepszych układów scalonych umieszczonych w szklanej transparentnej obudowie. Efekt niezwykły i jedyny w swoim rodzaju! Produkt doskonale pasujący zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych.

Wnętrze oddziałuje na człowieka
Dzisiaj wiemy już, że wnętrza wpływają na ludzi. To oddziaływanie może być świadome lub nieświadome. Właściciele wielu firm, z pomocą doświadczonych audytorów oraz projektantów, odnotowali zmianę pewnych tendencji. Zauważono, iż współcześnie potrzeby pracowników bardzo się zmieniły. Kiedyś najistotniejsza była wysokość płacy. Dzisiaj pracownicy zarówno w dużych, jak i mniejszych firmach czy biurach kładą nacisk na inne aspekty m.in. wystrój i wyposażenie miejsca pracy. Dlatego też istotna staje się możliwość otwarcia przestrzeni biurowych i wizualnego kontaktu pomiędzy współpracownikami. Efekt taki można osiągnąć za pomocą materiału jakim właśnie jest szkło – odpowiednio przygotowane, pozwalające uzyskać niezwykłe efekty z wykorzystaniem najnowszej techniki jak np. szklane tafle z możliwością regulowania przejrzystości lub zmatowienia.

Jednym z pierwszych kroków, które poprowadzą Was do Your New Vision, jest otwarcie się na nowe: przestrzenie, emocje, wrażliwość i możliwości.

Lidia Bąk / właścicielka pracowni ARKADA
www.arkada-wnetrzaiogrody.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności