Za dwa dni poznamy laureatki Konkursu „Aktywność Kobiet”


„Aktywność Kobiet” promuje działalność Pań w rożnych sferach życia – biznesie, polityce, kulturze i działalności społecznej. Już za dwa dni dowiemy się, kto został uhonorowany nagrodą za wspieranie aktywności kobiet w Polsce.

Pierwsza edycja akcji, powstałej z inicjatywy v-ce minister gospodarki Ilony Antoniszyn-Klik, odbywała się na Dolnym Śląsku. Tegoroczna swoim zasięgiem obejmuje już 12 województw – dolnośląskie, opolskie, śląskie, lubelskie, świętokrzyskie, podlaskie, mazowieckie, warmińsko – mazurskie, wielkopolskie, małopolskie, lubuskie oraz kujawsko-pomorskie.

Laureaci do nagrody nominowani są przez ludzi znanych i cenionych w swoich środowiskach (tzw. Ambasadorów), którzy wskazują osoby najbardziej zasługujące na wyróżnienie za swoją działalnością wpływającą na propagowanie idei zwiększania udziału kobiet w rożnych sferach życia publicznego. Wśród Ambasadorów są m.in. projektantka i businesswoman Joanna Przetakiewicz, businesswoman Grażyna Kulczyk, prezes Grupy Impel Grzegorz Dzik oraz dziennikarka Mariola Bojarska-Ferenc.

Nagrody przyznawane są w 5 kategoriach:
1. Obszar Mikro i Małych Przedsiębiorstw (zatrudniających do 50 osób) i Średnich Przedsiębiorstw (zatrudniających od 51 do 249 osób)
2. Obszar Kobiety działające na rzecz zwierząt i przyrody
3. Obszar Młodzi Aktywni (młodzież, studenci aktywizujący lokalną społeczność, własne otoczenie, działający społecznie)
4. Obszar Kultury, Turystyki i Rekreacji (organizacje pozarządowe, lokalne grupy działania)
5. Obszar Wspierania Tożsamości Lokalnej (gminy, sołectwa, powiaty, organizacje pozarządowe, lokalne grupy działania).

Konkurs wieńczy Gala „Aktywności Kobiet”, tegoroczna obędzie się za dwa dni – 19 czerwca 2015 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

Podczas Gali Odznaczenia Honorowe za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej wręczy w imieniu Janusza Piechocińskiego, v-ce premiera i ministra gospodarki, Ilona Antoniszyn-Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Aktywność Kobiet to 153 Ambasadorów, ponad 300 osób nominowanych w ciągu 4 lat oraz 18 laureatów.

Szklane Krople by Pati Dubiel

Artystyczne statuetki „Szklane Krople”, autorstwa wrocławskiej artystki Pati Dubiel, będą wyjątkowymi nagrodami dla laureatek konkursu „Aktywność Kobiet”.

Patrycja Dubiel mieszka i tworzy we Wrocławiu. Współpracuje z wieloma uznanymi firmami oraz znaczącymi galeriami sztuki w Polsce i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach publicznych, m. in.: Fundacji Ernstinga (Coesfeld, Niemcy), Centrum Dziedzictwa Szkła (Krosno), Muzeum Karkonoskim (Jelenia Góra) czy Europejskiej Organizacji ECCO. Od 2013 roku jest właścicielką galerii sztuki „Versus” we Wrocławiu. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie, a następnie Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła. Stypendystka Fundacji Kiwanis Wratislavia i w Glass Studio Borowski.

11287454_10152794851405800_241892694_o
Konferencja „Gospodarka jest Kobietą” już 19 czerwca

Już 19 czerwca we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się konferencja „Gospodarka jest Kobietą”. Składać się ona będzie z dwóch paneli – promującego eksport przez kobiety oraz zdrowotnego.

Panel „Kobiety promują polską gospodarkę za granicą” poruszać będzie zagadnienia związane z promocją eksportu. Podczas panelu analizowane będą działania na rzecz przekształceń polskiej gospodarki w proeksportową i proinnowacyjną przez przedsiębiorstwa zarządzane przez kobiety oraz poznać będzie można wpływ polityki zagranicznej Polski na zacieśnienie współpracy gospodarczej i handlowej w celu zwiększenia polskiego eksportu, w tym na priorytetowe rynki poza unijne. Poruszany będzie także temat mocnej strony kobiet w działaniach proeksportowych.

Wśród zaproszonych do panelu gości znajdą się kobiety sukcesu, podejmujące na co dzień kluczowe decyzje gospodarcze – Beata Stelmach, Prezes General Electric na Polskę i kraje bałtyckie, Grażyna Bernatowicz, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej, Iwona Kossmann, autorka i właścicielka marki Kossmann, Katarzyna Furmanek, prezes Laboratorium Kosmetycznego Floslek oraz Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Panel „Zdrowie Kobiet” dotyczyć będzie promocji wysokich standardów życia oraz innowacyjnych rozwiązań w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce. Uczestniczki panelu przeanalizują także wyniki badań dotyczących zdrowia kobiet w wieku prokreacyjnym 15-49 lat.

W panelu tym natrafimy na: prof. Annę Fijałkowską, Z-ce Dyrektora ds. Nauki, Instytutu Matki i Dziecka, dyrektora tego Instytutu – dr Tomasz Maciejewskiego , Katarzynę Majewską, Dyrektor Zarządzającą ds. Administracji, Zakupów i Nieruchomości PZU i PZU Życie, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kobiety PZU, Aldonę Mioduszewską, Dyrektor Działu Marketingu w Data Techno Park sp. z o.o., Jarosława Maroszka, Dyrektora Departamentu Zdrowia i Promocji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Anetę Martynów, Redaktor Naczelną „Women’s Health”.

Konferencję poprowadzi znana pogodynka i prezenterka telewizyjna Agnieszka Cegielska.

Wśród nominowanych tegorocznej edycji jest redaktor naczelna i wydawca Law Business Quality – Ilona Adamska.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności