lederboard

Zadbaj o skórę na lato w eksluzywnej Klinice Korona


Jest największym wrogiem każdej kobiety, który podstępnie atakuje nawet szczupłe osoby. Walka z celllitem może jednak zakończyć się twoim zwycięstwem. Wystarczy tylko, że zastosujesz się do naszych rad!

 

Gładka, zadbana skóra to marzenie każdej kobiety, niezależnie od wieku. Na drodze do jego spełnienia stoi wiele przeszkód, najgroźniejszą z nich są jednak nieestetyczne grudki pojawiające się na pośladkach, udach, a nawet na ramionach czy brzuchu. Cellulit, bo o nim mowa, potrafi spędzić sen z powiek nie tylko paniom, które walczą z nadwagą, ale też osobom szczupłym. W dodatku nie ma jednej recepty na pokonanie tej przypadłości:

– Wiele przyczyn leży u podłoża cellulitu, najważniejsze z nich to zaburzenia przemiany materii, brak ruchu, zmiany po okresie ciąży, predyspozycje genetyczne. Czynniki te skutkują gromadzeniem przez organizm tłuszczu lub wody pod skórą w formie grudek. W zależności od rodzaju „skórki pomarańczowej”, należy przyjąć inną formę walki z tą przypadłością. Warto jednak podkreślić, że cellulit nie jest tylko i wyłącznie problemem natury estetycznej.- zaznacza doktor Marek Janisz z warszawskiej kliniki Korona-  Brak odpowiedniego działania doprowadzić może do powiększenia skali problemu, w efekcie coraz więcej komórek skóry będzie otłuszczonych lub mniej dotlenionych.

To kolejny argument przemawiający za tym, że z cellulitem trzeba rozprawić się szybko i skutecznie. Jak tego dokonać? Najlepszym sposobem jest zafundowanie organizmowi większej dawki ruchu. Dyscypliną sportu najbardziej korzystną dla wyglądu części ciała, które zwykle szpeci „pomarańczowa skórka” jest przede wszystkim pływanie, ale też jazda na rowerze czy intensywny marsz (np. z kijkami nordic walking). W walce o gładką skórę pomocne mogą okazać się też masaże (zarówno wodne, jak i przy użyciu olejków) oraz specjalne kosmetyki: balsamy czy kremy. Nieocenione są też domowe sposoby, np. peeling z fusów po kawie, zmieszanych z odrobiną soli i 2 łyżkami oleju.

W niektórych sytuacjach nawet taki „zmasowany atak” nie pomoże jednak w rozprawieniu się z cellulitem. Co wtedy?

– Osoby, które chcą w krótkim czasie zwyciężyć z cellulitem powinny wziąć pod uwagę profesjonalne metody. Hitem kosmetologii ostatnich lat jest z pewnością sonoforeza z serum antycellulitowym. Przyjemna forma zabiegu (delikatny masaż) wraz z wysoką skutecznością, to jego najlepsza rekomendacja. – poleca doktor Marek Janisz – Dużą popularnością wśród pacjentek cieszy się też rozgrzewający zabieg zwalczający cellulit. Już jedna sesja wystarczy, by szybko poczuć różnicę, optymalny, długotrwały efekt osiągniemy po serii 4-5 zabiegów. Paniom, które chcą na dobre pozbyć się problemu polecić można także kriolipolizę – zabieg zwalczający komórki tłuszczowe poprzez ich zamrażanie.

Profesjonalna pielęgnacja antycellulitowa pomaga rozbić komórki tłuszczowe, poprawia drenaż i mikrokrążenie nawet w głębokich warstwach skóry. I pomyśleć, że wystarczy tak niewiele, by całe lato bez skrepowania nosić szorty, krótkie sukienki, a nawet bikini!

Więcej na www.zdrowe-piekno.pl

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności