Zegarek marki EPOS dedykowany sportowi DRIFT MASTERS


Czym jest Drift? Drift jest techniką jazdy autem w poślizgu kontrolowanym. Jest to najbardziej rozwijający się sport samochodowy ostatnich lat. Cel jazdy to zerwanie przyczepności kół samochodu z nawierzchnią, i kontrolowanie poślizgu na możliwie najdłuższym odcinku. Istnieją różne techniki wprowadzania samochodu w kontrolowany poślizg.

 

Sport wywodzi się z Japonii, wymaga wielu godzin nauki i praktyki. Aby jeździć wyczynowo w kontrolowanym poślizgu i uczestniczyć w zawodach, należy odpowiednio przygotowywać do tego samochód.

Pierwsza w pełni profesjonalna liga driftowa D1 Grand Prix, powstała w Japonii w 1998 roku. Zawody z serii D1 są organizowane również w Stanach Zjednoczonych, Malezji, Australii i Wielkiej Brytanii. W USA organizuje się również zawody z cyklu Formula Drift. Publiczność szybko pokochała ten sport – jego popularyzację zawdzięczamy głównie Stanom Zjednoczonym.

epos_drift_masters-4

W Polsce pierwsze zawody driftingowe odbyły się w roku 2006. Dziś m.in. organizowane sa przez PFD – Polską Federację Driftingu, pod nazwą Toyo Drift Cup.

Drift Masters Grand Prix to pierwsza driftingowa liga na świecie, transmitowana na żywo w telewizji. To także drugi najchętniej oglądany motorsport w Polsce, zaraz po żużlu. Sezon 2015 przyniósł łącznie 30 godzin transmisji live zawodów w telewizji nSport+, 332 000 widzów przed telewizorami oraz 55 000 kibiców na zawodach.

Zegarek jest dostępny na zawodach Drift Masters Grand Prix i za pośrednictwem Drift Masters.

 

Boguslaw Linda_EPOS

Ambasadorem marki Epos w Polsce jest aktor, reżyser – Bogusław Linda.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności