Zegarki Meccaniche Veneziane – w czym tkwi ich fenomen?

Meccaniche Veneziane to dość młoda marka, której powstanie miało miejsce dopiero w 2017 roku. Jest to niezwykle zaskakujące, zwłaszcza ze względu na sukces, jaki firma ta zdążyła już odnieść. I to w niecałe 4 lata od pojawienia się na rynku! Sygnowane jej logiem zegarki doczekały się uznania ze strony tysięcy klientów na całym świecie. Nazwa tej marki jeszcze nic Ci nie mówi? Zapoznaj się z nią już dziś!

 

Włoskie pochodzenie zegarków Meccaniche Veneziane

Wenecja to miasto wielu artystów, ale również i wielkich zegarmistrzów. To właśnie tam w XIV wieku stanął pierwszy zegar miejski na świecie. Na tym jednak jeszcze nie koniec. W 1877 roku w Wenecji założono również pierwszą w historii ludzkości fabrykę zegarków. Niestety nic jednak nie trwa wiecznie, tak jak i dobra passa manufaktury, która po latach bycia pionierem w dziedzinie zegarmistrzostwa, popadła w ruinę. Marka Meccaniche Veneziane powstała więc z myślą o tym, by na tym polu przywrócić Wenecji dawnej świetności. Markę założyło w 2017 roku 2 miłośników sztuki tworzenia zegarków. Czerpiąc z bogatej tradycji miasta, które utraciło pozycję lidera w świecie zegarków – nie boją się oni sięgać po zdobycze technologiczne XXI wieku. W niecały rok od założenia marka ta otrzymała od Izby Handlowej w Wenecji wyróżnienie innowacyjnego startupu. W kolejnych latach podbiła serca ludzi za Oceanem, w Azji, a także krajach arabskich.

Jaką serię zegarków Meccaniche Veneziane wybrać?

Meccaniche Veneziane nie boi się wyzwań i stawia na odważny design, wzbogacony o wykorzystanie najnowszej technologii. Wszystkiemu temu towarzyszy klasyczne i eleganckie wykończenie. Ten włoski producent nie boi się eksperymentować, a jego zegarki bardzo często wytyczają trendy w świecie zegarmistrzostwa. Z powodzeniem łączy on włoski designem ze szwajcarską precyzją. Mowa tu o mechanizmach, w które zegarki tej marki zostają wyposażone. Projektowane we Włoszech, są synonim innowacyjnością, elegancji i luksusu. Dzięki szczególnemu przywiązaniu do detali marka ta tworzy zegarki, które są często określane jako ekskluzywne. Metalowe części zegarków powstają w Bertoldini e Torre, które jest jedną z najstarszych odlewni w całej Wenecji. Ich 400-letnie doświadczenie przekłada się na jakość, z którą są wykonywane. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Zegarki Meccaniche Veneziane to 3 kolekcje, które nawiązują do zupełnie innych motywów. Mowa o:

Nereide Full Gold – złota nowość od MV

Nazwa tej kolekcji została zaczerpnięta z historii autentycznego okrętu podwodnego, który stworzono w Wenecji w trakcie I wojny światowej na potrzeby Royal Navy. Zegarki Meccaniche Veneziane Nereide Full Gold posiadają ręcznie szczotkowane koperty, przez co wyglądają niezwykle wytwornie i elegancko. Cyferblat każdego z zegarków jest utrzymany w klasycznych odcieniach, dzięki czemu indeksy godzinowe zyskały na wyrazistości. Wisienką na torcie jest pasek – wyprodukowany z zamszu, który w idealny sposób dopełnia całości. Prosty, lecz wyrafinowany, swoim designem nawiązuje do zegarków w stylu vintage.

Meccaniche Veneziane Arsenale w wojskowym stylu

Kolekcja Arsenale to ukłon w stronę wszystkich fanów wojskowości i militariów. W ich kolorystyce dominują zwłaszcza odcienie czerni oraz brązu. Każdy z modeli posiada ryflowaną tarczę, która wraz ze starannie wykonaną kopertą, tworzą niezwykle zgrany duet. Cyferblat modeli z tej serii jest czarny, jednak nie powoduje to problemów z odczytaniem godziny. Wszystko dzięki zachowaniu białych indeksów godzinowych. Na szczególną uwagę zasługuje także pasek, który został wykonany ze skóry. Jego wyjątkowość tkwi w tym, iż został on fabrycznie podniszczony, przez co do złudzenia przypomina stare wojskowe pasy.

Meccaniche Veneziane Redentore, czyli ponadczasowy styl

Meccaniche Veneziane Redentore została zainspirowana działalnością weneckiego architekta Andrea Palladio, który był przedstawicielem XVI-wiecznego neoklasycyzmu. Nic więc dziwnego, ze zegarki z tej linii mają piękne i żywe kolory. Mowa tu zwłaszcza o paskach, od których nie sposób oderwać wzroku. Na uwagę zasługują także montowane w nich mechanizmy z naciągiem automatycznym. Są one gwarancją najwyższej jakości oraz precyzji wykonania.

Zegarki Meccaniche Veneziane – klasyka, która przejdzie do historii

Jeżeli poszukujesz męskiego zegarka, który Cię nigdy nie zawiedzie to z pewnością warto sięgnąć po jeden z produktów tego włoskiego producenta. Trwałość oraz skrupulatność ich wykonania to tylko nieliczne z cech, które wpływają na funkcjonalność tych czasomierzy. Są one namacalnym dowodem na to, że Meccaniche Veneziane wzniósł sztukę tworzenia zegarków na jeszcze wyższy szczebel. Zegarki tej marki to arcydzieła, które w całości warte są swojej ceny.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności