Zoom – Siemens EQ.9


W ślepym teście bez problemu odróżnisz kawę rozpuszczalną od tej mielonej. W listopadowym numerze Stuffa zastanawialiśmy się, czy rozróżnisz kawę ekskluzywnej kawiarni od tej parzonej w EQ.9.

 

Nie dziwi nas popularność Starbucksa oraz innych kawowych sieciówek. Jeśli przez całe życie pijesz kawopodobne coś rozpuszczane we wrzątku, albo próbujesz nie zakrztusić się kawowymi fusami, masz prawo zachwycić się porządnie zaparzonym napojem. Siemens EQ.9 jest jak światowej klasy barista w twoim domu: wysłucha, co masz do powiedzenia, podgrzeje filiżankę i zaparzy wszystkie najpopularniejsze kawy: espresso, cappuccino, latte macchiato, caffe latte, espresso macchiato. Umożliwi także podgrzanie i spienienie mleka, zagrzanie wody oraz zaparzenie dużego dzbanka kawy dla całej rodziny, o objętości od 2 do 6 filiżanek.

Tak jak lubisz

Aby uzyskać kawę o najdoskonalszym smaku, trzeba zaparzyć ją pod odpowiednim ciśnieniem, tu ma ono wartość aż 19 barów. Dzięki temu ekspres wydobywa maksimum smaku ze świeżo zmielonych ziaren. Widzisz te dwie prostokątne wypustki na grzbiecie EQ.9? To dwa podajniki na ziarna stworzone dla tych, którzy chcą raczyć się kawami o różnym aromacie. Jest też podajnik na kawę mieloną, gdyby naszła cię ochota na nieco bardziej pospolity smak koncernowej kawy.

A skoro wspominamy o smaku, to musisz wiedzieć, że każda kawa może być przez ciebie zmodyfikowana: dodaj więcej mleka, zwiększ jej intensywność i rozmiar. Każda filiżanka napoju będzie miała swój unikalny smak. Niestety alkohol do irlandzkiej musisz dolać we własnym zakresie.

dysze

 

Przyjaciel gadżeciarza

Spójrz na smartfona – to inteligentna bestia. Nie inaczej jest w przypadku EQ.9. Nalej mleko do pojemnika, wypełnij drugi wodą, nasyp ziarna i pozwól, by EQ.9 zrobił resztę za ciebie. Zakręć tym wielkim pokrętłem i naciśnij je, gdy znajdziesz swój ulubiony napój na wielkim wyświetlaczu. Do kubka spłynie idealna mieszanina mleka i kawy. Wciśnij przycisk personalizacji i podbij liczbę filiżanek espresso, którymi doładujesz swoje latte, ustaw profile smakowe dla 10 użytkowników i patrz, jak EQ.9 w kilka chwil od uruchomienia zaparzy aromatyczną kawę.

Szybkie fakty:

baristaMode

Stań się prawdziwym baristą we własnym domu, uruchom ten tryb i ustal, jak mocna oraz intensywna ma być twoja kawa. Możesz też zdefiniować objętość i proporcje mleka i kawy oraz ustawić temperaturę parzenia.

Sprytny ekran

Gdy już zdecydujesz się, co postawi cię na nogi, naciśnij pokrętło i patrz, jak napełnia się filiżanka na ekranie. Gdy kawa będzie gotowa, wirtualna filiżanka przestanie się napełniać.

nalewanie

Dwie dysze

Ekspres wyposażono w dwie dysze, dlatego szybko i sprawnie przygotujesz dwie kawy jednocześnie. Możesz też od razu zagrzać cały dzbanek kawy.

Dwie kawy

Nie zawsze masz ochotę na tę samą kawę, na szczęście z tym Siemensem zaparzysz dokładnie to, co lubisz: sprzęt ma dwa młynki z dwoma pojemnikami na kawę oraz podajnik dla kawy mielonej.

Pojemnik na mleko

W EQ.9 pojemnik na mleko jest oddzielnym elementem, dlatego bardzo łatwo utrzymać go w czystości – po prostu wysuń go i przemyj pod bieżącą wodą.

main

 

Wszystko pod kontrolą

Wciśnij pojemnik informacyjny, a uzyskasz informację m.in. o tym, ile kaw już wypito oraz do ilu z nich wykorzystano mleko. Pozwoli ci to lepiej zaplanować kawowy budżet.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności