Wręczono statuetki Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2019

28 listopada w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich nagrodach biznesowych.

 

 

Wydarzenie organizowane było już po raz 18. przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” to także długoletnia współpraca z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego oraz Wojewodą Podkarpackim. Nad tegoroczną Galą patronat honorowy objął Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (obecne Ministerstwo Rozwoju).

Gala była zwieńczeniem I edycji Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego. Uczestnicy Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego „Smaczne bo Podkarpackie” zaprezentowali się przed prawie tysięczną publicznością zgromadzoną w Sali Kongresowej. Uroczysta Gala była okazją do zaprezentowania unikatowych produktów i nowoczesnych usług, które oferują firmy z Podkarpacia, dynamicznie dzięki nim się rozwijając i wychodząc na rynki ogólnopolskie i zagraniczne.

Organizacja tak wielkiego wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu Partnerów. A byli nimi: Województwo Podkarpackie, Bank Pekao S.A., Firma Olimp Laboratories Sp. z o.o., REX AUTO Autoryzowany Dealer Skoda, Poczta Polska S.A., Fundacja VCC, Axelo Ostrowski Domagalski i Wspólnicy sp.k., ARTCOM Szkoła Języków Europejskich, CASINO  Exclusive Polish Wodka, Broda e-Shops System, Uzdrowisko Rymanów S.A., Zespół Szkół Gospodarczych im. M.S. Ligęzy oraz Pracownia Florystyczna RosMary.

Patronami Medialnym uroczystości byli: Telewizja Polska S.A. Oddział w Rzeszowie, Polskie Radio RZESZÓW, Radio Leliwa, Wydawnictwo Sztafeta Sp. z o.o., Obserwator Lokalny, Życie Podkarpackie, Gospodarka Podkarpacka.pl, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Tygodnik Sanocki, VIP BIZNES&STYL, Ekspres Jarosławski, Carpatia Biznes, portal Resinet.pl, Twoja TV, Mój Rzeszów, Law Business Quality, Magazyn Day&Night, Biznes i Styl.pl. Gala to także wspaniała współpraca z Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego G2A Arena.

W czasie Gali odbyła się charytatywna licytacja koszulki Reprezentacji Polski z autografami polskich piłkarzy. Wylicytowana kwota – 7 tys. zł została przekazana na rzecz Stowarzyszenia TITUM, zajmującego się wspomaganiem rozwoju dzieci i młodzieży.

W tegorocznej edycji konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” uczestniczyło 155 firm, które walczyły o wyróżnienia w kilku kategoriach. Ocenione zostały firmy mikro, małe, średnie i duże. Kapituła dokonała również oceny ich produktów i usług.

Przy ocenie wzięto pod uwagę następujące kryteria: wielkość sprzedaży na rynku lokalnym i zewnętrznym; eksport; rentowność sprzedaży; wartość inwestycji lokalnych; innowacyjność i nowoczesność technologii; dynamika i struktura zatrudnienia; dbałość o pracownika i jego rozwój zawodowy; promocja regionalna i ogólnopolska; postrzeganie marki; wyróżnienia, nagrody, certyfikaty jakości; udział w programach rządowych i pomocowych; udział w integracji środowiska gospodarczego; relacje z kontrahentami; wpływ na środowisko (ekologia); sponsoring, działalność charytatywna i na rzecz społeczności lokalnej; realizacja obligatoryjnych zobowiązań (ZUS, podatki, kredyty).

W programie certyfikującym „Smaczne bo Podkarpackie” eksperci sprawdzili, które z produktów spożywczych Podkarpacia spełniają najwyższe normy jakościowe. Do Programu zostało zgłoszonych 37 produktów. Dziękujemy Partnerowi Programu „Smaczne bo Podkarpackie”: PKO Bank Polski za wsparcie.

Wręczeniu wyróżnień i nagród towarzyszyła wyjątkowa oprawa artystyczna. Podczas Gali wystąpiła ze swoim widowiskiem multimedialnym „Symphonica” – krakowska Filharmonia Futura. Podczas bankietu przygrywał rzeszowski zespół „The Freeborn Brothers”.

 

Laureaci XVIII edycji konkursu Podkarpacka Nagroda Gospodarcza

 

 

W KATEGORII FIRMA MIKRO

Statuetka:

  • ABERIT Sp. z o.o.

Wyróżnienie:

  • In4Poland Sp. z o.o.
  • EMANO Elżbieta Klimko, Olimpia Krakowska Spółka Cywilna
  • CC METAL s.c.

 

W KATEGORII FIRMA MAŁA

Statuetki

  • VENMA Natalia Mączka
  • CADWAY AUTOMOTIVE Sp. z o.o.

Wyróżnienia:

  • PRESTIGE OFFICE Barbara Hadam-Toczek
  • VSHAPER Sp. z o.o.
  • NAVITEL Sp. z o.o.
  • MODERN FORMS Sp. z o.o.
  • SANTEX Kazimierz Czapka

 

W KATEGORII FIRMA ŚREDNIA

Statuetki:

  • „ECO LINE” Piotr Potocki
  • ML SYSTEM S.A.

Wyróżnienie:

  • RYMATEX Sp. z o.o.

 

W KATEGORII FIRMA DUŻA

Statuetki:

  • Zakłady Magnezytowe „ROPCZYCE” S.A.
  • Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

Wyróżnienie:

  • Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o.
  • DOBROWOLSCY Sp. z o.o.

W KATEGORII PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE

Wyróżnienie:

  • Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Monterskich Budownictwa „PRIMBUD” Sp. z o.o.
  • EUROBUD GRUPA Spółka z o.o.

 

 

W KATEGORII PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE

Wyróżnienie:

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Krośnie Sp. z o.o.

 

W KATEGORII HOTELARSTWO, TURYSTYKA, GASTRONOMIA

Wyróżnienie:

MG CATERING Hotel FALCON

 

NAGRODY SPECJALNE

STATUETKA W KATEGORII FIRMA 10-LECIA

OLIMP LABORATORIES  Sp. z o.o.

 

STATUETKA W KATEGORII EXPORTER

REMOG Polska Sp. z o.o.

 

STATUETKI W KATEGORII FIRMA RODZINNA

SANTEX Kazimierz Czapka

Zakład Ślusarsko-Kotlarski „KAMEN” Janusz Kamenczak

 

STATUETKA W KATEGORII INNOWACJE

VSHAPER Sp. z o.o.

 

STATUETKA W KATEGORII PRZEDSIĘBIORSTWO

USŁUG KOMUNALNYCH

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rzeszowie

 

STATUETKA W KATEGORII OPIEKA ZDROWOTNA

Centrum Medycyny Sportowej PRO-Familia

 

STATUETKA W KATEGORII FIRMA BLISKA ŚRODOWISKU

GPR GUMA I PLASTIK RECYKLING Sp. z o.o.

 

STATUETKA W KATEGORII CSR

FIBRAIN Sp. z o.o.

 

STATUETKA W KATEGORII PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE

Firma Exportowo-Importowa SERWIS KOP Wacław Rędziniak Sp.j.

 

STATUETKA W KATEGORII BEZPIECZNE MIEJSCE PRACY

VENMA Natalia Mączka

 

STATUETKA W KATEGORII PODKARPACKI INWESTOR 10-LECIA

BorgWarner Poland Sp. z o.o.

 

STATUETKI W KATEGOII MENAGER ROKU

Rafał Kalisz Prezes Zarządu firma FIBRAIN Sp. z o.o.

Witold Bryk Właściciel firmy P.P.U.H. BRYK Witold Bryk

 

NAGRODA SPECJALNA na  30-LECIE firmy

Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjno- Projektowych „GEOMIAR” Sp. z o.o.

 

NAGRODY SPECJALNE NA  25-LECIE FIRMY:

PPHU GOLBALUX Sp. z o.o.

FOLRES Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „TRANSDŹWIG” Sp. z o.o.

Kategoria NAJLEPSZE USŁUGI

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o.

Administrowanie i zarządzanie nieruchomościami i zasobami publicznymi

 

BAMA LOGISTICS Sp. z o.o.

Usługa transportowa na trasie Polska-Hiszpania

 

Pracownia Wdzięku i Urody Katarzyna Miszewska

Zabieg ONDA prawdziwy pogromca tłuszczu

 

BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane sp. z o.o.

Usługi budowlane na terenie kraju

 

BEMA-Res Marek Bednarz

Doradztwo, sprzedaż oraz montaż stolarki okiennej i drzwiowej

 

TARNOBRZESKIE WODOCIĄGI Sp. z o.o.

Analizy laboratoryjne wody i ścieków

 

Firma Budowlana ŁYKOBUD Józef Łyko

Kompleksowe wykonywanie budynków

 

SUEZ Izolacje Budowlane Sp. z o.o.

Doradztwo techniczne

 

SIEROSŁAWSKI GROUP Jan Sierosławski

Produkcja wielkogabarytowych detali z tworzyw sztucznych

 

HEBEN Polska Sp. z o.o.

Usługi konsultingowe zgodności firm z Rozporządzeniem RODO

 

KRUSZ-MAT Sp. z o.o.

Usługi transportowe samochodami ciężarowymi

 

SB COMPLEX Sp. z o.o. Sp. k.

Usługi budowlane

 

EnMS POLSKA Sp. z o.o.

Wdrożenie Systemu Zarządzania Energią według normy ISO 50001

 

BASMAC Sp. z o.o.

Projektowanie i montaż innowacyjnych instalacji fotowoltaicznych

 

ZIAJA RZESZÓW Sp. z o.o. Sp.K.

Zarządzanie sklepami „Ziaja dla Ciebie”

 

STYROPIANEX Transport Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

Usługi transportowe

 

Piotr Kamiński, Robert Kamiński Kancelaria Radców Prawnych

Spółka Partnerska

COMPLIANCE BOX dla BIZNESU

 

ZETO Rzeszów Sp. z o.o.

Audyt cyberbezpieczeństwa

 

Podkarpackie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarphatia Sp. z o.o.

Echokardiografia obciążeniowa (stres echo)

 

Kategoria NAJLEPSZE PRODUKTY

 

GRUPA ŻYWIEC Spółka Akcyjna

Leżajsk Jasne Pełne

 

„OPTIMUM BIS” Sp. z o.o. Sp. k.

Prześcieradło i ochraniacz w jednym

 

ABERIT Sp. z o.o.

MultiDetect – szybkie wykrywanie chorób zakaźnych u trzody

 

Akademia Fryzjerstwa Marta Żelazo

Centrum szkoleniowe – podnoszenie kwalifikacji fryzjerów

 

AKROPOL Spółka Cywilna

AKROstone

 

BESTMILK Sp. z o.o.

Twaróg Półtłusty Wyśmienity Bracki Krążek

 

Cegielnia „PRZECŁAW” Zakład Produkcyjno- Usługowo- Handlowy

mgr Beata Wójcik

Pustak MAX 220 P+W

 

Cukiernicza Spółdzielnia ROKSANA

Śliwka w czekoladzie

 

ENERVIGO Sp. z o.o.

ENERVIGO

 

FRONTRES Sp. z o.o. Spółka Komandytowa.

Fronty meblowe

 

GWW  Ladziński, Cmoch i Wspólnicy Spółka komandytowa

JPK Insight (JPK INSAJT)

 

KRUSZ-MAT Sp. z o.o.

Piasek 0/2, żwir 2/16

 

  1. PELCZAR CHOCOLATIER Anna Pelczar

Czekolady z linii Premium

 

 

Masarnia OSIP Spółka Cywilna Zygmunt i Kamil Osip

Pieczeń rzymska

 

MEBLE Resmar Zenon Marszał

System SYNCHRO SŁUPOWY- dla sieci kin Helios

 

ML SYSTEM S.A.

Kolorowe Moduły Fotowoltaiczne

 

NAVITEL Sp. z o.o.

Wymiennik ciepła powietrze-powietrze

 

OLIMP LABORATORIES  Sp. z o.o.

Chela-Mag B6® +D3

 

ORGANIC Sp. z o.o.

Sproszkowany sok z topinamburu z witaminą C

 

PPHU GOLBALUX Sp. z o.o.

Wiązary dachowe z drewna klejonego przestrzennie

 

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „MATEO” Stanisław Cabaj

Pierogi bezglutenowe

 

STOLARSTWO Tomasz Wróbel

Łóżko -model PAWEŁEK DUO

 

TEKPUD Sp. z o.o.

Opakowania o podwyższonej odporności nadruku

 

VENMA Natalia Mączka

Palnik PELLETOWY COMFORT

 

Voster Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Bergamo, drzwi ramowe

 

Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „Besko-Met” Sp. z o.o.

Platforma gniazda bocianiego

 

Zakład Przetwórstwa Zbożowego „TUSZYMA” Łukasz Skowroński

Mąka pszenna

 

DOBROWOLSCY Sp. z o.o.

Linia produktów „Bracia Dobrowolscy”

 

Laureaci Programu „Smaczne bo Podkarpackie”:

 

 

Wstęgi jajeczne z mąki durum

Gniazda jajeczne z mąki durum

Makarony Polskie Spółka Akcyjna

 

– Chleb mieszany z ziarnami i z dodatkiem mąki graham

–  Sernik na zimno z borówkami na cieście biszkoptowym

Piekarnia-Cukiernia „Szelców” Lesko Spółka Jawna

 

Chleb orkiszowy 

Ciasto migdałowe na kruchym spodzie z polewą i wiśniami

Zofia Wasiewicz – Piekarnia nr 1 Stubno

 

CHLEB PODKARPACKI BOGDANA

Stara Piekarnia Domaradz

 

OBWARZANEK WYBOROWY

CIASTO TORTOWE „MALINOWA CHMURKA”

„SPOŁEM” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Rzeszowie

 

PIECZEŃ RZYMSKA FASZEROWANA POLĘDWICZKĄ

Masarnia OSIP s.c. Zygmunt i Kamil Osip

 

KIEŁBASA STAROWIEJSKA Z MARKOWEJ

Zakład Masarski BAWOŁ s.c. Bawoł Wojciech i Magdalena Bawoł

 

Kurczak w sosie pomidorowym, w sosie pomidorowo paprykowym i w sosie koperkowym

Spółka Jawna „FENETRA” Bogusław i Marek Kozubal

 

 

Ekologiczne Konserwy w Słojach:

Kiełbasówka, Mięsko w galarecie, Pasztet wieprzowy, Smalczyk z mięsem i cebulą

Zakład Mięsny Smak-Górno Sp. z o.o.

 

Linia produktów Polskie Rarytasy:

Kiełbasa pieczona, Szynka, Polędwica i Boczek pieczony Rarytas 

Dobrowolscy Sp. z o.o.

 

KIEŁBASA GŁOGOWSKA

SALCESON ZE STAREJ WĘDZARNI

Stara Wędzarnia Marcin Januszczak

 

Galaretki mięsne: Galaretka drobiowa z indyka, z kurczaka,

i Galaretka wieprzowa golonka

PPHU „KOS” K. Mazur, W. Zych Sp. J.

 

Sery domowe: Sery ziołowe z czarnuszką, Sery z kminkiem, z kozieradką

Leda ser Leszek Jakimowicz

 

PIEROGI RUSKIE

Firma Cateringowa SOWRAD Konrad Sowa

 

KASZE Z PATELNI

HORTINO Zakład Przetwórstwa Owocowo- Warzywnego Leżajsk Sp. z o.o.

 

Pstrąg po machowsku

Firma Handlowo Usługowa „Wanda” Jarosz Wanda

 

Żurek biały brzeźnicki

Barszcz brzeźnicki

Przedsiębiorstwo „Cimesmak” Artur Legutko

 

Mix sałatek

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Ropczycach”

 

Ptysie – ciasto ptysiowe z nadzieniem budyniowym

Wyroby Cukiernicze „Miód malina” Ewa Mytych

 

Pączki z makiem, Pączki z mango i marakują, Pączki z mascarpone

Pączków s.c. Marek Dąbrowski i Gaja Mędzela

 

Pączki ziemniaczane

Usługi Kulinarne Andrzej Więcław

 

Makowiec dębicki

Beata i Janusz Wiktor Pracownia Cukiernicza Spółka Cywilna

 

Leśny mech – ciasto szpinakowe z bitą śmietaną, galaretką i owocami

Cukiernia POKUSA

 

Biszkopty

Fabryka Ciast i Cukrów Dr Stanisława Gurgula Sp. z o.o.

 

Podpłomyki milenijne

„Piekarnia Roztoczyński” Sp. z o. o.

 

Ciasto z wiśniami i z kremem śmietankowo-budyniowym na kruchym cieście

„Cukiernia Babeczka”

 

Kraftowe Kremy: Kraftowa pasta z nerkowcami i kokosem, Kraftowy krem z nerkowcami indyjski, Kraftowy krem z nerkowcami i karobem

Nom Nom Nutrition Maria Sabaj

 

Smak lata owoce deserowe

Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw „Vortumnus” Sp. z o.o.

 

 

Wyróżnienia:

 

Wyróżnienie oraz Certyfikat za produkt:

 

EKOLOGICZNE MASŁO EXTRA Z JASIENICY ROSIELNEJ

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna

 

GOŁĄBKI Z RYŻEM I MIĘSEM, GOŁĄBKI Z KASZĄ GRYCZANĄ I  GRZYBAMI

Zakład Produkcji Spożywczej KUSZ Catering Piotr Kusz

 

SZYNKA DOJRZEWAJĄCA Z DULCZY

Kurek Justyna Firma Handlowo-Usługowa „Juvita”, Dulcza Wielka

 

PIEROGI ŁEMKOWSKIE

Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „MATEO” z Dębicy

 

Chleb Jasienicki z Kiełkami Orkiszu 

Piekarnia Dobry Chleb

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *