lederboard

Wyniki konkursu MURASPEC na projekt tapety obiektowej

24 stycznia, podczas targów 4 Design Days w Katowicach, ogłoszone zostały wyniki konkursu Muraspec „Ściana artystycznie zaprojektowana – tapeta kluczowym elementem biura, hotelu restauracji”. Spośród 129 zgłoszonych projektów wyłoniono zwycięzcę oraz wyróżniono 7 prac. Nagrodę główną otrzymała Ewelina Cis za projekt ECHO.

 

Konkurs firmy Muraspec dotyczył projektu okładziny do budynku użyteczności publicznej, a jego temat brzmiał „Ściana artystycznie zaprojektowana – tapeta kluczowym elementem biura, hotelu restauracji”. Nakierowanie na rynek obiektowy wynika z naturalnej aktywności producenta – firma Muraspec jest renomowanym dostawcą wysokiej jakości tapet na rynek kontraktowy.

Konkurs uroczyście ogłoszony został 4 października 2018 r. podczas targów Warsaw Home i był szeroko promowany w mediach, m.in. przez partnerów prasowych (miesięcznik Hotelarz, www.archimania.pl i www.designteka.pl) jak również na uczelniach wyższych związanych z projektowaniem wnętrz i architekturą. Zmagania konkursowe miały charakter otwarty, więc udział w konkursie Muraspec mogli wziąć zarówno projektanci wnętrz, dekoratorzy, studenci, graficy, jak również osoby niezwiązane zawodowo z projektowaniem, których pasją jest tworzenie i aranżacja przestrzeni. Zgodnie z regulaminem zgłoszona grafika musiała być wzorem autorskim i uwzględniać rodzaj struktur podkładu dostępnego w ofercie Muraspec.

Do konkursu zgłoszonych zostało łącznie 129 prac, których oceny podjęli się jurorzy z wiodących pracowni architektonicznych, z doświadczeniem w projektowaniu wnętrz komercyjnych.

Posiedzenie jury odbyło się 8 stycznia br. w Warszawie, a udział w nim wzięli: Katarzyna Kłos z pracowni ORB Studio, Joanna Żabińska (pracownia AGK), Marcin Jadczak (M&K Architekci), Kama Kowacz (Tremend), Kinga Gajewska (Trzop Architekci) oraz Barbara Łukasiak z Muraspec.

Zwycięski projekt, którym jest praca Eweliny Cis pt. ECHO, urzekł jurorów uniwersalnością wzoru i jego estetycznym potencjałem w przestrzeniach komercyjnych. Multiplikujące się geometryczne figury tworzą uporządkowany graficznie motyw, który w razie potrzeby może być dowolnie skalowany. Nagrodzony projekt zostanie wdrożony do produkcji przez firmę Muraspec, a jego autorka przez 5 lat będzie otrzymywała tantiemy w wysokości 1% od wartości sprzedaży.
Ewelina Cis jest absolwentką kierunku „Wystawiennictwo i komunikacja wizualna” na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz „Exhbition design” na Politecnico di Milano. Na co dzień zajmuje się grafiką użytkową, projektowaniem mebli oraz wystaw. W swojej pracy łączy działanie zarówno na płaszczyźnie, jak i w przestrzeni. Jest uczestniczką Gdynia Design Days (2014 i 2015), Salone del Mobile Milano (2015).

W konkursie Muraspec przyznanych zostało także 5 równorzędnych wyróżnień, które otrzymali (według ilości punktów jurorskich): zespół w składzie Pamela Łukaszewicz oraz Jakub Łukomski,  Ewa Góral, Agnieszka Popławska, Monika Dąbrowska i Agnieszka Gajos. Dwa dodatkowe projekty wyróżniła też firma Muraspec i były to prace: Weroniki Porębskiej i Agnieszki Cioch.

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni konkursową frekwencją, jak również poziomem i różnorodnością nadesłanych prac. Cieszy nas, że autorzy w większości wykazali się estetycznym zrozumieniem potrzeb dekoracji takich obiektów jak hotele czy biura  – podsumowała Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec, organizator konkursu.

Zwycięzcy i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział.

Więcej informacji na temat oferty produktów Muraspec można znaleźć na www.muraspec.pl

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *