lederboard

3 przydatne systemy w firmie operującej towarami – CMS, CRM i WMS

Współczesne firmy potrzebują w swojej codziennej pracy nie tylko dobrych pomysłów, wykwalifikowanych pracowników i dobrej oferty, aby utrzymać swoją konkurencyjność, dobrze zarządzać procesami wewnętrznymi oraz skutecznie realizować potrzeby klientów. Pomocą w realizacji wszystkich tych zadań służą im systemy informatyczne WMS, CMS i CRM. Do czego służy każdy z nich i jakie korzyści oferuje?

 

 

System CMS do zarządzania treścią na firmowej stronie www

Posiadanie własnej strony internetowej to dziś swoiste „być albo nie być” dla większości firm. Bardzo przydatnym narzędziem, które ułatwia zarządzanie stroną www przedsiębiorstwa jest system CMS, czyli Content Management System. Strona firmowa dla lepszej widoczności w wyszukiwarce często połączona jest z blogiem, na którym regularnie publikowane są treści związane z jej branżą i ofertą.

System CMS ułatwia tworzenie i publikowanie treści na stronę firmową, pozwala na ich edytowanie, dodawanie elementów graficznych, linków oraz zarządzanie newsletterem. Jego wdrożenie pozwala na publikowanie treści każdej osobie bez konieczności posiadania umiejętności technicznych. Zaletą systemów CMS jest także ich powszechna dostępność oraz bezpłatność – najpopularniejszy z nich, WordPress, jest bowiem oprogramowaniem, z którego może skorzystać każdy.

System CRM do dbania o dobre relacje na linii firma-klient

Kolejnym, bardzo przydatnym systemem jest CRM, czyli Customer Relationship Management. Jest to system informatyczny, którego zadaniem jest automatyzacja oraz wspomaganie procesów zachodzących w firmie dotyczących jej relacji z klientami. System CRM wspomaga pracę działu marketingu, sprzedaży oraz obsługi klienta i jest ukierunkowany na budowanie długotrwałej więzi z odbiorcą oraz zdobycie jego lojalności.

System CRM zakłada, że zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest utrzymanie lojalności posiadanych klientów niż poszukiwanie nowych. Koncentruje więc wysiłki firmy na utrzymanie zainteresowania najbardziej „opłacalnych” i przynoszących jej największe zyski odbiorców. W tym zadaniu firmę wspierają takie rozwiązania jak np. zarządzanie korespondencją, historia klientów, narzędzia do ofertowania i zarządzania projektami marketingowymi oraz wiele innych.

System WMS do kompleksowego zarządzania magazynem

Wiele współczesnych firm posiada własny magazyn, w którym przechowywane są towary zanim trafią one w ręce klientów. Zarządzaniu stanami magazynowymi oraz pracą całego magazynu dedykowany jest system WMS, czyli Warehouse Management System (więcej pod adresem https://dataconsult.pl/system-wms/). Jest to kompleksowe i rozbudowane narzędzie informatyczne, które usprawnia wszystkie procesy zachodzące w magazynie firmowym oraz ułatwia sprawne zarządzanie jego zasobami. Sprawdź w jakich konkretnie procesach pomoże Ci profesjonalny system magazynowy WMS.

Źródło: https://dataconsult.pl

System WMS pozwala na kontrolę napływu towarów, ich ruch wewnątrz magazynu oraz zarządzanie ich wydawaniem. Wszystkie zdarzenia są monitorowane i nadzorowane w czasie rzeczywistym, co pozwala na bieżącą kontrolę pracy magazynu. Jego wdrożenie zapewnia firmie bardziej wydajną pracę, wyeliminowanie błędów oraz usprawnienie wszystkich procesów związanych z magazynowaniem towarów, co prowadzi do wyższych zysków osiąganych przy mniejszym nakładzie finansowymi i czasowym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności