lederboard

96.000 złotych na pomoc dla chorych onkologicznie, takim wynikiem zakończyła się XXI Aukcja Charytatywna „ziarno Sztuki – ogród Nadziei”.

Kwota 96.000 złotych – takim wynikiem zakończyła się XXI Aukcja Charytatywna „ziarno Sztuki – ogród Nadziei” na rzecz Fundacji Psychoonkologii
i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”. Środki – uzyskane ze sprzedaży 52 prac ofiarowanych przez artystów – zostaną przeznaczone na wsparcie osób z chorobami nowotworowymi i ich bliskich. Nie wszystkie prace z wystawionych zostały wylicytowane, więc dla niezdecydowanych jest jeszcze szansa na kontakt z Fundacją.

 

 

 

Aukcja, która powróciła do Muzeum Narodowego w Warszawie odbyła się 12 października. Organizator – Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei” – przeznaczy zgromadzone dzięki aukcji środki na realizację Integralnego Programu Zdrowienia, tj. kompleksowego programu, który wspomaga proces leczenia onkologicznego za pomocą psychoterapii, pracy z ciałem, zdrowego odżywiania, świadomego ruchu i medytacji.

O celach zbiórki, misji fundacji „Ogród Nadziei” oraz terapeutycznej roli sztuki opowiedziała podczas gali otwarcia jej prezes Monika Anna Popowicz. Podziękowała także artystom-darczyńcom, dzięki którym już od 18 lat fundacja może nieść pomoc chorym i ich rodzinom w jeszcze szerszym zakresie, korzystając ze środków uzyskanych w kolejnych edycjach aukcji.

Fundacja „Ogród Nadziei’ wspiera osoby chore, mając zawsze na uwadze także ich bliskich– powiedziała prezes Monika Anna Popowicz. Pani Prezes zwróciła również uwagę na rozwijanie przez chorych miłości do siebie samych i życie w zgodzie ze swoją naturą jako podstawowe czynniki zdrowienia.

Do hojnego finansowego wsparcia szczytnej idei zachęcał Tomasz Barański, który otworzył wieczór aukcyjny. Licytację poprowadziła Marszand Iwona Kozicka, reprezentująca Sopocki Dom Aukcyjny.

Na aukcji znalazły się różnorodne dzieła, obrazy i rzeźby podarowane przez uznanych twórców m.in. takich jak: Adam Wsiołkowski, Tomasz Kawiak, Karol Bąk, Janusz Antoszczyk, Jacek Lipowczan, Jacek Yerka, Joanna Mieszko – Nita, Dorota Buczkowska, Dariusz Ślusarski, Stanisław Brach, Mikołaj Malesza, Maciej Rauch, Mariusz Dydo, Magdalena Karłowicz, Bożena Sieczyńska, Ryszard Rabsztyn, Ewa Jaworska.

Najwyższe ceny osiągnęły prace: „Rusałka” Karola Bąka, która została wylicytowana za kwotę 15.000 zł, „Hope” Ryszarda Rabsztyna za 8.500 zł, oraz „Szczęście”  Bożeny Sieczyńskiej za 6.500 zł.

Kuratorem aukcji była Marszand Waleria Matelska, reprezentująca Dom Aukcyjny Rempex.

O profesjonalną prezentacje dzieł podczas aukcji zadbali uczniowie ze szkoły Monnet International School pod opieką Pani Marty Pokorskiej.

W trakcie aukcji Pani Prezes uhonorowała tytułem Przyjaciół Fundacji wyjątkowych ludzi – Wolontariuszy w uznaniu ich szczególnego, wieloletniego zaangażowania w pomoc Fundacji przy organizacji Aukcji: Ewa Raczmańska-Kaniewska, Monika Chmielewska, Marta Pokorska, Agnieszka Świdzińska, Wiktoria Medyńska oraz Marcin Medyński.

Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent m.st. Warszawy, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Business Center Club.

Partnerzy: One Bid, Muzeum Narodowe, Dom Aukcyjny Polswiss Art, Dom Aukcyjny Rempex, Sopocki Dom Aukcyjny, Kreacja Pro, Polish Art&Design, LSW Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy, Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Patroni medialni: TVP Kultura, Imperium Kobiet, Konik Kreatywny, Press Service, Damosfera, Radio Kolor, Rynek i Sztuka.

Dziękujemy z całego serca artystom, wolontariuszom, partnerom, patronom honorowym, patronom medialnym, którzy wsparli to wyjątkowe wydarzenie charytatywne.

Więcej informacji: www.ogrodnadziei.org.pl

 

 O aukcji charytatywnej „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”

Prestiżowe wydarzenie, wspierane przez znanych i cenionych Artystów, którzy hojnie dzielą się od lat swoją twórczością. Projekt ten ma już długą tradycję, aukcje charytatywne „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizowane są od 2007 roku i należą do jednych z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych przedsięwzięć charytatywnych w Polsce (III miejsce w rankingu aukcji charytatywnych portalu Artinfo.pl, 2018). Wydarzenie to jest dziełem wielu światłych osób i firm, połączonych miłością do sztuki i głęboko ludzką wartością niesienia pomocy potrzebującym. Od wielu lat możemy dzięki temu szacownemu gronu połączonemu ideą Aukcji wspierać naszych Podopiecznych w radzeniu sobie z doświadczeniem choroby, docieraniu do źródeł wewnętrznej mocy, powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dochód z aukcji przeznazony zostanie na wsparcie Integralnego Programu Zdrowienia dla chorych na raka i ich bliskich w ramach działalności statutowej Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności