Barbara Lech: Życie jest zbyt krótkie żeby nie czuć się w nim spełnionym!


Dobry coach nie przeżyje za nas życia, ale podpowie nam, co warto w nim przewartościować i jak skutecznie wdrożyć te zmiany, by czuć się spełnionym i szczęśliwym. Według tej zasady pracuje Basia Lech, której autorski cykl szkoleń SuperNowa pokochały Polki!

 

Każdy z nas chciałby zmienić choćby jedną sferę swojego życia. Dla niektórych owa chęć dokonania metamorfozy zamyka się w marzeniach, które nigdy się nie ziszczą. Znaczna większość osób stara się jednak realizować swój plan. Nieważne, czy dotyczy on zrzucenia nadprogramowych kilogramów, czy nauki języka obcego. Bywa jednak i tak, że potrzebujemy impulsu, dzięki któremu zaczniemy działać, osoby, która udzieli nam wsparcia i niezbędnych wskazówek i doda wiary w siebie w chwilach zwątpienia. Wtedy do akcji wkracza Barbara Lech!

Od wielu lat jest cenionym coachem, który w swych działaniach wspiera osoby szukające drogi do osiągnięcia wyznaczonego celu. Jej specjalizacją jest coaching wizerunku oraz podkreślenie jego roli w budowaniu własnej marki.

Autorski program szkoleniowy SuperNowa, cieszy się ogromnym powodzeniem, a jego uczestniczki podkreślają znakomite rezultaty metody. Jak zaznacza Basia Lech, w tej profesji największe znaczenie mają jednak nie tylko umiejętności coacha, lecz także samo nastawienie do życia osoby, która deklaruje chęć zmian:

– Najbardziej lubię pracować z kobietami +35, które już coś przeżyły. Kiedy się do mnie zgłaszają, przychodzą z konkretnymi celami lub problemami. Przychodzą po zmianę. Robią to z dużą świadomością, są zdyscyplinowane i wytrwale dążą do swojego celu. – mówi Basia Lech.

– Najtrudniej pracuje się z osobami, które nie chcą przyjąć odpowiedzialności za swoje życie. Oczekują, że to ja znajdę rozwiązania ich problemów, że je zdopinguję, zmotywuję, podczas gdy same nie będą robiły niczego. Jedna z klientek zapytała mnie kiedyś „To co zrobisz żebym zarobiła w dwa miesiące 20 tys.?”, od razu wiedziałam, że nie będzie łatwo.

Jak podkreśla Trenerka, oprócz zdroworozsądkowego podejścia do zmian, które chcemy osiągnąć w życiu, liczą się również nasze chęci. Owszem, coach pomoże nam znaleźć w sobie siłę na osiągnięcie celu, podpowie nam, jak skuteczniej przeprowadzić metamorfozę, udzieli wsparcia w chwili, gdy ogarnia nas zwątpienie. Najlepszy jednak trener personalny nie wykona tej pracy za nas: – Jestem coachem, nie magikiem, pomagam zadając pytania, często niewygodne, które zmuszają do zaglądnięcia wewnątrz siebie. I to jest początek zmiany. – mówi Barbara Lech.

Autorka projektu SuperNowa sama stara się zainspirować kobiety, które szukają wsparcia. Efekt to nieustanne poszukiwanie nowych dróg rozwoju, któremu za każdym razem towarzyszy ogromna porcja satysfakcji i poczucie spełnienia:  – Tak, jestem spełniona na wszystkich płaszczyznach, zadbałam o to. Co jakiś czas, pojawia się coś nowego co mnie kusi, co do mnie przemawia. To mogą być kolejne studia lub inne wyzwania. Czasami coś mnie uwiera. W jednym i drugim przypadku sprawdzam co mogę i co chcę z tym zrobić i wdrażam działania. Życie jest zbyt krótkie żeby nie czuć się w nim spełnionym. Kilka lat temu wywróciłam swoje do góry nogami, właśnie po to by poczuć się spełnioną. – wyznaje trenerka.

Szczerość i uczciwe podejście do klientów w przypadku Basi Lech poskutkowały szacunkiem ze strony pań, które współpracowały z Trenerką i dzięki niej zdobyły swój prywatny Mount Everest. Jak podkreślają osoby uczestniczące w wykładach czy programach szkoleniowych, każda sesja z Barbarą Lech to ogromna dawka pozytywnej energii, uśmiechu i wiary w swoje możliwości, dzięki czemu łatwiej pokonywać własne słabości! Ta cecha i umiejętność Barbary Lech została doceniona nie tylko przez zadowolone klientki, lecz także przez magazyn Law Business Quality, który przyznał Coachowi prestiżowy tytuł Lwicy biznesu 2016. Jak Trenerka przyjęła to wyróżnienie?

– Sama nominacja była ogromnym zaszczytem. A odbiór statuetki był dla mnie zwieńczeniem 6 lat mojej pracy. Warto podkreślić, że tę prestiżową nagrodę zdobyłam w wyniku głosowania. To ludzie oddali na mnie swoje głosy, wysyłali smsy. Poczułam jak ważna jest moja praca, że dla wielu osób to, co robię ma ogromne znaczenie. Jestem niezmiernie wzruszona i szczęśliwa. – zaznacza Laureatka.

Pozytywna energia, jaką zaraża Barbara Lech to najlepszy dowód na to, że nagroda „Lwicy Biznesu 2016” nie powędrowała w jej ręce przypadkowo. Biorąc pod uwagę to, jak wiele pań zaufało autorce projektu, jesteśmy przekonani, że to dopiero początek sukcesów!

Joanna Bielas I.D.MEDIA

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności