Czy torebka i buty muszą do siebie pasować?

Dodatki do kreacji są bardzo ważnym elementem stylizacji. Torebka czy buty mogą przyciągnąć lub odwrócić uwagę od innych elementów garderoby. W jaki sposób odpowiednio je dopasować, tak aby całość wyglądała modnie i zjawiskowo?

 

Odpowiedni strój na odpowiednią okazję

Większość kobiet ma w swoich szafach wiele sukienek. Należy dobierać je odpowiednio do okazji i rangi wydarzenia na jakie się wybieramy. Zupełnie inna garderoba będzie odpowiednia na co dzień, inna na wyjście do restauracji, a inna na komunię czy wesele. Ważne są również dodatki jakie są połączone z sukienką. Odpowiednio dobrana torebka czy buty mogą w znaczący sposób zmienić wygląd całej kreacji. Doskonałym przykładem może tutaj być klasyczna czarna sukienka. W połączeniu z jeansową kurtką i workową dużą torebką będzie doskonałym wyborem na wieczorne wyjście ze znajomymi. Z kolei w połączeniu ze szpilkami i kopertówką wspaniale sprawdzi się w restauracji czy na weselu.

Ranga wydarzenia, a rozmiar torebki

Zasadą jaką należy się kierować przy wyborze torebki jest, że im bardziej uroczyste wydarzenie tym powinna być ona mniejsza. Na co dzień do pracy czy na spacer można wybrać dużą shopperkę czy listonoszkę. Jeśli jednak wybieramy się wieczorem do ekskluzywnej restauracji to powinniśmy wybrać małą kopertówkę o delikatnym wzorze lub torebkę na łańcuszku.

Jak dobrać buty i torebkę do sukienki?

Istnieje kilka sposobów łączenia kolorów w kreacjach. Pierwszy z nich polega na łączeniu tych z jednej grupy. Możemy wtedy założyć np. beżową sukienkę i brązowe skórzane buty oraz torebkę i pasek w tym samym kolorze. Ważne jest wtedy, aby kolory nie były za bardzo kontrastujące ze sobą. Zupełnie odmiennymi sposobami są tak zwane zestawy wielokolorowe. Przy ich układaniu należy kierować się kołem barw. Wybieramy dwa lub trzy kolory i stosujemy zasadę przeciwnej strony koła. Za przykład można tutaj podać niebieską sukienkę i pomarańczowe szpilki. Przy trzech kolorach wybieramy czerwoną sukienkę oraz niebieskie buty i złotą torebkę. Ogranicza nas tutaj tak naprawdę tylko nasza wyobraźnia. Należy jednak pamiętać, że zestawienia oparte na kole kolorów będą zdecydowanie bardziej rzucały się w oczy. Jeśli z natury jesteśmy osobami introwertycznymi takie połączenia mogą okazać się krępujące.

Gdzie szukać inspiracji modowych?

W sieci można znaleźć wiele inspiracji w jaki sposób łączyć dodatki z pozostałymi elementami garderoby. Za przykład można tutaj podać stronę https://wojas.pl/blog/jak-dobrac-buty-i-torebke-do-sukienki-czy-musza-byc-w-tym-samym-kolorze/. Autor w ciekawy sposób opisuje jak dobrać buty i sukienkę do torebki, jak łączyć kolory oraz czego unikać podczas dobierania elementów garderoby.

Jak łączyć kolory na co dzień?

Jak już wspomniano najlepszym wyborem będzie korzystanie z koła kolorów. Warto je wydrukować sobie lub ustawić na tapetę w telefonie lub komputerze aby zapamiętać jakie barwy dobrze się ze sobą łączą. Wtedy podczas zakupów w naturalny sposób będziemy wybierać elementy garderoby o odpowiednich barwach które pasuję do naszych kreacji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności