lederboard

Debiutancka płyta Anny Przybył – Pragnienia


“Niepokój” jest utworem zapowiadającym płytę Anny Przybył pt. “Pragnienia”, która już wkrótce trafi na sklepowe półki. W sumie sympatykom piosenki poetyckiej, popu, a nawet jazzu oddanych zostanie jedenaście utworów, utrzymanych w poważnym, nieco melancholijnym tonie.

 

Anna Przybył to piosenkarka, poetka i kompozytorka. Umiejętności wokalno-aktorskie zdobywała w Akademii Sztuk Scenicznych, Prywatnym Studium Sztuki Wokalnej „Vocalart” Jadwigi Gałęskiej-Tritt i „Art of voice studio” Ewy Nawrot w Poznaniu. Ze sceną oswajała się w ramach koncertów Open Mic i Grająca szafa, choć z pewnością więcej rozgłosu przyniosły jej występy w Filharmonii Kaliskiej, czy w Pałacu na Wodzie w warszawskich Łazienkach. W miarę rozwijania się repertuaru powstał pomysł stworzenia albumu „Pragnienia”.  Utwory zostały nagrane pod okiem realizatora i producenta Leszka Kamińskiego w studiu S4 Polskiego Radia. W nagraniach uczestniczyli doświadczeni muzycy, w tym Piotr Aleksandrowicz czy kwartet smyczkowy The Strings, a także utalentowani studenci UMFC.

 

Posłuchaj utworu Anny Przybył „Niepokój”:

 

Płyta “Pragnienia” to wzruszająca opowieść o miłosnych uniesieniach i zawodach, opowiedziana z perspektywy wrażliwej kobiety. Poezja i muzyka od zawsze stanowiły ważny element życia Anny Przybył, a album jest odzwierciedleniem jej pasji i refleksji na temat codziennego życia. „Pragnienia” nie dają gotowych odpowiedzi, ale w prosty sposób wyrażają pełen wachlarz silnych emocji. W tym sensie płyta zatrzymuje czas – jest jak fotografia, którą wieszamy gdzieś blisko, by przypominała nam o czymś bardzo ważnym.

– Cenię poezję śpiewaną i muzykę poważną. Te dwa gatunki wywołują we mnie nad wyraz silne emocje – mówi nam artystka. Taki też jest cały krążek. Poza autorskimi tekstami na płycie usłyszymy interpretacje wierszy m.in. Haliny Poświatowskiej, ks. Jana Twardowskiego i Pawła Greca. Emocjonalne aranżacje, czy wyrazisty głos Anny Przybył sprawiają, że płyta zapadnie w pamięci każdego wrażliwego słuchacza.

 

888

 

Lista utworów:

 1. Niepokój
 2. Fragile
 3. Lipcowa sukienka
 4. Kiedy umrę kochanie
 5. Całkiem sprytnie
 6. Nienawiść
 7. W nas jest nasze ocalenie
 8. Czas niedokończony
 9. Płacz dziewczęcej tęsknoty
 10. W twoich doskonałych palcach
 11. Pragnienia

 

Więcej informacji na temat płyty na stronie artystki: annaprzybyl.pl

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności