Dentons doradza Stadler w utworzeniu joint venture z Solaris Bus & Coach


Dentons doradzał Stadler w transakcji polegającej na utworzeniu joint venture wspólnie z Solaris Bus & Coach. W ramach transakcji Solaris wniesie do istniejącej spółki Solaris Tram wkład niepieniężny min. w postaci zakładu produkcyjnego w Środzie Wielkopolskiej, zaś Stadler pokryje swoje udziały gotówką.

 

Ponadto do spółki Solaris Tram przejdą również pracownicy Solaris, głównie z fabryki w Środzie Wielkopolskiej. Solaris oraz Stadler planują w najbliższych latach podwoić potencjał produkcyjny zakładu w Środzie Wielkopolskiej. Niewykluczone, że w przyszłości pakiet udziałów w spółce Solaris Tram obejmie inwestor finansowy.

Prawnicy Dentons świadczyli kompleksowe doradztwo prawne w tym projekcie, między innymi wspierali Stadler w negocjacjach umowy inwestycyjnej, umowy wspólników oraz innych umów zawartych w związku z joint venture. Dentons doradza również Stadler w związku ze zgłoszeniem transakcji do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przy realizacji tego projektu pracowali: Aldona Kowalczyk (partner), Agnieszka Stefanowicz-Barańska (partner), Tomasz Janas (partner), Tomasz Dubij (counsel), Paweł Wanasz (counsel), Małgorzata Bluszcz-Riccardi (senior associate).

 

***
Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne i biznesowe. Za innowacyjne osiągnięcia w zakresie świadczenia usług prawnych, w tym m.in. stworzenie Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network, Dentons jest regularnie rekomendowany przez wiodące informatory biznesowe i prawnicze i zajmuje pozycję lidera w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas”. Jest także zdobywcą nagrody BTI Client Service 30 Award. Dzięki policentrycznemu podejściu oraz zapewnianiu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników na całym świecie, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej w społecznościach, w których funkcjonuje. www.dentons.com

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności