Diamenty – niezawodna inwestycja w czasach kryzysu

Ostatnie zawirowania sprawiły, że coraz więcej osób zastanawia się nad wariantami bezpiecznego i pewnego inwestowania majątku. Anna Gąciarz, właścicielka marki Anna Diamonds radzi, by wśród wielu dostępnych opcji zwrócić uwagę na potencjał, jaki tkwi w diamentach.

 

 

 

Każdy, kto dysponuje większą ilością gotówki i chciałby mądrze nią zagospodarować, może czuć się nieco przytłoczony ilością dostępnych opcji. Dlatego zawsze warto rozważyć wszelkie „za i przeciw” wynikające z danej formy pomnażania majątku. Dla przykładu, lokaty i obligacje oferowane przez banki to produkty, które zapewniają zysk na niewielkim poziomie. Z kolei fundusze inwestycyjne nie zawsze mogą zagwarantować spełnienie warunku pewnego pomnożenia kapitału. Osoby, które szukają długofalowych rozwiązań mogą zainwestować w grunt czy nieruchomości. Te warianty wymagają jednak od inwestora dużej wiedzy, czasu i… szczęścia, przydatnego choćby wtedy, gdy chcemy wynajmować nasz lokal.

Możliwości inwestowania majątku jest oczywiście o wiele więcej, wśród wielu opcji warto zwrócić uwagę na taką, która wyróżnia się swym ponadczasowym charakterem. Mowa o diamentach – kamieniach szlachetnych, które są symbolem luksusu i klasycznego piękna. Jak przekonuje Anna Gąciarz, właścicielka firmy Anna Diamonds, diamenty fascynowały ludzi od tysiącleci. O ich wyjątkowym charakterze świadczyć może przede wszystkim ich unikatowość. Lista krajów, w których znajdują się najbogatsze złoża tych klejnotów nie jest długa. Obecnie 90 % światowego wydobycia pochodzi z takich państw jak: Rosja, Kanada, Botswana, Australia, Demokratyczna Republika Kongo oraz RPA.

Same diamenty wymagają też szczególnej oprawy. Idealnie prezentują się oczywiście w towarzystwie złota, zwłaszcza białego, czy różowego. Przede wszystkim jednak diamenty, bez względu na to, czy prezentują się solo, czy tworzą biżuteryjną ozdobę, stanowią świetną lokatę kapitału, zwłaszcza na tak niepewne czasy, jak dzisiejsze:

– Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to dobra i pewna lokata kapitału w perspektywie długofalowej. Diamenty nie poddają się inflacji, ponieważ ich zasoby są ściśle ograniczone. Sam rynek kamieni szlachetnych uważany jest za wyjątkowo stabilny i odporny na kryzysy gospodarcze. Nie podlega dewaluacji jak środki pieniężne, ani dekapitalizacji jak środki stałe ze względu na swoje właściwości fizyczne, które pozostają niezmienne w czasie – mówi Anna Gąciarz, właścicielka marki Anna Diamonds.

Przy wyborze tej opcji warto jednak pamiętać o kilku cennych wskazówkach. Podstawowe kryteria, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu tych kamieni to ich masa podawana w karatach, czystość, barwa oraz szlif. Zadbajmy też o to, by kamienie, które chcemy nabyć miały odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich autentyczność. Dla przykładu – każdy produkt marki Anna Diamonds posiada charakterystykę i opis dokonany przez profesjonalistów, których kwalifikacje potwierdzili rzeczoznawcy z Wysokiej Rady Diamentów z Antwerpii (HRD).

– W ostatnich latach można obserwować wzrost popytu na rynku diamentów. Wynika to z faktu, że społeczeństwo coraz bardziej się bogaci, a po drugie, w niepewnych czasach gospodarczych, gdy tradycyjne instrumenty inwestycyjne obarczone są coraz większym ryzykiem, częściej poszukujemy skutecznych alternatyw. Dlatego diamenty nie są już tylko synonimem klasy i odzwierciedleniem określonego statusu społecznego, ale stanowią również bezpieczną lokatę kapitału – przekonuje Anna Gąciarz.

Diamenty są przepiękną oprawą kobiecej urody, mocnym akcentem męskiej biżuterii, synonimem luksusu i splendoru. Oprócz tych walorów warto również zwrócić uwagę na ogromny potencjał inwestycyjny, jaki tkwi w tych klejnotach. Taka lokata kapitału zawsze będzie źródłem zysków!

Joanna Bielas

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności