lederboard

Dom w stylu śródziemnomorskim – czy to możliwe nad Bałtykiem?

Każdy klimat, każda kultura, każde miejsce na ziemi tworzy swoisty styl. Wykorzystuje naturalne, miejscowe materiały, dopasowuje się do miejsca, światła, widoku, klimatu.

 

W naszym stosunkowo surowym klimacie przez sporą część roku tęsknimy za ciepłem i słonecznym światłem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przywołać wspomnienia ze słonecznych wakacji i zaaranżować dom w stylu śródziemnomorskim. Chociaż dokładne skopiowanie, zastosowanie tamtejszych technologii i materiałów nie jest tak do końca możliwe, to jednak można wykorzystać pewne elementy i stworzyć ciepły, pełny światła i kolorów dom w stylu śródziemnomorskim. Począwszy od samego pomysłu, poprzez zastosowanie typowych dla basenu morza Śródziemnego materiałów z kamieniem na czele, dobór barw można uzyskać zaskakująco odmienną od naszej, nieco chłodnej atmosfery.

Czy można zaprojektować dom w stylu śródziemnomorskim samemu?

Na pewno dla osoby, która ma pewne „zacięcie” w kierunku aranżacji wnętrz zastosowanie elementów przywodzących na myśl styl śródziemnomorski nie będzie trudne. Jednak żeby stworzyć takie miejsce od podstaw i uniknąć niezamierzonego mieszania stylów warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Zespół specjalistów od projektowania wnętrz – tilestales.pl może zająć się stworzeniem domu począwszy od stadium projektu. Zajmie się nie tylko samym projektem i designem, ale zadba o dobór materiałów i elementów dekoracyjnych tak, aby uzyskany efekt był jak najlepszy. Przed pierwszym spotkaniem z architektem wnętrz najlepiej zapoznać się ze stroną tilestales.pl. Bogato ilustrowane przykładami gotowych realizacji artykuły pomogą zdefiniować własne potrzeby i pomysł na wykończenie i urządzenie domu. Dom w stylu śródziemnomorskim to miejsce dla osób lubiących ciepły klimat, dużo zieleni i niezbyt szybkie tempo życia, doceniających rolę relaksu.

Jakie elementy charakteryzują dom w stylu śródziemnomorskim?

Najbardziej charakterystycznym materiałem dla śródziemnomorskiego stylu jest kamień. Doskonale zastępują go eleganckie płytki ceramiczne umiejętnie wkomponowane w konstrukcję ścian lub podłogi. Kamienne elementy wnętrza ożywią dodatki w ciepłych i żywych kolorach. Ważne są również zielone, żywe rośliny. Odpowiednio zaaranżowane światło wykorzysta optymalnie dochodzące do wnętrza promienie słoneczne. Prostota inspirowana naturą wraz z barwnymi, morskimi dekoracjami może stworzyć prawdziwy dom w stylu śródziemnomorskim, który przywoła wspomnienia z Grecji lub hiszpańskiej riviery.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności