Hosting – co to jest? Cena

Zakładasz blog, stronę internetową czy sklep? Zadbaj o wybór odpowiedniego hostingu, który pozwoli Twojej firmie wypłynąć na szerokie wody!

 

Bez względu na to, czy chcesz prezentować światu swoją twórczość lub przeżycia na blogu, czy masz w planach wykreować przestrzeń, gdzie będziesz oferować innym ludziom swoje produkty i usługi sprzedając je w sklepie internetowym, pewne jest jedno: nie zrealizujesz tych marzeń bez odpowiednio dobranego hostingu.

Pakiet usług hostingowych zapewni Twoim klientom stały dostęp do publikowanych przez Ciebie treści czy sprzedawanych produktów. Mowa tu o wydzielonej przestrzeni i o zasobach serwera, które są cały czas dostępne dla innych w sieci internetowej.

W skrócie można zatem powiedzieć, że hosting to usługa „dzierżawy”, dzięki której strona klienta jest cały czas dostępna w przestrzeni internetowej. Ceny takich usług nie są zbyt wygórowane w stosunku do korzyści, jakie niesie hosting.

Aby jednak nasz biznes rozwijał się prawidłowo, ważne jest, by wybrać usługi hostingowe maksymalnie dopasowane do naszych potrzeb. W praktyce oznacza to, że hosting powinien przede wszystkim być odpowiednio wydajny. Gwarantuje to właściwy rodzaj dysków, przy czym warto wiedzieć, że nowoczesne serwery korzystają z serwerów SSD. Dzięki temu odpowiednia ilość użytkowników zostanie obsłużona za pośrednictwem naszej strony bez zakłóceń w jej funkcjonowaniu.

Przy wyborze dostawcy dobrze jest też wcześniej zorientować się, czy będziemy mogli korzystać z dodatkowych usług, pozwalających np. na założenie firmowej skrzynki mailowej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Innym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest powierzchnia dysku. Dlaczego ta kwestia jest tak istotna? Przede wszystkim, im większą stronę planujemy prowadzić, tym większej powierzchni będziemy potrzebować. W związku z tym, ten parametr powinien odpowiadać naszym potrzebom – przykładowo, tworząc prosty blog, nie musimy mieć zapewnionej takiej powierzchni dysku, jak w przypadku dużego sklepu internetowego.

Dla funkcjonowania strony internetowej czy sklepu niezwykle istotną rolę pełni też szybkość łącza. Szukając odpowiedniego dostawcy, warto sprawdzić ten parametr, by zapewnić stronie optymalne pozycjonowanie.

Pamiętajmy też o pomocy technicznej – usłudze niezbędnej dla każdej osoby, która buduje swoją markę przy pomocy takiego narzędzia jak Internet. Dobrze jest zdecydować się na takiego dostawcę usług hostingowych, który zapewni nam wsparcie 24/7. Warto sprawdzić https://www.kei.pl.

Nie sposób też nie uwzględnić kwestii dotyczącej bezpieczeństwa. Ten aspekt możemy rozumieć szeroko: bezpieczeństwo może być realizowane zarówno poprzez nieustanny monitoring, jak i szyfrowanie danych, co pozwoli chronić je przed atakami hakerskimi. Poza tym, istotną kwestią jest też zapewnienie kopii zapasowych danych (np. plików stron internetowych, maili czy baz danych klientów) i odpowiednio długie ich przechowywanie. Dzięki temu, w sytuacji gdy serwer zapewniający nam hosting zostanie zaatakowany, backup pozwoli na szybkie wznowienie działalności naszego sklepu internetowego czy bloga.

Wybór usług hostingowych to kluczowa sprawa dla rozwinięcia własnej działalności umieszczonej w przestrzeni internetowej. Warto dołożyć wszelkich starań, by wybrać hosting skrojony na miarę naszych potrzeb, który sprawi, że nasz biznes wskoczy na wyższy poziom!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności