Pierwsza inwestycja Bouygues Immobilier we Wrocławiu gotowa


Jeden z największych francuskich deweloperów Bouygues Immobilier zakończył swoją pierwszą, prestiżową inwestycję we Wrocławiu. To apartamenty Wyspiańskiego 11, tuż nad Odrą i ze spektakularnym widokiem na Ostrów Tumski. W Polsce deweloper realizuje obecnie 14 inwestycji, z tego dwie kolejne w stolicy Dolnego Śląska.

 

Tunel pod kanałem La Manche, stadion Stade de France w Paryżu czy siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Takie inwestycje ma na koncie Grupa Bouygues, do której należy Bouygues Immobilier, obecnie jeden z największych deweloperów we Francji. Właśnie oddał do użytku swoją pierwszą inwestycję we Wrocławiu, kameralny apartamentowiec Wyspiańskiego 11.

– Wrocław to pierwsze po Warszawie miasto w Polsce, w którym realizujemy projekty mieszkaniowe. Do stolicy Dolnego Śląska przekonały nas trzy rzeczy: szybki rozwój miasta, potencjał dostępnych tu lokalizacji i dojrzałość rynku – mówi Iwona Kołodziejczyk, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

W apartamentowcu przy ul. Wyspiańskiego 11 jest w sumie 57 mieszkań. Charakteryzuje je wysokość prawie 3 m, panoramiczne okna oraz duże loggie i tarasy ze szklanymi balustradami. Mieszkańcy mają widok na Odrę, most Grunwaldzki, Ostrów Tumski i Stare Miasto. Do ich dyspozycji są reprezentacyjna recepcja, fitness klub, sauna i podziemny parking. W holu budynku wisi certyfikowana reprodukcja obrazu Wyspiańskiego „Barki na Sekwanie”, przygotowana na specjalne zamówienie przez Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Elewację obiektu tworzą płyty z włókna cementowego i kompozytu aluminiowego.

bi_wyspianskiego-11_1

– Dla nas ważny jest każdy detal. Obraz to jeden z tych elementów, które nadają budynkowi indywidualny charakter, a przy tym nawiązują do klimatu Francji. Korzystając z doświadczeń francuskich dbamy również o to, by w przypadku każdej naszej inwestycji rozwiązania architektoniczne były jak najlepiej dopasowane do lokalizacji i tworzyły funkcjonalną przestrzeń do życia – podkreśla Iwona Kołodziejczyk.

Budowa Wyspiańskiego 11 rozpoczęła się wiosną 2015, a zakończyła we wrześniu tego roku (wykonawcą był Erbud). Pierwsi mieszkańcy już się wprowadzają. W ofercie został tylko największy penthouse o powierzchni ponad 120 mkw. i z tarasem o powierzchni 100 mkw.

– Apartamenty sprzedały się szybko. To dzięki temu, że zachowaliśmy równowagę między lokalizacją, jakością rozwiązań i materiałów a ceną – mówi Iwona Kołodziejczyk.

Budynek wypełnił lukę w zabudowie przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. Jego architektura wyróżnia się spokojną elegancją. Nowoczesny, minimalistyczny projekt przygotowała  pracownia Zbigniewa Maćkowa. Architekt podkreśla, że to wyjątkowe miejsce w centrum Wrocławia, a budynek to doskonały przykład renesansu miasta, czyli trendu związanego z powrotem z przedmieść.

bi_wyspianskiego-11_3

– Uzupełniając pierzeję zdecydowaliśmy się nie konkurować z wielowątkową architekturą nabrzeża, a raczej uspokoić wrażenia, tworząc harmonijną całość budującą dobre tło dla przepływającej obok Odry. Wyspiańskiego 11 idealnie wpisuje się w nasze rozumienie dobrego, gęstego, współczesnego miasta. Mieszkańcy budynku mogą korzystać ze wszystkich wartości dodanych, jakie niesie z sobą mieszkanie w centrum, a do tego mają niepowtarzalny i niezwykle rzadki w mieście widok z okien – podkreśla Zbigniew Maćków.

bi_wyspianskiego-11_5

Bouygues Immobilier Polska już realizuje dwie kolejne, również kameralne inwestycje we Wrocławiu – Belleville przy ul. Pięknej oraz Villa Alouette przy ul. Rymarskiej na Grabiszynku.

– Zachęcił nas do tego sukces Wyspiańskiego 11. W przypadku obu nowych przedsięwzięć również obserwujemy bardzo duże zainteresowanie klientów. Dlatego w planach mamy już następne inwestycje w stolicy Dolnego Śląska – dodaje Iwona Kołodziejczyk.

Deweloper realizuje obecnie w Polsce łącznie 14 inwestycji, z tego większość w Warszawie.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności