Jak dobrać korektor do karnacji?

Wybór odpowiednich kosmetyków do skóry jest niezwykle istotny. Tylko dzięki temu możesz mieć pewność, że makijaż będzie elegancki, nieprzypominający maski. Nie chodzi tu jednak tylko o jakość produktów, ale przede wszystkim o konsystencję, formułę i oczywiście kolor. Jest wiele czynników, na które musisz zwrócić uwagę. Także w przypadku korektorów.

 

Jeden korektor? To za mało

Chociaż może Ci się wydawać, że jeden sprawdzony korektor będzie Twoim najlepszym przyjacielem, nie do końca tak to wygląda. Potrzebujesz bowiem dwóch kosmetyków, które sprawdzą się na dwa obszary twarzy – pod oczy i na samą skórę. Korektor pod oczy powinien mieć odrobinę jaśniejszy odcień od Twojej karnacji, dzięki czemu zakryjesz cienie i jednocześnie rozjaśnisz skórę. Z kolei w celu zakrycia przebarwień na całej twarzy, warto wybrać kolor korektora o takiej samej barwie, jak podkład, z którego korzystasz.

Formuła i konsystencja – to niezwykle ważne

Na rynku znaleźć możesz wiele produktów, które wydają się kuszące, choć może nie sprawdzą się w Twoim przypadku. Jakie korektory możesz kupić?

  • W sztyfcie – wygodny i bardzo łatwy w użyciu. Świetny do punktowych wyprysków, które chcesz szybko zakryć;
  • W tubce – ciężki, kremowy i bardzo dobrze kryjący. To korektor, po który sięgają osoby z dużymi zmianami do ukrycia. Jeśli takich nie posiadasz, nie musisz sięgać po korektor w tubce;
  • W kredce – precyzyjny korektor, w sam raz do niewielkich zmian i poprawiania makijażu;
  • W kompakcie – mocne krycie i tradycyjna formuła. Do aplikacji potrzebujesz jednak pędzelka bądź gąbki, dlatego ten rodzaj korektora nie nadaje się do szybkiego poprawiania makijażu.

Pod oczy najlepiej wybierać lekkie formuły. Masz wtedy pewność, że na tak delikatnej skórze nie będziesz mieć skorupy z makijażu. Pamiętaj też, że korektor powinien być kompatybilny z podkładem, z którego korzystasz. Dzięki temu aplikacja będzie łatwiejsza, a sam makijaż nie zacznie się rozwarstwiać.

Wybór korektora nie jest tak prosty, jak może się wydawać. Masz przecież ogrom produktów, które mogą, choć nie muszą się sprawdzić. Jeśli szukasz inspiracji i naprawdę dobrych kosmetyków, zawsze możesz zajrzeć na stronę marki Eveline.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności