lederboard

Jak dobrać pompę ciepła do domu?

Utrzymanie energetyczne nieruchomości kosztuje coraz więcej ze względu na złą politykę i otoczenie prawne. Coraz więcej właścicieli obiektów mieszkalnych, ale również firmowych decyduje się na wdrożenie kompleksowej instalacji Odnawialnych Źródeł Energii, w której skład wchodzą panele fotowoltaiczne, a także nowoczesne pompy ciepła. Czym kierować się przy wyborze pompy ciepła do domu i jakimi zaletami charakteryzuje się technologia?

 

Dlaczego pompa ciepła do nieruchomości?

  • urządzenie doskonale optymalizuje się z panelami słonecznymi i pozwala na wypracowanie sporej niezależności energetycznej,
  • czerpanie energii z natury, nawet w gorszych sezonach,
  • prostota instalacji ze względu na coraz więcej wyspecjalizowanych przedsiębiorstw obsługujących inwestycje,
  • wiele rodzajów do wyboru i możliwość dopasowania do przestrzeni, w której znajduje się nieruchomość, warunków klimatycznych, technicznych, budżetu, innych,
  • współpraca z grzejnikami lub innymi systemami ogrzewania,
  • pompy ciepła dobrze wypadają przy ogrzewaniu wody i dają spore oszczędności właścicielom domów.

Co jeszcze warto wiedzieć o wdrożeniu pomp ciepła do domu?

Przed dopasowaniem pompy ciepła warto przemyśleć realne zapotrzebowanie energetyczne nieruchomości. Najlepiej wdrożenie urządzenia planować już na etapie projektowania budowy obiektu budowlanego. Dzięki temu można uniknąć typowych problemów technicznych, chociażby powiązanych z kompletowaniem akcesoriów. Inwestycja wymaga przeprowadzenia dość taniego audytu energetycznego.

Gdzie stosuje się pompy ciepła i czy tylko w domach?

Pompy ciepła umożliwiają przygotowanie ciepłej wody użytkowej z idealnymi parametrami. Sprawdzają się przy produkcji leków, albo przy zagęszczaniu soków. Technologia uczestniczy w wielu procesach produkcyjnych związanych z odprowadzaniem pary. Najlepiej wypadają w ogrzewaniu stosunkowo niewielkich powierzchni, dlatego znacznie lepiej sprawdzą się w minimalistycznych nieruchomościach, ustawionych właśnie pod zalety odnawialnych źródeł energii. Więcej informacji o dopasowaniu pompy ciepła znajduje się na https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/dobor-pompy-ciepla-do-nowego-i-modernizowanego-domu-na-co-zwrocic-uwage/ .

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności