lederboard

Jak dobrać wysokość obcasa?

Szpilki to najpopularniejszy rodzaj obuwia, jaki noszą kobiety. Niemal zawsze kojarzy się on z wysokim obcasem. Jak dobrze wiesz, rozmiary obcasów mogą być bardzo zróżnicowane. A jaka wysokość będzie najlepsza dla Ciebie? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym artykule.

 

Jak dobrać wysokość obcasa do wzrostu?

Spora grupa kobiet nosi szpilki tylko dlatego, aby dodać sobie kilku centymetrów wzrostu. Buty na obcasie skutecznie zmieniają proporcje sylwetki i powodują jej optyczne wydłużenie. Musisz jednak zachować w tym zdrowy rozsądek. Bardzo wysokie szpilki nie prezentują się dobrze na szczupłych nogach. Jeśli należysz do wysokich osób, to wybór butów na obcasie nie zawsze będzie dobrą decyzją.

Wedle obowiązujących zasad kobieta o wzroście ok. 170 cm może swobodnie wybierać dowolną wysokość obcasa. Kobietom mającym 165 cm wzrostu zaleca się szpilki o minimalnej wysokości 9 cm. Dla kobiet o wzroście powyżej 175 cm zalecane są szpilki o maksymalnej wysokości 5 cm.

Jak dobrać wysokość obcasa do stroju?

Wysokość obcasa powinnaś dobierać także do rodzaju ubioru. W stylizacjach formalnych zaleca się zakładanie szpilek o maksymalnej wysokości 8 cm. Taki rodzaj obuwia doskonale współgra ze stylizacjami bankietowymi, weselnymi i outfitowymi. Jak zaznaczają eksperci od stylizacji, obcas o wysokości 8 cm jest uznawany za najbardziej uniwersalny. Pozytywnie wpływa na wygląd nóg, a jednocześnie pozwala na szybkie przemieszczanie się.

Jeśli chcesz wybrać niższy obcas, to musisz wiedzieć, że najlepiej pasuje on do dłuższych stylizacji. Zakładając długie spodnie lub spódnicę możesz wybrać obcasy o wysokości poniżej 5 cm. Wyjątkiem w tym przypadku są obcisłe spodnie, w których linia nóg jest doskonale widoczna. Do takiej stylizacji najlepiej założyć szpilki o wysokości powyżej 9 cm. Najwyższe szpilki powinnaś zakładać do krótkich spódniczek, szortów i sukienek.

Jak dobrać wysokość obcasa do uroczystości?

Jeśli dobrze czujesz się w szpilkach, to niezależnie od okoliczności poradzisz sobie na każdym obcasie. Niemniej jednak w niektórych sytuacjach buty na wysokim obcasie są po prostu zbędne. Najczęściej dotyczy to wyjść, podczas których musisz się szybko przemieszczać. Jeśli na spotkanie udajesz się pieszo, to nie zakładaj szpilek wyższych niż 6 cm. Nawet zakładając szpilki 4 cm, zadbaj, aby buty były idealnie dopasowane, co przełoży się na komfort podczas chodzenia oraz zachowanie stabilności pozycji.

Biorąc udział w uroczystościach tanecznych, postaw na szpilki o wysokości 5 cm. Takie obuwie jest najbardziej wygodne i pozwala utrzymać odpowiedni rytm w tańcu. Jeśli jednak dobrze radzisz sobie z chodzeniem na szpilkach, to możesz pokusić się nawet o obcas 6 lub 7 cm. Pamiętaj, że jeśli jesteś przyzwyczajona do wysokich szpilek, to nie zmieniaj tego na siłę.

Jak dobrać wysokość obcasa do umiejętności noszenia szpilek?

Im wyższy obcas, tym większe wymagania odnośnie techniki chodzenia. Jeśli nie czujesz się pewnie, to zrezygnuj z wysokich szpilek. W przeciwnym wypadku poruszając się, będziesz czuć dyskomfort. Dla kobiet z mniejszym doświadczeniem idealne będą szpilki o wysokości 6 cm. Systematyczne ćwiczenia, czyli częste chodzenie w szpilkach, sprawi, że już niedługo będziesz mogła pokusić się o założenie wyższych szpilek.

Chcąc wybrać dobrej jakości obuwie, powinnaś odwiedzić internetowy sklep z obuwiem Brilu.pl. Na stronie brilu.pl znajdziesz ogromny wybór obuwia damskiego, męskiego oraz butów dedykowanych na konkretne okazje.

fot. brilu.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności