Jak dostać pożyczkę z wpisem w KRD?

W dzisiejszych czasach otrzymamy wsparcie finansowe nawet wówczas, gdy widniejemy w bazach dłużników. Jak dostać pożyczkę z wpisem w KRD? Najtańsza będzie wówczas, gdy gwarancją spłaty stanie się nasz samochód. Nawet i bez tego jesteśmy jednak w stanie zdobyć gotówkę.

 

Czemu wpis w KRD utrudnia wzięcie pożyczki?

Nie zawsze jesteśmy w stanie spłacić na czas zobowiązania finansowe, które zaciągnęliśmy. Niekiedy do zostania dłużnikiem przyczyniają się również sytuacje losowe. Jeśli zalegamy ze zwrotem pieniędzy należnych bankowi czy firmie pożyczkowej, trafić możemy do Krajowego Rejestru Długów. To zaś znacząco utrudnia wzięcie pożyczki. Czemu tak się dzieje?

Instytucje udzielające osobom prywatnym finansowego wsparcia nie chcą, aby pożyczone przez nich pieniądze wyparowały. Tymczasem szanse na to rosną, kiedy pożyczka trafia w ręce osób mających w przeszłości problem ze spłatą długów. Dlatego też banki oraz firmy pożyczkowe sprawdzają klientów w bazach dłużników. Należy do nich między innymi KRD, ale również Big InfoMonitor, ERIF czy BIK.

Mimo iż wzięcie pożyczki z wpisem w KRD jest trudne, nawet dłużnicy liczyć mogą na otrzymanie finansowania. Nie będzie ono jednak tak tanie jak kredyty bankowe, bowiem z większym ryzykiem pożyczkodawcy wiąże się wysoka prowizja. Są jednak sposoby, aby koszty takiej pożyczki obniżyć. Jak to zrobić?

Z wpisem w KRD najtańsza będzie pożyczka pod zastaw samochodu

Osoby zastanawiające się jak dostać pożyczkę z wpisem w KRD rozwiążą swój problem najmniejszym kosztem wówczas, gdy mogą przedstawić firmie udzielającej wsparcia jakąś gwarancję spłaty. Przed laty bardzo popularne było proszenie o pomoc żyrantów albo rękojmia w postaci hipoteki. Obecnie za najlepsze rozwiązanie uważa się zastaw pojazdu. Taka forma poręczenia minimalnie ingeruje w naszą codzienność. Ani nie nadwyręża relacji ze znajomymi czy członkami rodziny, ani nie stawia nas przed ryzykiem utraty dachu nad głową.

Przykładem finansowania z wpisem w KRD jest pożyczka pod zastaw samochodu w autokapital.pl. Pozwala ona na uzyskanie do 65% wartości pojazdu, a spłata potrwać może nawet rok. Jeszcze lepiej mają przedsiębiorcy, bowiem w ich przypadku raty rozkłada się nawet na 5 lat. Ze względu na twardą gwarancję w postaci auta, pożyczkodawca nie sprawdza baz dłużników ani nie wymaga zaświadczeń od pracodawców. Co w sytuacji, gdy nie mamy samochodu?

Nawet bez zastawu pożyczki z wpisem w BIK są możliwe, choć jednocześnie droższe

Cóż, jeśli nie możemy zagwarantować regularnej spłaty zastawem samochodu czy nieruchomości, za finansowe wsparcie będziemy musieli więcej zapłacić. W wielu sytuacjach powinniśmy się jednak cieszyć, że pożyczki bez BIK i bez KRD są w ogóle możliwe. Najczęściej przyjmują one formę chwilówek. Jakie firmy je oferują? W Krajowym Rejestrze Długów nie sprawdzi nas jedynie Provident, jednak jest kilka innych firm, które udzielą nam pożyczki nawet wówczas, gdy mamy na głowie długi oraz negatywne wpisy w bazach. Wyższe ryzyko zrównoważą sobie dzięki wyższej prowizji.

Jak prezentuje się lista takich firm? Wniosek o pożyczkę mimo wpisu w KRD warto złożyć w następujących instytucjach:

  • Bocian
  • ExtraPortfel
  • Finbo
  • Lendon
  • Smartney
  • Vivus

Po spłacie długu zadbaj o to, aby usunąć wpis z KRD. Jak to zrobić?

Pisząc artykuł o pożyczkach z wpisem w KRD nie da się pominąć kwestii usuwania swoich danych z Krajowego Rejestru Długów. Jest to jednocześnie proste i trudne. Przede wszystkim nie wymaga od nas składania podań, wysyłania dokumentów czy oczekiwania w kolejkach. Wystarczy po prostu spłacić dług, a wierzyciel zgodnie z prawem musi cofnąć wpis w ciągu dwóch tygodni od otrzymania pieniędzy. Trudność polega jednak na samej spłacie, bowiem nie zawsze łatwo jest pozbyć się długów.

Co zrobić wówczas, gdy mimo spłaty całego długu wciąż widniejemy na liście dłużników? Jedynym wyjściem jest napisanie Wniosku o Usunięcie Informacji Gospodarczej z baz KRD, który zawierać musi opis sytuacji oraz dokumenty poświadczające naszą wersję zdarzeń. Jeżeli wierzyciel nie złoży przekonujących wyjaśnień, nasz wpis w KRD zostanie usunięty.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności