lederboard

Jak przywrócić skórze jednolity odcień? Centrum VIVA-DERM zaprasza!

Wracamy z urlopu, znika opalenizna i… wtedy widać przebarwienia. Dobrze jest zająć się problemem od razu. Centrum VIVA-DERM proponuje nowoczesne, skuteczne metody walki z zaburzeniami barwnikowymi – od zabiegów kosmetologicznych po działanie laserami. 

 

Za brązowe plamy, które pojawiają się (lub nasilają) na twarzy, dekolcie czy dłoniach odpowiedzialna jest melanina, barwnik, który mamy w skórze.  Jest ona wytwarzana w komórkach pigmentowych – melanocytach. Ich główną funkcją jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV. Gdy wystawiamy skórę na słońce, produkują więcej melaniny. W ten sposób powstaje opalenizna, ale mogą też zrobić się przebarwienia, pieprzyki i znamiona. 

Jak sobie z nimi poradzić? Przede wszystkim trzeba umówić się na konsultację do lekarza, by stwierdził, z jakim typem przebarwień mamy do czynienia (mogły też  powstać np. z powodu przyjmowania leków, urazów mechanicznych,  stanów zapalnych, mogą być powierzchniowe albo znajdować się w skórze właściwej…    kategorii jest więcej) i odpowiednio dobrał terapię. Centrum VIVA-DERM zaprasza do skorzystania z bezinwazyjnego badania dermaskopowego skóry. Wykonuje je dermatolog, który od razu podaje wynik i ustala z pacjentem przebieg dalszego postępowania. Z badania powinny skorzystać szczególnie osoby z grupy podwyższonego ryzyka rozwoju czerniaka skóry, czyli osoby o jasnej karnacji, które mają dużo piegów, znamion, oraz mają skłonność do oparzeń słonecznych. Warto to zrobić również, gdy po prostu lubimy się opalać.

Na czym polega terapia likwidowania przebarwień? W VIVA-DERM specjalista może nam zaproponować nieinwazyjne peelingi medyczne, zabiegi lekarskie, które leczą naskórek oraz skórę właściwą. Jest nim np. mikrodermabrazja, zabieg wykonywany głowicą, usuwa martwy naskórek kryształkami diamentu, a jednocześnie stosuje siłę ssacą podciśnieniem. W efekcie skóra jest odświeżona i lepiej napięta, a także pobudzona do regeneracji, ponieważ mikrodermabrazja daje impuls do syntezy nowego kolagenu. 

Kolejna grupa dermopeelingów to peelingi chemiczne. One, tak jak mikrodermabrazja, złuszczają zrogowaciały naskórek zapewniają efekt rewitalizacji. Do każdego typu skóry jest przeznaczona eksfoliacja AHA (alpha hydroksykwasy), która doskonale rozświetla cerę i wygładza zmarszczki. Dla skóry łojotokowej świetnym rozwiązaniem jest kwas migdałowy, który dodatkowo działa przeciwbakteryjnie.  Zaletą tej terapii jest m.in. to, że można stosować ją przez cały rok. Natomiast kwas trójchlorooctowy (TCA), który oprócz tego, że rozjaśnia przebarwienia bardzo wyraźnie odmładza skórę, a nawet likwiduje blizny, wymaga stosowania intensywnej ochrony przed słońcem przez tydzień po zabiegu. Na przebarwienia działają także zabiegi wykonywane kwasem glikolowym, który działa przeciwtrądzikowo i pirogronowym, który mocno ujędrnia skórę i nie wywołuje podrażnień, ale najbardziej przebojowym tego typu zabiegiem jest Cosmelan, którego skuteczność w likwidacji przebarwień jest oceniana na 95 proc. 

Połączenie efektu usuwania głębokich przebarwień z intensywną rewitalizacją uzyskuje się dzięki zastosowaniu lasera. Innowacyjną metodą jest Enlighten, pierwsza wielozadaniowa platforma laserowa o wielu długościach fal oraz pico- i nanosekundowych impulsach, która sprawdza się nawet przy likwidacji tatuaży. Do rozjaśniania zaburzeń barwnikowych jest przeznaczony zabieg Pico Genesis, podczas którego wykorzystuje się światło lasera do wybiórczego rozbicia pigmentu i przebudowania górnej warstwy skóry. Skóra, która się odnawia, ma wyrównany koloryt, jest wspaniale rozświetlona i młodsza. Dla uzyskania optymalnego rezultatu dobrze jest powtórzyć zabieg dwa albo trzy razy.  

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności