Kobiety czynu w kostiumach z piasku, folii i bazaltu


Producent materiałów izolacyjnych ISOVER wydał niecodzienny kalendarz na 2016 rok. Jego bohaterkami są kobiety pracujące w zakładzie, które zaprezentowały swój urok na wyjątkowej sesji – kostiumy wykonano m.in. z bazaltu, piasku, folii i wełny mineralnej.

 

Kalendarz, dedykowany klientom, partnerom i pracownikom marki, miał na celu ukazanie firmy w nieszablonowy sposób – wyjaśniła 29 grudnia w informacji dla mediów firma ISOVER.

Jak podkreślono, do projektu zaproszone zostały wszystkie panie pracujące w zakładzie. Ostatecznie w sesji z udziałem profesjonalnego fotografa i charakteryzatorki wzięło udział 15 kobiet pracujących na różnych stanowiskach w różnych działach.

„Zależało nam, aby pokazać, że kobiety związane zawodowo z branżą przemysłową niejednokrotnie łączą to, co pozornie niemożliwe do połączenia – rolę wymagającego eksperta z rolą żony i matki, industrialną przestrzeń z kreatywnymi pomysłami, skomplikowane konstrukcje z prostym przekazem. W naszym kalendarzu postanowiliśmy połączyć odlegle bieguny: hi-tech i glamour, moc i subtelność, naturę i kreację” – powiedziała Olga Mazurek, Menadżer Rozwoju Marki i Wsparcia Sprzedaży w ISOVER, jedna z pomysłodawców projektu.

Stroje, w których wystąpiły bohaterki, miały nawiązywać do artystycznej wizji kobiety pracującej w branży budowlanej, która: „czerpie surowce z natury, tworzy technologie, czuje puls budownictwa, kontroluje parametry, ma doświadczenie pokoleń, prowadzi naprzód”.

Kalendarz_przycięty

Kostiumy zaprojektowane na potrzeby sesji zostały wykonane z użyciem surowców, takich jak: piasek, stłuczka szklana czy bazalt, wykorzystywanych do produkcji wełny mineralnej szklanej, jak i skalnej. Tak powstały m.in. futurystyczne buty ze stłuczki szklanej, elegancka sukienka z folii wiatroizolacyjnej Draftex czy oryginalne klapki z wełny mineralnej ISOVER – czytamy w komunikacie spółki.

„Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła niezwykła atmosfera. Było bardzo wiele emocji, ponieważ dla każdej z pań okoliczności powstawania kalendarza były zupełnie niecodzienne. Przede wszystkim jednak zależało nam, aby była to wspaniała przygoda dla wszystkich uczestniczek. Zapowiada się, że nie tylko w ISOVER 2016 rok będzie należał do wyjątkowych kobiet. Świadczy o tym chociażby kalendarz Pirelli, w którym zamiast modelek wystąpiły w tym roku najbardziej wypływowe kobiety na świecie. My także pokazaliśmy siłę naszej marki poprzez silne kobiece osobowości” – podsumowała Mazurek.

 

(gm)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności