lederboard

Lombard w Warszawie – szybkie pożyczki

Lombardy w naszym kraju stanowią element krajobrazu już od wielu dziesięcioleci. Przyzwyczailiśmy się do ich widoku, a wiele osób również chętnie korzysta z możliwości zastawu w takich miejscach.

Pozwalają one bowiem na uzyskanie ekspresowej pożyczki pod zastaw ruchomości, którą oferujemy. Zależnie od tego jak dużo warty jest dany przedmiot, będziemy mogli uzyskać większą pożyczkę. Wszystko oczywiście musi odbywać się zgodnie z literą prawa, a konkretniej ustawy o Kredycie Konsumenckim z 2011 roku oraz ustaw pokrewnych.

Lombard – jak to działa?

W największym uproszczeniu lombard Artar.eu udziela nam pożyczki pod zastaw przedmiotu, który pozostawiamy. Zyskiem lombardu jest naliczana każdego dnia prowizja, w oparciu o ustawę, która reguluje wszystkie zasady udzielania takich pożyczek. Wszystko odbywa się na zasadzie umowy pod pożyczkę lombardową, czyli dokument, który ustala zasady spłaty oraz uiszczenia prowizji przez osobę uzyskującą daną pożyczkę. W lombardzie zastawić możemy niemal wszystko, choć muszą być to ruchomości. W przypadku przedmiotów o bardzo dużej wartości, lombard może wymagać od nas potwierdzenia ich własności. Wszystko odbywa się na zasadzie negocjacji z właścicielem lombardu. Zaproponowane kwoty mogą różnić się w zależności od wybranego miejsca. Lombard w Warszawie może zaproponować zupełnie inne kwoty niż lombard w innym, mniejszym mieście, choć de facto różnica nie powinna być znacząca z uwagi na wartość zastawianego przedmiotu.

Kiedy warto skorzystać z lombardu?

Są sytuacje życiowe, w których skorzystanie z lombardu jest jak najbardziej uzasadnione. To zwykle te momenty, w których potrzebujemy pieniędzy natychmiast i nie mamy czasu na formalności. W przypadku banków uzyskanie pieniędzy zajmuje zbyt długo, a często również nie mając dobrej historii kredytowej, nie będziemy w stanie uzyskać środków. W lombardach jest zgoła inaczej. Wystarczą posiadane przez nas przedmioty i od razu możemy podpisać umowę, a gotówkę otrzymać do ręki, również bez względu na to jaką posiadamy historię kredytową.

Czy to się opłaca?

Obecnie lombardy takie jak lombard w Warszawie działają w oparciu o szereg ustaw. Firmy te przeobraziły się przez ostatnie lata nie do poznania. Dziś to całkowicie bezpieczny sposób uzyskiwania gotówki, a także niemal do zera zmniejszone zostało ryzyko zostania oszukanym, co przede wszystkim w latach dziewięćdziesiątych miało miejsce stosunkowo często. Dziś sposób działania lombardów reguluje wiele ustaw, więc my jako ich klienci jesteśmy absolutnie bezpieczni.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności