Macrologic nagrodzony za innowacyjność


Polski dostawca systemów klasy ERP, firma Macrologic otrzymała nagrodę Luminatus 2016. To wyróżnienie przyznane przez redakcję miesięcznika „Bloomberg Businessweek Polska” za innowacyjne rozwiązania, które spółka buduje w oparciu o własną bazę danych MacroBASE.

 

W plebiscycie nagrodzono te przedsiębiorstwa i instytucje, które posiadają nowatorskie pomysły i na nich opierają swoją działalność. Redakcja wybrała laureatów opierając się na własnych obserwacjach rynku oraz na podstawie otrzymanych rekomendacji, m.in. z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Giełdy Papierów Wartościowych.

– Traktujemy tę nagrodę jako docenienie naszej 30-letniej pracy i realne ocenienie jej przez inne opiniotwórcze podmioty – mówiła Renata Łukasik, członek zarządu Macrologic SA, dyrektor ds. oprogramowania podczas odbierania statuetki Luminatus 2016.

– Podstawą naszej działalności są innowacje. Jesteśmy jedynym producentem systemów klasy ERP dla przedsiębiorstw na rodzimym rynku, który bazuje tylko i wyłącznie na autorskiej bazie danych MacroBASE – przypomniała.

Macrologic SA wydaje rocznie aż 5 mln zł na badania i rozwój swoich produktów. To ok. 10 proc.  przychodów firmy.

– Od początku naszej działalności kluczowym elementem dla naszej firmy było regularne przeznaczanie środków finansowych na cele badawczo-rozwojowe. Jednocześnie mocno postawiliśmy na kompetencje pracowników, ich rozwój oraz właściwe zarządzanie. To pomogło nam stać się innowacyjnym przedsiębiorstwem – powiedziała Renata Łukasik podczas debaty na temat polskich innowacji, zorganizowanej przy okazji wręczenia statuetek Luminatus 2016.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności