Meble skórzane we wnętrzach w stylu loft

Industrialny design przestrzeni życiowej to modny trend wnętrzarski. Ten styl jest odpowiedni przede wszystkim w mieszkaniach miejskich, nie tylko w przestronnych penthousach, ale także w małych studiach. Dzisiaj pytanie brzmi – jak dobrze będą prezentowały się w takich wnętrzach skórzane sofy?

 

 

Styl loftowy: historia i podstawowe zasady

Historia stylu loft sięga czasów Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie nawet najbogatsi mieszkańcy kraju mieli problemy z pieniędzmi, a przedstawiciele bohemy w ogóle musieli osiedlać się na strychach. Ich twórcza natura pragnęła jednak najbardziej twórczego otoczenia, dlatego nawet bardzo niepozorne na pierwszy rzut oka poddasza były umeblowane i udekorowane przez nich w sposób bardzo ekstrawagancki. Z biegiem czasu to, co było uważane za przejaw biedy, przekształciło się w prawdziwy mainstream, a styl loftowy stał się popularny nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie.

Wśród podstawowych cech wnętrz loftowych można wyróżnić duże panoramiczne okna, ceglane lub betonowe ściany bez wykończenia, podłogi z desek bez malowania, otwartą komunikację (rury, przewody elektryczne). Ten styl cechują także:

  • Maksymalny minimalizm;
  • Wykorzystanie autorskich elementów dekoru;
  • Stosowanie elementów z metali, szczególnie stali nierdzewnej;
  • Indywidualność wnętrz, rezygnacja z efektów tzw. produkcji masowej;
  • Użycie motywów vintage.

Jaką sofę warto wybrać do wnętrz w stylu loft?

Jednym z elementów pozwalających nadać wnętrzom charakterystycznego ducha loftowego są meble. We wnętrzach loftowych są preferowane masywne meble, zwłaszcza sofy i fotele. To właśnie skórzane rozwiązania są uznawane za prawdziwą klasykę, zwłaszcza jeśli chodzi o tapicerkę wykonaną z naturalnych materiałów.

Jeśli tworzysz wnętrza loftowe od podstaw, możesz mieć prawdziwy problem ze znalezieniem odpowiedniej skórzanej sofy, gdyż tego typu meble nie są obecnie często produkowane. Dodatkowo koszt takich elementów wyposażenia wnętrz wynosi co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Rozwiązaniem może stać się mistrzowsko zrealizowana usługa renowacji, o której szczegółach świadczenia można dowiedzieć się pod adresem: www.renowacjawroclaw.pl. Tapicerzy we Wrocławiu podejmują się nawet najbardziej skomplikowanych zadań, przywracając atrakcyjny wygląd nawet bardzo zniszczonym sofom, a w razie potrzeby także rozszerzając ich funkcjonalność.

We wnętrzach w stylu loftowym są również mile widziane zamszowe i gładkie tkaniny. Meble w ciemnych i pastelowych kolorach będą współgrać z całością wystroju. Jeśli potrzebujesz akcentów we wnętrzu, wybierz stylową sofę w białej lub wyraźnej kolorystyce tapicerki (czerwona, fioletowa, niebieska). Można także położyć dywan w tym samym kolorze, co sofa.

W stylu loftowym ważny jest nie tylko materiał, z którego wykonano sofę, ale także jej kształt. Zawsze warto pamiętać, że styl loftowy to przede wszystkim przestrzeń i swoboda, dlatego sofa instalowana w takich wnętrzach nie powinna mieć zbyt skomplikowanego kształtu. Dodatkowo – nawet w małych kawalerkach rozmiar sofy powinien być imponujący. Zatem, jeśli sofa powinna także służyć podziałowi pomieszczenia na strefy, można wybrać narożnik.

Jeszcze jedną cechę mebli, wykorzystywanych we wnętrzach w stylu loftowym, jest ich funkcjonalność. Na przykład sofa nie powinna być po prostu miejscem do siedzenia. Najlepiej – jeśli będzie rozkładana i tym samym przekształcana w wygodne miejsce do spania. W stanie rozłożonym głębokość mebla powinna wynosić 2,5-3 metry. Jednak warto pamiętać, że spanie na skórzanej sofie nie należy do najbardziej wygodnych, o wiele lepszą opcją, równie dobrze prezentującą się we wnętrzach loftowych, są sofy z tapicerką z flocka, weluru i innych miękkich oraz przytulnych tkanin.

Loft to dość drogi styl, który przez długi czas pozostanie świeży i nowoczesny. Zadbaj o właściwe wyposażenie swoich wnętrz, aby móc długo cieszyć się ich nietuzinkowym wyglądem i maksymalną wygodą.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności