lederboard

Mediolan, 16 listopada 2021 roku: globalna premiera nowego Maserati Grecale

Maserati ogłasza datę: światowa premiera modelu Grecale odbędzie się 16 listopada w Mediolanie. Siłę nowej bryzy zapowiada eksplozja kolorów. Grecale to wiatr, który każdy dzień zamienia w coś specjalnego, a jego podmuch będzie odczuwalny w całej gamie Maserati. Tym samym oficjalnie rozpoczęło się odliczanie do prezentacji nowego modelu, noszącego nazwę wyjątkowego wiatru: intensywnego i rewolucyjnego.

 

 

Maserati ma długą praktykę w nazywaniu swoich samochodów na cześć najsłynniejszych wiatrów świata. Wszystko zaczęło się w 1963 r., od legendarnego modelu Mistral. Następnie zadebiutowały Ghibli, Bora i Khamsin, a w 2016 r. do tego grona dołączyło Levante – pierwszy SUV spod znaku trójzębu.

Teraz czas na Grecale, które odegra kluczową rolę w rozwoju Maserati i zamieni codzienne wrażenia z jazdy w coś szczególnego i niezwykłego.

Maserati S.p.A.

Maserati produkuje pełną gamę unikalnych samochodów – natychmiastowo rozpoznawalnych dzięki swojej niezwykłej osobowości. Ich styl, technika i ekskluzywny z natury charakter zachwycają najbardziej wyrafinowane, wymagające gusta – i zawsze stanowiły punkt odniesienia dla światowego przemysłu motoryzacyjnego. Tradycja odnoszących sukcesy sportowych aut Maserati jest aktualnie obecna na ponad 70 rynkach świata, a każda z tych maszyn na nowo definiuje włoski samochód sportowy pod względem wzornictwa, osiągów, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa. Ambasadorami tego dziedzictwa są: flagowa limuzyna Quattroporte, sportowy sedan Ghibli oraz Levante, pierwszy SUV Maserati. Wszystkie modele wyróżnia zastosowanie najwyższej jakości materiałów i doskonałych rozwiązań techniczne. Ghibli i Levante są teraz dostępne również w wersji hybrydowej – jako pierwsze zelektryfikowane samochody spod znaku trójzębu. Do kompletnego portfolio marki należą warianty wyposażone w benzynowe silniki V6 i V8 oraz w 4-cylindrowe napędy hybrydowe, dysponujące napędem na tylne lub wszystkie koła. Kolejne ucieleśnienie DNA Maserati w dziedzinie najwyższych osiągów stanowi kolekcja Trofeo, która obejmuje Ghibli, Quattroporte i Levante z potężną jednostką V8 o mocy 580 KM. Topowym modelem marki jest supersportowy wóz MC20, napędzany przełomowym silnikiem Nettuno V6; po raz pierwszy w jednostce napędowej standardowego samochodu seryjnego zastosowano tu rozwiązania techniczne pochodzące z F1. Obecnie maszyny Maserati są produkowane w trzech fabrykach: Ghibli i Quattroporte powstają w Grugliasco nieopodal Turynu, w zakładach Avvocato Giovanni Agnelli (AGAP), Levante – w zakładach Mirafiori w Turynie, a MC20 – w Modenie, w historycznej fabryce Viale Ciro Menotti.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności