Microsoft otrzymuje nagrodę za rozwiązania dedykowane branży energetycznej


Decyzją kapituły konkursu Liderzy Świata Energii, firma Microsoft została nagrodzona za wkład w rozwój branży i dostarczanie rozwiązań, które najlepiej odpowiadają na zmiany rynku wynikające z cyfrowej transformacji całego sektora energetycznego. Microsoft otrzymał nagrodę „Dostawcy Rozwiązań dla Sektora”- przyznawaną instytucjom, których usługi i działalność przyczyniają się do wyraźnej i skutecznej transformacji rynku energetycznego.

 

 

Era rewolucji przemysłowej 4.0 przynosi gruntowne zmiany na polu technologii, które wnoszą największy wkład w cały łańcuch wartości dla przedsiębiorstw. Dotyczy to zarówno systemów operacyjnych, jak i aplikacji optymalizujących pracę, mechanizmów analizujących ogromne zbiory danych czy adaptacji najnowszych trendów takich jak Internet Rzeczy, rzeczywistość mieszana czy elementy sztucznej inteligencji. Kluczową rolę odgrywa także chmura obliczeniowa, która nie tylko zapewnia łatwo skalowalną przestrzeń obliczeniową, ale zapewnia także najwyższy poziom bezpieczeństwa dla wszystkich procesów realizowanych za jej pośrednictwem.

– Współczesny rynek energetyczny nie może funkcjonować bez nowoczesnych technologii, aby być konkurencyjnym. Owoce cyfrowej transformacji, które są fundamentem zmiany to między innymi Internet Rzeczy, uczenie maszynowe czy sztuczna inteligencja wspierająca zaawansowaną analitykę. To te trendy, na dobre już adaptowane w przedsiębiorstwach rynku energetyki, transformują ich modele działania, pozwalają tworzyć nowe usługi, optymalizować sprzedaż energii, czy zwiększyć lub utrzymać przywiązanie klientów do konkretnego dostawcy – powiedział Dariusz Piotrowski, Członek Zarządu polskiego oddziału Microsoft. – Nagroda dla firmy Microsoft jest uhonorowaniem pracy zespołu ponad setki specjalistów na całym świecie, którzy rozwijają aplikacje biznesowe i usługi dla branży energetycznej – dodał Dariusz Piotrowski.

O głównej nagrodzie zadecydował m.in. fakt, że firma dostarcza najbardziej kompleksowe innowacyjne rozwiązania dla całego sektora energetycznego, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa w przetwarzaniu i zabezpieczaniu danych. Kapituła konkursu, w skład której weszli między innymi przewodniczący kapituły dr Leszek Juchniewicz, Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki czy dr Janusz Steinhoff, Wicepremier i Minister Gospodarki w latach 2000-2001 a obecnie Doradca Zarządu PwC, podkreśliła w swojej decyzji także zaawansowany i rozbudowany poziom infrastruktury rozwiązań Microsoft, które są oferowane klientom w modelu SaaS.

DSC_5657-779x389

– Nie ma wątpliwości, że to właśnie technologie zrewolucjonizują sektor energetyczny. Wszystkie planowane działania związane z inteligentnymi sieciami, energetyką rozproszoną, elektromobilnością muszą opierać się na nowoczesnych technologiach. Wobec dużej konkurencji na rynku energetycznym, trudno sobie wyobrazić nowoczesny przemysł bez wsparcia firm technologicznych. Microsoft wyróżnia nie tylko wiarygodność, ale przede wszystkim szeroka i kompleksowa oferta. Firmy sektora decydują się na rozwiązania Microsoft mając ten komfort, że nie tylko otrzymają najbardziej nowoczesne technologie, ale i przetestowane, niezawodne oraz sprawdzone. W sektorze energetycznym szczególnie ważne jest bezpieczeństwo, bo łatwo sobie wyobrazić, że ingerencja w procesy zarządzania rynkiem energii, może doprowadzić do katastrofy. Wysoki poziom bezpieczeństwa technologii Microsoft, to kolejny wyróżnik doceniony przez firmy energetyczne i kapitułę konkursu. – podkreśla dr Leszek Juchniewicz, Przewodniczący Rady Programowej EUROPOWER.

Nagroda została przyznana w trakcie Wielkiej Gali Liderów Świata Energii i Produkcji, która wieńczyła XXV edycję konferencji energetycznej EUROPOWER.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności