Międzynarodowy producent opakowań z polską technologią


Georg Utz Polska rozpoczął współpracę z polskim startupem, który od 2014 roku tworzy technologię termometryczną. Jeden z największych na świecie producentów chce zaopatrzyć swoje pojemniki i palety w innowacyjny system pomiaru temperatury, wilgotności, ciśnienia i promieniowania UV w oparciu o rozwiązanie stworzone przez Blulog.

 

 

Jednym z problemów, z jakim mierzy się branża logistyczna, jest zachowanie odpowiednich warunków transportowanych i magazynowanych produktów. Wiele towarów wymaga utrzymania stałej temperatury, niezależnie od czynników zewnętrznych. Georg Utz Polska postanowił skorzystać z technologii Blulog, polskiego startupu.

Firma Georg Utz zamierza wyposażać swoje pojemniki i palety z tworzywa sztucznego w technologię pozwalającą kontrolować temperaturę wewnątrz lub/i na  zewnątrz opakowania. Blulog odpowiedzialny jest za stworzenie komponentów, które pozwolą wykonywać bieżące pomiary temperatury, wilgotności, ciśnienia, promieniowania UV, jak i geolokalizację opartą na połączeniu GPS-BTS. Wbudowany w pojemniki i palety system za pomocą fal radiowych przekazuje zaszyfrowane dane do przetwornika, który umieszcza informacje w chmurze.

blulog. Międzynarodowy producent opakowań z polską technologią

– Proces jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać dane z chmury na przykład za pomocą smartfona z technologią NFC. Zachowuje się w niej również cała historia temperatury i wiemy, kto, kiedy i gdzie sprawdzał opakowania – mówi Zbigniew Bigaj, założyciel startupu Blulog. Urządzenie w postaci niewielkiej karty, przypominającej bankomatową, pozwala na odczyt temperatury sięgającej nawet -78,5°C.

Zintegrowana z kontenerami lub pojemnikami technologia pomiaru i rejestracji temperatury ma być wykorzystywana przy transporcie leków do aptek czy żywności przy zakupach internetowych. Nasi klienci poszukują optymalnych rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo dostarczanych produktów mówi Leszek Żukrowski, Product Manager z Utz Polska. Obecnie marka jest na etapie wprowadzania rozwiązania do niektórych ze swoich produktów.

Zbigniew Bigaj uważa, że proponowane przez niego rozwiązanie jest odpowiedzią na zapotrzebowanie branży logistycznej. – Są produkty o dużej wrażliwości na zmiany temperatury. Jednak warunki przechowywania czy proces transportu mogą naruszyć strukturę biologiczną i chemiczną żywności czy leków dodaje właściciel Blulog. Georg Utz Polska jest jedną z pierwszych firm z branży logistycznej na polskim rynku, która chce wykorzystać innowacyjną technologię.

Blulog dostarcza technologię podmiotom zainteresowanym monitoringiem i kontrolą temperatury. Z rozwiązań polskiej firmy do tej pory skorzystało wiele francuskich marek, w tym sieci spożywcze i kosmetyczne, producenci żywności, czy restauracje.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności