Naturalny szyk. Klimatyczne wnętrze z prywatną sauną w Tarnowskich Górach

Położony w Tarnowskich Górach dom to przytulny azyl młodego małżeństwa. Za jego wystrój odpowiada Katarzyna Szramek, projektantka wnętrz, która na życzenie inwestorów zaprojektowała wnętrza pełne ciepła, spójne kolorystycznie, a przede wszystkim funkcjonalne. To dzięki niej, na powierzchni ok. 150 metrów kwadratowych, panuje ład, harmonia i stylistyczna dyscyplina.

 

 

 

Głównym założeniem projektowym było stworzenie ciepłego, przytulnego i dobrze doświetlanego wnętrza, opartego na spójnej kolorystyce i materiałach. Urządzonego przy tym tak, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i zoptymalizować ją pod względem funkcji. Stąd wybór padł na naturalne materiały – drewno i kamień oraz kolory ziemi, wśród których pierwszoplanową rolę gra czerń. Wszystko w tym wnętrzu podkreśla bliski związek człowieka z otaczającą go przyrodą, nie tracąc przy tym walorów estetycznych i użytkowych. Jest tu nowocześnie, komfortowo i bardzo elegancko, a jednocześnie kameralnie i nastrojowo.

Wybór drewna, jako motywu przewodniego wystroju wnętrz, wydaje się nie tyle dobrze uzasadniony, co oczywisty. To materiał, który jak żaden inny buduje przytulną atmosferę, a jednocześnie jest dostojny, wytworny, wręcz luksusowy. Jego dystyngowany charakter projektantka wnętrz Katarzyna Szramek podkreśliła poprzez zestawienie z naturalnym kamieniem w ciemnym wybarwieniu oraz niezwykle elegancką czerń, której głębi dodają matowe wykończenia. Stąd drewniane są tu nie tylko podłogi, schody czy meble, ale i elementy zdobne ścian w postaci dekoracyjnych paneli, które efektownie podświetlone budują klimat we wnętrzu.

Razem, a jednak osobno. Otwarta strefa dzienna

Użytkowy charakter wnętrz podkreśla już sam układ funkcjonalny domu. Wyraźnie podzielony na strefy, ma służyć domownikom w ściśle określony i starannie zaplanowany sposób. Ulokowana na parterze przestrzeń dzienna, choć całkowicie otwarta, urządzona została tak, by poszczególne role pomieszczeń były wyraźnie zaznaczone. Stąd przestronny salon od kuchni z jadalnią oddziela elegancka klatka schodowa, wyznaczająca ciągi komunikacyjne.

W części salonowej panuje atmosfera sprzyjająca relaksacji i odpoczynkowi. Buduje ją jasna, stonowana kolorystyka oraz ograniczone do minimum meble. Jest tu jasno i przestronnie, a zarazem przytulnie i komfortowo. Duża, wygodna sofa w kolorze jasnego beżu zaprasza do wypoczynku przy kominku lub przed telewizorem. Zapewnia one też wystarczająco dużo miejsca, gdy przyjdą goście. Elegancki i nowoczesny charakter wnętrza podkreśla zaś czerń, przewijająca się także w postaci detali z naturalnego kamienia.

Do pełnego głosu kolor ten dochodzi jednak w kuchni. Cała zabudowa meblowa została tu bowiem utrzymana w tym właśnie kolorze. Jej gładkie, matowe fronty ujęto w drewniane ramy i doprawiono ciemnym kamieniem z efektownym użyleniem (dekton), który zdobi ściany i blaty. Kuchnia jest nie tylko elegancka, ale i ergonomiczna. Dobrze wyposażona, zapewnia maksimum miejsca przechowywania oraz komfort przy wykonywaniu codziennych prac. Połączona bezpośrednią z jadalnią, została efektownie przysłonięta przez całkowicie przeszklony nowoczesny kredens, a strefa przygotowywania posiłków dyskretnie ukryta za półwyspem.

W strefie relaksu. Komfort i wygoda w łazienkach

Równie szykownie i funkcjonalnie urządzone zostały łazienki. Pierwsza z nich, znajdująca się na parterze, pełni rolę toalety i dodatkowo wyposażona została w wygodny prysznic. Wytwornie urządzona, ubrana została w znane z pozostałych części domu kolory drewna i czerń. Imitujące drewno płytki, przeplatają się tu z ciemnym, dekoracyjnym kamieniem, a ich położenie jasno wyznacza strefy użytkowe. Nowoczesny charakter wnętrza podkreśla starannie dobrane wyposażenie, jak np. przycisk spłukujący Sigma20 z portfolio marki Geberit. Miedziane lampy i armatura dodają całości szyku i blasku.

Jeszcze bardziej efektownie prezentuje się łazienka na piętrze, którą połączono z sauną. Odnajdziemy tu te same materiały i kolory, co w pierwszej łazience, jednak oferuje ona o wiele więcej funkcji. Poza wspomnianą sauną, wygodną strefą prysznica oraz wolnostojącą wanną miejsce tu znalazła nowoczesna toaleta myjąca Geberit AquaClean Sela.

– Inwestorzy byli otwarci na technologiczne nowości. Zaproponowałam więc im model toalety myjącej Geberit AquaClean Sela, która charakteryzuje się wyrazistą formą, wysokiej jakości materiałami oraz funkcjami, które są niezwykle proste i intuicyjne w obsłudze – wyjaśnia proj. wnętrz Katarzyna Szramek.

Jej czyste i eleganckie wzornictwo w połączeniu z wysokiej jakości materiałami sprawia, że idealnie komponuje się z wystrojem wnętrza, a nowoczesne funkcjonalności pozwalają cieszyć się uczuciem świeżości i czystości przez cały dzień. To jednak nie jedyne rozwiązanie z oferty Geberit, które projektantka zastosowała w projekcie. Swoje miejsce odnalazł tu także niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości i właściwie niewidoczny odpływ liniowy CleanLine. Taki wybór wyposażenia podkreśla, że w tym projekcie estetyka zawsze idzie w parze z funkcjonalnością, a komfort i wygoda na co dzień ubrane powinny być w efektowne formy.

Projekt i realizacja: Katarzyna Szramek, projektantka wnętrz, Ambasadorka marki Geberit
Zdjęcia: Kamil Gwóźdź

www.geberit.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności