Nie pytaj mnie czym się zajmuję – powiedz mi jaki masz problem a będę wiedziała czy mogę Ci pomóc go rozwiązać

Rodzimy się, dorastamy, umieramy. To od nas zależy czy patrząc wstecz będziemy z siebie dumni i cieszyli się z tego co w życiu osiągnęliśmy. Czy stojąc na skraju swojego życia będziemy mogli być z niego zadowoleni, jednocześnie zostawiając naszych potomków w poczuciu spełnienia i przekazania ważnych wartości.

 

 

Jak do tego dojść?

Wiele zależy od tego jak zostaliśmy wychowani, jakie nawyki wynieśliśmy z domu. Czy potrafimy stawiać sobie cele i je realizować, czy jesteśmy konsekwentni. Magdalena swoją karierę zawodową zaczynała od ukończenia Technikum Odzieżowego do którego poszła, żeby dokształcić się w zawodzie. Zawodzie, który już wcześniej wykonywała dorabiając na wakacjach. Pozwoliło to wyostrzyć zmysły w zakresie dobrego doboru ubrań, tkanin, ich jakości, łączenia. Wyrobiło styl ubioru – skromny ale biznesowy, z klasą. Nauka w tej szkole przynosi długofalowe korzyści.

Kolejnym krokiem w rozwoju intelektualnym było pójście na studia zaoczne kierunek Gospodarka Przestrzenna ukończone w 2007r, na którym od socjologii poprzez marketing aż do funduszy europejskich można było w ciągu kilku lat uzyskać wiedzę z wielu dziedzin. To pozwoliło poszerzyć horyzonty myślowe, wyostrzyło zmysły analityczne. Osiągnięcie tytułu magistra pomogło w karierze zawodowej i pozwoliło otrzymać stanowisko Dyrektora Placówki Finansowej.

To otworzyło drogę w świecie finansów gdzie Magdalena jako pośrednik kredytowy niejednokrotnie pomagała klientom, którzy z różnych powodów nie mogli otrzymać kredytów. Zaczęła się zajmować analizą BIK, czyszczeniem rejestrów i konsolidacjami pomagając klientom wyjść z tarapatów w jakie popadali przez przekredytowanie. Dziś może śmiało powiedzieć, że niejednemu klientowi pomogła w ostatniej chwili, tam gdzie inni rozkładali bezradnie ręce.

Mijały kolejne lata, rynek kredytowy zaczął mieć różne wahania – a to dyrektywa unijna „T”, a to umowy „frankowe” i klienci, którzy zaczęli udawać się do sądów, żeby odzyskać roszczenia a to przedterminowe spłaty umów. Do tego doszły historie klientów, którzy zaczęli mieć problemy finansowe, pożyczki pozabankowe – to wszystko sprawiło, że Magdalena nie odmawiała klientom pomocy. Zaczęła współpracę z kancelariami które prowadząc sprawy w rzetelny sposób oceniają szanse klienta i dokładają starań przy procesach sądowych. Pojawiło się również kilka ofert współpracy – jedną z nich było podjęcie z Partnerskimi Klubami Biznesu współpracy w zakresie przeprowadzania sukcesji w przedsiębiorstwach, układania spraw spadkowych, testamentów, zarządu nad małoletnimi dziećmi.

Doświadczenie życiowe i wieloletnia praca z klientami spowodowały, że nie ma tematów jakich nie dałoby się poruszyć podczas rozmów z Magdaleną. Od lat wszyscy klienci są klientami z polecenia. Analiza sytuacji i brak zaangażowania emocjonalnego spowodowały, iż niejeden spór rozstrzygnęła w sprawiedliwy sposób co sprawiło wyznaczenie sobie kolejnego kierunku. Po ukończeniu studiów podyplomowych MBA na WSFiZ w Białymstoku w roku 2020 zdecydowała się na kierunek Negocjacje i Mediacje na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i zdobycie certyfikatu Mediatora z wpisem na listę mediatorów w Sądzie.

Dziś jest nie tylko doradcą sukcesyjnym ale także biznesowym. Pomaga klientom wyjść z problemów finansowych, pisze pisma do urzędów, instytucji, sądów, komorników. Pomaga rozstrzygnąć sprawy nie tylko cywilne (rozwodowe, podziały majątków, nabycie spadku lub jego odrzucenie a nawet przemoc domowa) ale i gospodarcze (spory na tle miedzy firmami, miedzy firmą a bankiem). Przyjęło się powiedzenie „Gdzie diabeł nie może tam Magdalenę wyśle”. Znajomość branży i zmysł techniczny spowodowały, że nie tylko czyta ze zrozumieniem, ale także potrafi wskazać w różnego rodzaju pismach brak logiki i spójności w zapisach. Kierunek branży prawnej pozwolił jej na dotarcie do branży IT i wejście do grupy kapitałowej TenderHut SA jako Head of Operations w LegalHut – spółce świadczącej usługi prawne dla software houseów, e-commerce i startupów. Dzięki kadencji Ławnika w Sądzie Rejonowym w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich zdobywa kolejne doświadczenia z zakresu prawa rodzinnego.

Rozwój osobisty zawdzięcza samej sobie. Stawianiu celów, osiąganiu ich. Kształcenie pozwala nie tylko doskonalić się i iść do przodu. Niejednokrotnie sprawia, że każdy nowy krok pociąga za sobą kolejne, otwiera możliwości i kolejne drzwi. Do głowy przychodzą nowe pomysły, nowe działania. Dziś pomaganie klientom sprawia jej satysfakcję a wygrana na sali sądowej jest najwyższą nagrodą. Doświadczenie Magdaleny pozwala realnie oceniać sytuację i znajdować wyjście tam, gdzie wydaje się, ze go nie ma. Jest pomocna przy sprawach różnych – zarówno rodzinnych, prywatnych jak i biznesowych. Teraz może powiedzieć o sobie – jestem we właściwym miejscu o właściwej porze.

Każdy klient jest traktowany indywidualnie. Pierwsza wizyta (telefoniczna/mailowa/osobista) jest bezpłatna i ma na celu rozpoznanie problemu i ustalenie dalszych działań.

 

Mgr Magdalena Nowak – Prezes w Wealth Management Services Sp. z o.o., Head of Operations w LegalHut Sp. z o.o., Doradca Sukcesyjny w Partnerskie Kluby Biznesu. Członkini Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu, Izby Przemysłowo – Handlowej w Białymstoku. Publikacje w książce pod redakcją Ilony Adamskiej „Diamenty Kobiecego Biznesu. Kobiety, które zmieniają świat”, „Listy które płyną z serca. Kobiety dla Kobiet”, artykuły w Podlaskim Managerze wydawanym przez Izbę Przemysłowo – Handlową w Białymstoku, publikacje na łamach wydawnictwa ID Media.

www.wealthmanagementservices.eu

https://www.facebook.com/Biznes-prawo-finanse-102478144562491/?modal=admin_todo_tour

https://www.facebook.com/doradcasukcesyjny.magdalena.nowak/

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności