lederboard

Nowa inwestycja uzupełni historyczną zabudowę stolicy


Koncepcja projektantów zespołu urbanistycznego „Muranów Północny” sprzed ponad 60 lat doczekała się realizacji. W warszawskim Śródmieściu powstanie budynek mieszkalny klasy premium pod nazwą Park Place 3, będący uzupełnieniem powojennego planu zabudowy Muranowa. Projekt, który powstał pod okiem konserwatora zabytków, ma być nowoczesnym nawiązaniem do klasycznych, warszawskich kamienic, wpisującym się w plany rewitalizacji tej części miasta.

 

Budowa nowego apartamentowca rozpoczęła się w Śródmieściu przy ul. Wałowej 3. Bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe dzielnicy stało się inspiracją dla całej inwestycji, a bliskość Starego Miasta i Placu Teatralnego wraz z Teatrem Wielkim – Operą Narodową zobowiązuje do stworzenia wysoce prestiżowego projektu.

Park Place 3 harmonijnie dokończy historyczną architekturę okolicy, stworzoną w latach 50. XX wieku przez projektantów zespołu urbanistycznego „Muranów Północny”. Według oryginalnych planów architektonicznych teren ten już ponad 60 lat temu przeznaczony był pod zabudowę mieszkalną, Park Place 3 wpisuje się więc w powojenne plany rozwoju Muranowa. Chcąc mieć pewność, że planowana inwestycja spełni wszystkie wymagane parametry, dokumentacja projektu została szczegółowo sprawdzona nie tylko przez urząd wydający ostateczne pozwolenie na budowę, ale także przez konserwatora zabytków. Pod okiem konserwatora powstał także projekt budynku. Architekt zadbał o to, by koncept był naturalnym i jednocześnie nowoczesnym uzupełnieniem tkanki miejskiej muranowskich kamienic, a biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków tak uzasadniło wydanie zgody na jego realizację: „(…) pierwotne zamierzenie [urbanistyczne] nie zostało ukończone w planowanej formie, a w oryginalnym projekcie czytelny pozostaje zamiar realizacji drugiej linii zabudowy”

Kameralny klimat w centrum miasta

Z okien apartamentów Park Place 3 przez cały rok będzie można podziwiać zieleń. Budynek graniczy z pięknymi ogrodami ambasady Chińskiej Republiki Ludowej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się też XVII-wieczny Ogród Krasińskich, który w 2012 r. przeszedł rewitalizację. Usytuowanie inwestycji zapewnia jej mieszkańcom widok na wschodnią panoramę Warszawy ze Stadionem Narodowym, który nigdy nie zostanie zasłonięty. Sama ulica Wałowa to kameralna lokalizacja, która oferuje ciszę i spokój w centrum miasta.

Projekt powstał nie tylko w zgodzie z historyczną koncepcją urbanistyczną, ale także w poszanowaniu komfortu i prywatności mieszkańców okolicznych kamienic. Architekt dopilnował, by zachować odpowiedni dystans pomiędzy inwestycją a sąsiadującymi kamienicami, zapewniając oddalenie Park Place 3 nawet o 40 metrów od sąsiadującego budynku. Jest to kilkukrotnie więcej niż w przypadku większości nowych inwestycji powstających w Warszawie.

Architektoniczny projekt klasy premium

Kameralny budynek o 9 kondygnacjach będzie harmonijnie wkomponowany w parametry  brył okolicznej zabudowy. Znajdzie się w nim do 38 apartamentów o wysokim standardzie,  o powierzchni od ok. 50 m kw. do 280 m kw. Inwestycja idealnie wkomponuje się w sąsiednią zabudowę, stając się nowoczesną interpretacją architektury powojennych, muranowskich kamienic.

Koncepcja głównego architekta zakłada klasyczny front otoczony szklanymi ogrodami zimowymi, a cała elewacja to kompozycja kamieni i szkła, które nadadzą budynkowi nowoczesny styl. W Park Place 3 zastosowane będą bardzo duże przeszklenia i najwyższej jakości okna ze szklanymi balustradami. Będą one rozciągać się od sufitu do podłogi, aby jeszcze bardziej udostępnić mieszkańcom piękny widok na miasto i zieleń.

– Wskazane jest opracowanie elewacji w sposób nawiązujący do generalnych proporcji, podziałów  i rytmiki otworów elewacji budynków z lat 50 XX w. Projektowany obiekt powinien posiadać wysokie walory architektoniczne i starannie dobrany detal oraz wysoki standard materiałów wykończeniowych – wyjaśnia Stołeczny Konserwator Zabytków.

 

pp3_800x500_2

 

Deweloper zadbał nawet o najmniejsze detale inwestycji. Zorganizował osobny przetarg, w którym wyłonił architekta wnętrz odpowiedzialnego za projekt powierzchni wspólnych. Podobnie jak cała reszta budynku wnętrza inspirowane apartamentowcami Nowego Jorku czy Paryża będą odznaczały się elegancją, minimalizmem i ponadczasowością z nowoczesną nutą. Dzięki temu nawet za kilkadziesiąt lat wyjątkowe wnętrza Park Place 3 pozostaną równie stylowe i atrakcyjne.

Deweloper oferuje nabywcom apartamenty „szyte na miarę”, zapewniając swobodę w wyborze najwygodniejszej przestrzeni oraz jej kreacji. Ściany działowe mieszkania zostaną dostosowane przez dewelopera według indywidualnej aranżacji klienta, który tym samym będzie mógł stworzyć powierzchnię apartamentu idealnie spełniającą jego oczekiwania. Dodatkowo nabywcy będą mogli skorzystać z oferty specjalnej. Na dachu Park Place 3 powstanie wyjątkowy penthouse z tarasami o łącznej powierzchni ok. 230 m kw i ogrodem na dachu.

Udogodnienia dla mieszkańców

Park Place 3 to inwestycja z prawami własności do gruntu, dzięki czemu zapewnia nabywcom niskie koszty utrzymania przy standardzie premium. Apartamenty zostaną wyposażone w system Smart Home. Oferuje on rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie w mieszkaniu oraz umożliwiające np. optymalizację zużycia energii elektrycznej. Na życzenie klienta dla każdego miejsca postojowego na podziemnym parkingu zainstalowana zostanie ładowarka do samochodów elektrycznych. Na parterze budynku powstaną dwa lokale użytkowe, w których prowadzona będzie działalność o nieuciążliwym charakterze. Mieszkańcy będą mieli także możliwość korzystania z całodobowej usługi concierge’a w lobby budynku. Park Place 3 to kameralny budynek i urokliwe otoczenie, które razem stanowią wyjątkowe miejsce do życia i sprawiają, że nieruchomość jest atrakcyjną propozycją na warszawskim rynku również dla inwestorów.

Wartościowa inwestycja

Inwestycja Park Place 3 to nowoczesny apartamentowiec stworzony w pełnej harmonii z historyczną koncepcją urbanistyczną swojej prestiżowej lokalizacji. O jakości projektu świadczy fakt, że 50 proc. nieruchomości zostało sprzedane w trzy miesiące, praktycznie bez działań promocyjnych. Budowa Park Place 3 ruszyła w listopadzie bieżącego roku, a jej zakończenie przewidziane jest na I kwartał 2018 r. Za realizację projektu architektonicznego, jako generalny wykonawca, odpowiada Strabag. To jedna z największych, renomowanych spółek budowlanych na świecie, która wykorzystuje w swoich projektach wyłącznie najwyższej jakości materiały i innowacyjne technologie.

Spot promocyjny: https://vimeo.com/187894142

Więcej o inwestycji premium na www.parkplace3.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności