lederboard

Nowoczesne technologie sukcesem i przyszłością medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest bardzo szybko rozwijającą się dziedziną. W ofercie gabinetów nieustannie pojawiają się nowe zabiegi z użyciem najnowocześniejszych sprzętów. Pacjenci cenią sobie terapie upiększające, zwłaszcza takie, które nie wymagają specjalnego przygotowania i długiej rekonwalescencji. Są skuteczne, bezbolesne i – co bardzo ważne – bezpieczne. Dlatego medycyna estetyczna stawia na nowe technologie, pozwalające spełniać te oczekiwania.

 

Fale ultradźwiękowe, czyli lifting bez skalpela

Uniesienie opadających powiek, usunięcie głębokich zmarszczek na twarzy, ujędrnienie wiotkich tkanek na ramionach czy w końcu likwidacja nadmiaru tkanki tłuszczowej – na brzuchu, udach, pośladkach, łydkach. To tylko niektóre z możliwości, jakie daje urządzenie Ultraformer III wykorzystujące technologię HIFU. – High Intensity Focused Ultrasound to technologia w medycynie stosowana od lat, jednak jej obecność w medycynie estetycznej to do niedawna jeszcze nowość – mówi dr n. med. Cezary Pszenny specjalista z warszawskiej kliniki Time Clinic. Na czym polega jej przełomowość?

– Zabieg wykonany za pomocą Ultraformera III wykorzystującego technologię HIFU pozwala w nieinwazyjny sposób pozbyć się niechcianych zmarszczek czy nadmiaru tkanki tłuszczowej. Za pomocą zogniskowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej rozdzielczości docierających do głębokich warstw skóry, dokonuje się kontrolowanych poparzeń, które stymulują odnowę tkanek oraz wytwarzanie kolagenu. Dzięki temu można osiągnąć efekt liftingu bez użycia skalpela, odmładzając skórę na całym ciele – wyjaśnia dr Pszenny. Zabieg wykonany przez specjalistę jest bezpieczny. Co więcej można po nim wrócić do codziennych aktywności, gdyż nie wymaga rekonwalescencji.

Trzy w jednym, czyli kosmetyka dla wszystkich

Redukcja przebarwień, rozstępów (także ciążowych), rewitalizacja cery poprzez dotlenienie i nawilżenie oraz ujędrnienie skóry, a nawet leczenie blizn potrądzikowych. To zadania, z którymi doskonale radzi sobie Blooméa – urządzenie służące do modelingu skóry, nadające się do wszystkich zabiegów na twarz. – Przynosi efekt resurfacingu laserowego – mówi dr Pszenny. Zanim ta innowacyjna technologia, trafiła do gabinetów medycyny estetycznej, służyła celom pooperacyjnym francuskim chirurgom plastycznym.

– Technologia opiera się na działaniu trzech technologii TRIO M.M.L., czyli makroeksfoliacji, mikroprądów i luminoterapii. Są one odpowiednio etapami zabiegu o tych samych nazwach – wyjaśnia dr Pszenny. Pierwszy z nich polega na złuszczeniu, drugi aplikacji skórze właściwej koktajlu zawierającego m.in. kwas hialuronowy, trzeci to odbudowa kluczowych struktur skóry. Technologia okazała się rewelacją na rynku usług kosmetycznych, z powodzeniem stosowana najpierw przez gwiazdy, teraz służy wszystkim klientom gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg Blooméa jest całkowicie bezbolesny oraz bezpieczny. Ponadto dedykowany jest zarówno dorosłym, jak i młodzieży od lat 12, a taże kobietom w ciąży za zgodą lekarza.

Technologie to przyszłość medycyny estetycznej, która pozwoli na jej jeszcze większy rozwój oraz innowacyjność, skuteczność oraz bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Nowe możliwości już teraz przyciągają pacjentów, których wraz z postępem techniki będzie przybywać. Tymczasem Time Clinic zaprasza do skorzystania z zabiegów z wykorzystaniem nowych technologii – zabieg Ultraformer III HIFU objęty jest promocją -25%.

Więcej na stronie www.timeclinic.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności