lederboard

Nowość – teksturowane panele winylowe z kolekcji Amtico Form

Najnowsza kolekcja Amtico Form obejmuje trzy luksusowe linie teksturowanych paneli LVT. Dzięki zastosowaniu w produkcji technologii ręcznego wytłaczania form, płytki idealnie odwzorowują wygląd, strukturę oraz piękno naturalnych materiałów. Wykonana z nich podłoga do złudzenia przypomina tradycyjny parkiet, drewnianą deskę czy kamienną posadzkę, a przy tym jest ciepła, wyjątkowo trwała i łatwa w utrzymaniu.

 

Nazwa Amtico Form odnosi się do tekstury naturalnych materiałów podłogowych, które były inspiracją do stworzenia tej wyjątkowej kolekcji. W jej skład wchodzą 3 linie produktowe: Artisan Embossed Wood przypominająca drewniany parkiet, Natural Wood Grain Emboss o wyglądzie drewnianych desek podłogowych oraz Contemporary Ceramic imitująca naturalny kamień i ceramikę. Producent proponuje łącznie aż 28 różnych wzorów i kolorów.

–  Aby osiągnąć naturalne wykończenie w projektach kolekcji Amtico Form inspirowanych drewnem opracowaliśmy technikę ręcznego wytłaczania form, co pozwoliło na wierne oddanie jego naturalnej tekstury – wyjaśnia Kelly Alders, starszy designer w firmie Amtico. – W przypadku linii Contemporary Ceramic uzyskane w ten sposób subtelnie mieniące się w świetle odcienie i chropowatości pozwoliły na odtworzenie tekstury prawdziwej ceramicznej i kamiennej podłogi.

Artisan Embossed Wood_3

Wyjątkowy wygląd naturalnych materiałów podłogowych oraz trwałość LVT sprawiają, że panele Amtico Form dodadzą elegancji zarówno wnętrzom prywatnym, jak i użyteczności publicznej.

–  Naturalny rustykalny efekt linii Natural Wood Grain Emboss podkreślają żłobienia, które nadają każdemu pomieszczeniu uroku i przytulności – zwraca uwagę Kelly Alders. – Te klasyczne wzory są odpowiednikiem tradycyjnych drewnianych podłóg, a uzyskana tekstura tego materiału oddaje ich autentyczny charakter. Każda deska ma tu swój unikalny wygląd, w przeciwieństwie do połyskującego drewna paneli laminowanych.

Artisan Embossed Wood to sześć propozycji wzorów desek parkietowych w naturalnych i głębokich odcieniach dębu.

Artisan Embossed Wood_2

–  Artisan Embossed Wood jest tradycyjnym i wyrafinowanym projektem podłogowym, który wiernie oddaje charakter parkietu poprzez podkreślenie autentycznej tekstury i piękna drewna. Dzięki podłogom z tej linii wnętrza nabiorą ciepłego, klasycznego i eleganckiego wyglądu – zauważa Kelly Alders

Kamienna podłoga jest wciąż popularnym wyborem dla uzyskania luksusowego wystroju wnętrza. Linia Amtico Form Contemporary Ceramic odwzorowuje jej naturalny, realistyczny wygląd. Pomimo, że wyglądem do złudzenia przypomina  chłodny materiał, to pod stopami panele winylowe są  ciepłe i przyjemne w dotyku.

– Każda płytka w linii Contemporary Ceramics odzwierciedla naturalnie występujące w naturze cieniowanie, strukturę i kolor kamienia – podkreśla designerka. – Aby uzyskać autentyczne wykończenie ceramiki, zaprojektowaliśmy fugi, które oddają tradycyjne spoinowanie.

Artisan Embossed Wood_4

Materiał LVT, z którego powstała kolekcja jest ciepły i przyjemny w dotyku, a przy tym wyjątkowo trwały. Dzięki wykorzystaniu do produkcji kolekcji Amtico Form – najnowocześniejszych technologii, uzyskano strukturalną 7-milimetrową warstwę wierzchnią, która jest wyjątkowo odporna na ścieranie i uszkodzenia. Odznacza się też wysoką odpornością na wilgoć, dlatego świetnie sprawdzi się w przestrzeniach trudnych, jak kuchnia czy łazienka. Producent daje na tę kolekcję aż 30 lat gwarancji!!!

Amtico, to od ponad pół wieku niekwestionowany światowy lider w branży podłóg LVT, charakteryzujących się wyjątkową trwałością i najwyższą jakością. Ta brytyjska firma kładzie duży nacisk nie tylko na innowacyjność, ale również na niebanalny, wysublimowany design.

Natural Wood Grain Emboss_2

Z tego powodu każda kolekcja powstaje w ciągu kilku lat i jest wynikiem ścisłej współpracy technologów oraz designerów. Amtico dba także o środowisko naturalne – większość komponentów służących do produkcji paneli LVT pochodzi z recyklingu, a powstałe w ten sposób posadzki nadają się do dalszego przetwarzania.

Wyłącznym przedstawicielem na Polskę Amtico jest Carpet Studio.

Więcej o tym dystrybutorze: www.carpetstudio.pl.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności