lederboard

Odbiorniki GNSS – czym są i kiedy warto ich używać?

Geodeta świadczy różnego typu usługi geodezyjne. Do tej kategorii zalicza się na przykład: wykonywanie dokładnych pomiarów (między innymi sytuacyjnych i wysokościowych), zbieranie i przetwarzanie danych, opracowywanie wyników prowadzonych prac, a także ich wszechstronne analizowanie, czy sporządzanie map oraz dokumentacji projektowej. Najczęściej wykorzystywane w praktyce narzędzia pracy geodety to: tachimetry, niwelatory, teodolity, dalmierze, drogomierze oraz miarki. Jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań są także nowoczesne odbiorniki GNSS. Sprawdź najważniejsze informacje na ich temat!

 

Odbiornik GNSS – co to takiego i do czego służy?

Odbiorniki GNSS są mobilnymi urządzeniami o zaawansowanych parametrach, których głównym zadaniem jest odbieranie sygnałów, jakie wysyłają satelity globalnych systemów GNSS, czyli Global Navigation Stallite System (odpowiadające za wskazywanie pozycji konkretnego punktu). Już sama nazwa wskazuje, że jest w tym przypadku możliwość pozycjonowania w dowolnej lokalizacji na całym świecie.

Jako podstawową funkcję tego sprzętu uznaje się precyzyjne dokonywanie pomiarów geodezyjnych. Korzystanie z odbiornika jest możliwe, jeśli użytkownik zaopatrzy się jednocześnie w cały zestaw dodatkowych przyrządów, do których zalicza się przede wszystkim kontroler (rejestrator) oraz odpowiednie oprogramowanie. Wybór tych akcesoriów powinien być uzależniony od rodzaju prowadzonych prac.

Powszechne zastosowanie takich urządzeń w praktyce pokazuje, że nowoczesne technologie w branży geodezyjno-kartograficznej nie są już niczym zaskakującym – dzięki swojej popularności stały się standardem, a z ich potencjału czerpie teraz wielu specjalistów. Trzeba jednak pamiętać, aby zaopatrując się w odbiornik GNSS stawiać tylko na produkty, których jakość jest potwierdzona międzynarodowymi atestami.

Jakie korzyści wynikają z używania odbiorników GNSS? Jest to: przyspieszenie pracy i poprawa jej wydajności, zwiększona dokładność realizowanych przedsięwzięć, a także możliwość podejmowania działań nawet w czasie niesprzyjających warunków pogodowych np. mgły, czy ulewnego deszczu.

Odbiorniki GNSS w pracy geodety – podsumowanie

Działasz w branży geodezyjnej i chcesz zwiększyć staranność dokonywanych pomiarów? Postaw na profesjonalne urządzenia od Cubic Orb. To sprawdzona inwestycja, na którą warto się zdecydować! W ofercie tego dystrybutora znajdują się następujące odbiorniki popularnej szwedzkiej marki:

  • Satlab SL700 – wyróżnia go uniwersalność gwarantowana przez wbudowany w antenę radiomodem posiadający szereg portów wejścia i wyjścia,
  • Satlab SL800 – świetnie radzi sobie w trudnych warunkach, a za komfort użytkowania odpowiada jego niewielki rozmiar i lekka konstrukcja,
  • Satlab SL900 – model najbardziej zaawansowany pośród całego asortymentu, jego atutem jest kompaktowa postać i wbudowany pochyłomierz,
  • Satlab SLC – w tym przypadku uwagę przyciąga zwłaszcza mała waga odbiornika, który dzięki temu cechuje się wszechstronnym zastosowaniem.

Już teraz dokonaj zakupu urządzenia w największym stopniu dopasowanego do specyfiki realizowanych przez Ciebie przedsięwzięć i w praktyce przekonaj się o wszystkich jego zaletach. Bez dwóch zdań będzie to dobra decyzja, tym bardziej że współpracując z Cubic Orb zyskujesz dwuletnią gwarancję producenta, pełne wsparcie techniczne, szkolenie z obsługi, jak również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny!

źródło zdjęć: freepik.com

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności