Odchudzanie dla opornych. Przeczytaj, zanim zrezygnujesz z walki o zdrowie i szczupłą sylwetkę

Masz problemy z odchudzaniem? Nie możesz pozbyć się nadmiaru kilogramów i czujesz, że nadwaga zaczyna Cię przerastać? Najwyższa pora poznać przyczyny Twoich problemów! Odchudzanie nie jest efektywne, bo popełniasz błędów, które wcale nie muszą bezpośrednio dotyczyć sposobu odżywiania.

 

 

Mity na temat odchudzania to jeden z powodów braku efektów stosowanej diety. Nadal wierzymy w to, że głodówka to najlepszy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, a jedzenie raz dziennie zapewni nam szybką redukcję problematycznego tłuszczyku oraz w to, że dieta musi być droga, bo inaczej nie zadziała. Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.topsuplementy.com/

Dajemy się nabrać na drogie kuracje i jadłospisy oparte o egzotyczne produkty, które czasami wcale nam nie smakują, zapominając, że nie tylko modne superfoods są cennym składnikiem diety odchudzającej. Jak szybko schudnąć, uniknąć efektu jo-jo i nie stracić motywacji do odchudzania?

Odchudzanie nie musi być trudne, ale trzeba się do niego odpowiednio przygotować

Podstawą w czasie odchudzania jest przede wszystkim wiedza, bo dzięki niej jesteśmy w stanie uniknąć wielu pułapek związanych ze stosowaniem restrykcyjnych diet i kuracji odchudzających. Nic nie schudnie za nas, więc odchudzanie musi wymagać wyrzeczeń oraz naszego wysiłku, dlatego tak często z niego rezygnujemy zaledwie po kilku dniach stosowania diety. Można tego uniknąć, nie tylko wybierając dietę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb naszego organizmu, ale także pozwoli uniknąć szeregu skutków ubocznych swojego stosowania.

Wszystkie modele żywieniowe, które drastycznie ograniczają kaloryczność spożywania posiłków to potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia. Stosując głodówki i monodiety, nie tylko wpływamy na spowolnienie metabolizmu i „pracujemy” na szybki efekt jo-jo, ale także narażamy się na zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, problemy trawienne oraz omdlenia. Wszystkie te dolegliwości znacząco wpływają na pogorszenie jakości naszego życia, a w niektórych przypadkach, mogą wręcz utrudniać normalne funkcjonowanie.

Z tego względu lepiej unikać restrykcyjnych diet i postawić na zdrowe odchudzanie, które będzie oparte na zasadach zdrowego odżywiania. Racjonalna dieta też pozwala schudnąć, choć czasami jej stosowanie wymaga nieco więcej czasu. Trud oraz cierpliwość w tym przypadku bardzo się opłacą, bo zdrowa dieta zdecydowanie rzadziej prowadzi do efektu jo-jo.

Dietę trzeba dopasować do swoich indywidualnych potrzeb

Każdy z nas ma inne potrzeby żywieniowe. Prowadzimy inny tryb życia, nasz organizm różnie funkcjonuje, cierpimy na wiele dolegliwości zdrowotnych i dlatego właśnie tak trudno jest wybrać odpowiednią dietę, która zapewni redukcję kilogramów i nie pogorszy samopoczucia. W przypadku osób, które od długiego czasu bezskutecznie walczą ze zbędnymi kilogramami, może być konieczna wnikliwa diagnostyka, która pozwoli odkryć przyczynę braku efektów odchudzania. Jednym z najczęstszych czynników, które utrudniają odchudzanie, są zaburzenia hormonalne i problemy emocjonalne; ich istnienia możemy nawet nie podejrzewać, ze względu na to, że na co dzień dobrze się czujemy.

Dobrze dobrana dieta pozwala chudnąć w sposób, który nie zagraża naszemu zdrowiu, dostarcza wszystkich, niezbędnych składników odżywczych oraz przyśpiesza metabolizm, zamiast go spowalniać i wprowadzać nasz organizm w stan magazynowania kalorii.

Wspomaganie odchudzania a efekty stosowania diety

Wspomaganie odchudzania poprzez niezbędne ćwiczenia fizyczne, suplementy diety, zabiegi kosmetyczne itp. to dobry sposób na szybsze zauważenie efektów stosowania diety. Warto jednak pamiętać, że każdy z nas jest inny i inaczej może reagować np. na składniki suplementów, dlatego nie należy przesadzać z ich ilością, bo można narazić się na wiele dolegliwości zdrowotnych np. zaburzenia w funkcjonowaniu nerek i wątroby.

Podsumowując, sposobem na szybkie i skuteczne odchudzanie jest przede wszystkim odpowiednio dobrana, zdrowa dieta. Wystarczy zastosować się do zasad zdrowego odżywiania, zwiększyć ilość aktywności fizycznej oraz uzbroić się w cierpliwość, aby w końcu pożegnać nadwagę i poprawić stan zdrowia. Trzeba także pamiętać o motywacji, wyznaczaniu realnych celów i małych nagrodach, które pomogą przejść kolejne etapy drogi do szczupłej sylwetki.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu strony: http://www.katalog.e-rafael.pl/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności