Ogrzewanie elektryczne. Czy koszty zależą od stanu technicznego domu?

Rosnące ceny prądu sprawiają, że inwestycja w ogrzewanie elektryczne budzi zastanowienie. Czy ono jest nadal opłacalne? Dzięki nowoczesnemu systemowi ogrzewania elektrycznego, który wyróżnia się najniższymi kosztami instalacji, gdy dodasz koszty eksploatacyjne, wciąż możesz wyjść na plus.

 

Kluczowe jest jednak to, w jakim stanie technicznym znajduje się budynek. O co zadbać, by ogrzewanie elektryczne było efektywne i opłacalne?

Myślisz o montażu ogrzewania elektrycznego? Najpierw sprawdź straty ciepła w budynku

Ogrzewanie elektryczne foliami grzewczymi równomiernie ogrzewa powietrze w pomieszczeniu, a także zapewnia zdrowe i komfortowe warunki. Będzie jednak mało efektywne, gdy ściany i okna budynku są nieszczelne.

Jak zapobiec stratom ciepła w ogrzewaniu elektrycznym? Koszty będą niższe w przypadku każdego nowego budynku. Dlaczego? Nowe budynki mieszkalne muszą spełniać wytyczne WT21, a te radykalnie obniżają straty ciepła.

Co jednak w przypadku, gdy mieszkasz w starym budownictwie i wiesz, że ciepło ucieka przez okna i ściany? W takim przypadku pierwszym krokiem jest termomodernizacja i skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Na koniec roku małżeństwo może odliczyć aż 106 000 zł!

Na taki remont możesz uzyskać dodatkowe dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”, gdy zamienisz emisyjne źródło ciepła np. na folie grzewcze i już na starcie obniżysz tym samym koszty ogrzewania elektrycznego!

Panele fotowoltaiczne – sposób na obniżenie kosztów ogrzewania

Niepokoją Cię podwyżki cen prądu? Możesz się od nich uniezależnić, instalując na dachu domu lub w ogrodzie panele fotowoltaiczne. Podłącz do takiej instalacji ogrzewanie elektryczne, a koszty będą dla Ciebie praktycznie nieodczuwalne.

Ogrzewanie elektryczne: koszty oblicz jeszcze przed wykonaniem instalacji

W przypadku ogrzewania elektrycznego koszty zależą nie tylko od tego, w jakim stanie znajduje się budynek. Jest także kilka innych czynników, na które masz ograniczony wpływ: ceny prądu, moc znamionowa instalacji, zużycie energii elektrycznej, powierzchnia domu. Nie jest jednak tak, że wysokość opłat za prąd poznasz dopiero wtedy, gdy już zainstalujesz ogrzewanie elektryczne. Koszty możesz łatwo obliczyć w kalkulatorze dostępnym na stronie Heat Decor.

Ogrzewanie elektryczne foliami grzewczymi to rozwiązanie idealne dla ekologicznych domów pasywnych i podnoszące komfort mieszkańców w każdy domu z odpowiednią termoizolacją. Inwestując w nie dzisiaj, masz zapewnione ogrzewanie na wiele dziesięcioleci bez żadnych kosztów serwisowania. Dlatego właśnie jest to ogrzewanie przyszłości!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności