lederboard

Peelingi do twarzy: rodzaje, przeznaczenie, zastosowanie

Peeling do twarzy do jeden z podstawowych kosmetyków. Pozwala on złuszczyć martwy naskórek z twarzy, a przez to zminimalizować ryzyko zapychania porów i pojawiania się zmian trądzikowych. Po peeling do twarzy należy sięgać regularnie. Zaleca się stosowanie go 2-3 razy w tygodniu. Jaki jednak peeling do twarzy stosować? Jak dobrać go do typu skóry?

Po co stosować peelingi do twarzy?

Cera twarzy składa się z wielu warstw. Tą najbardziej zewnętrzna jest naskórek, a dokładnie jego wrasta rogowa. Jego właściwością jest odnawianie się. Do odnawiania naskórka dochodzi co ok. 30 ni. W tym czasie nowe komórki zastępują te stare, które rogowacieją i obumierają. Martwe komórki należy regularnie usuwać. W innym przypadku nawarstwiający się obumarły naskórek sprawia, że cera jest wysuszona, szorstka, szara, bardziej narażona na powstanie zmarszczek. Obumarły naskórek z powierzchni skóry (a także wszelkie zanieczyszczenia) powalają usunąć peelingi do twarzy. To jednak niejedyna zaleta tych kosmetyków. Ich działanie to również:

Oczyszczanie skóry,

Zapobieganie powstawaniu zaskórników,

Odblokowywanie gruczołów łojowych

Przygotowanie skóry do wchłaniania składników odżywczych z kremów, serum, balsamów,

Niwelowanie przebarwień skórnych.

Rodzaje peelingów kosmetycznych

Peelingi do twarzy występują w kilku formach. Aby osiągnąć dobre efekty ich stosowania, należy dobrać je do typu cery. Jakie typy peelingów proponują koncerny kosmetyczne?

Peeling drobnoziarnisty – charakteryzuje się niewielkimi drobinkami ściernymi o regularnych kształtach; kosmetyk delikatnie oczyszcza i usuwa martwy naskórek; drobinki ścierne w peelingu drobnoziarnistym pochodzą z cukru lub zmielonych pestek owoców;

Peeling gruboziarnisty – posiada grube drobinki złuszczające, które mocno złuszczają naskórek i dają silne uczucie szorstkości;

Peeling enzymatyczny – nie zawierają drobinek ścieralnych, ich działanie opiera się na zastosowaniu enzymów roślinnych, które rozpuszczają obumarły naskórek.

Kosmetyki w powyższych formułach dostępne są na https://www.perfumeria.pl/collections/pielegnacja-twarz-peelingi-do-twarzy.

Peelingi do twarzy drobnoziarniste dedykowane są cery normalnej i suchej, te gruboziarniste sprawdzą się przy pielęgnacji cery tłustej i mieszanej bez trądziku.

Peelingi enzymatyczne to natomiast kosmetyki dedykowane cerze trądzikowej, wrażliwej i problematycznej.

Jak często stosować peeling do twarzy?

Peeling należy stosować regularnie – tylko wtedy sprawi ona, że skóra będzie młodsza, piękniejsza, lepiej ukrwiona, elastyczna i gładsza. Głębokie oczyszczanie twarzy powinno się wykonywać od 1 do 3 razy w tygodniu – w zależności od potrzeb. W przypadku peelingów enzymatycznych powinno się je stosować 2 razy w tygodniu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności