Piękny wygląd wnętrz to detale. Wybierz firany gotowe, które będą pasować do Twojego pomieszczenia

Zwykłe detale mogą urozmaicić Twoje wnętrze. Sprawią, że Twoje pomieszczenie będzie prezentowało się naprawdę wyjątkowo. Warto więc wybrać do swojego domu lub mieszkania przepiękne firany gotowe.

 

 

Firany gotowe, zasłony gotowe. Co jest ważne w wyborze tych elementów?

Przede wszystkim jeśli decydujesz się na wybór firan i zasłon, musisz zwrócić szczególną uwagę na rodzaj i wzór tkaniny. Jeśli już jakąś kupisz, musisz także ją ładnie założyć. To też bardzo ważne. Możesz także upiąć zasłonę. Będziesz wyglądała ona jeszcze lepiej.

Do każdego okna pasuje inna firana

Pamiętaj, że do każdego okna pasuje inna firanka. Przykładowo inaczej ozdabia się małe okno, a inaczej wielkie. Wybór firan i zasłon jest naprawdę szeroki. Jest z czego naprawdę wybierać. Możesz wybrać elementy dekoracyjne zrobione z lekkich materiałów, ale również z tych cięższych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze firan i zasłon?

Wszystko zależy do jakiego pomieszczenie wybierasz firanę lub zasłonę. Przykładowo do sypialni idealnie będą pasowały zasłony zaciemniające. W tym pomieszczeniu liczy się bowiem dla domowników intymność i prywatność. Zresztą, jak w każdym. Jednak sypialnia to miejsce, w którym chcemy czasami nie mieć żadnego światła. Szczególnie, gdy np. chcemy pospać dłużej.

Kolorystyka firan

Kolorystyka firan także jest bardzo ważna. Musi ona jakoś współgrać z całym wnętrzem. Nie tylko bowiem firana, czy zasłona ma pełnić funkcję praktyczną, ale też właśnie estetyczną.

Styl firan

Styl firan również jest bardzo ważny. Musi dopasowywać się do stylu wnętrza. Poniekąd też nadawać mu charakteru. Pamiętaj! Nie każda firana czy zasłona będzie pasować do każdego pomieszczenia. Przykładowo te co pasują do salonu, nie będą odpowiednie dla kuchni, czy pokoju dziecięcego.

Intymność

Oczywiście firanki oprócz funkcji estetycznych muszą także spełniać funkcje praktyczne jak np. zapewniać intymność. Jeśli np. okno jest od strony domu sąsiada, nie chcesz chyba, aby sąsiad Cię podglądał? Możesz np. kupić firankę żakardową, jeśli widok za okna nie należy do najlepszych.

Nowoczesność

Firanki szare, białe, ecri idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Jednak np. w modzie są również kolory pastelowe. Dobrze będą także prezentowały się takie barwy żółty, zielony, czerwony, złoty. Coraz bardziej popularne są firany i zasłony właśnie w tych kolorach. Zasłony jednokolorowe również są dobrym wyborem.

Delikatne firany. Gdzie najlepiej będą pasowały?

Delikatne firany będą idealnie pasowały do wnętrz w stylu skandynawskim. Na pewno tam będą przeważały naturalne, jasne kolory. Na pewno firany i zasłony we wnętrzach tego typu powinny być gładkie, lniane i delikatne.

Kwieciste firany i zasłony

Kwieciste firany i zasłony będę idealnie pasowały do wnętrz w stylu prowansalskim. Pomieszczenia w tym stylu są przede wszystkim ciepłe. Mają taki wiejski klimat.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności