Pierwszy Integracyjny Wyjazd Kobiet Biznesu za nami! Co o weekendzie w górach mówią jego uczestniczki?

Pierwszy Integracyjny Wyjazd Kobiet Biznesu organizowany przez Europejski Klub Kobiet Biznesu w Wierchomli za nami. Prawie 30 przedsiębiorczych kobiet z całej Polski przyjechało w Beskid Sądecki, aby wymienić się kontaktami, wysłuchać pięciu inspirujących prelekcji cenionych trenerów biznesu, a także odpocząć na łonie natury i zrelaksować się w hotelowym SPA.

 

Wykłady poprowadziły Ilona Adamska, pomysłodawczyni i organizatorka wyjazdu, oraz Milena Sinacka, Katarzyna Niemiec, Alina Roszczyńska i Joanna Maria Jastkowiak. Wśród tematów znalazły się takie zagadnienia, jak skuteczne budowanie marki w sieci, komunikacja w biznesie, zarządzanie w kryzysie, automatyzacja procesów w firmie dzięki skutecznym narzędziom IT oraz pewność siebie w życiu prywatnym i zawodowym.

W trakcie wydarzenia, podczas uroczystej kolacji powitalnej, wręczono statuetki i certyfikaty nowym członkiniom klubu, a także przedstawiono program Klubu i plany na przyszłość związane z kolejnymi wyjazdami. Nie obyło się również bez promocji nowej książki wydawnictwa I.D.MEDIA pt. „Listy płynące z serca. Kobiety dla kobiet”, której prapremiera odbyła się 10 lipca podczas inauguracji Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu w Warszawie. Wśród autorek listów znalazło się kilka członkiń klubu, które podpisywały książkę i dumnie opowiadały o swoim udziale w projekcie.

Jak pierwszy wyjazd integracyjny wspominają uczestniczki? Zapytaliśmy o to kilka z nich. Sprawdźcie sami, w jakich nastrojach i z jakimi przemyśleniami wróciły do domu:

Pierwsze integracyjne spotkanie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu za nami. Takich spotkań szukałam. Każda z obecnych tam kobiet była zaangażowana w swój rozwój i wspierająca inne członkinie w rozwoju. Jestem pod ogromnym wrażeniem otwartości dziewczyn na nowe kontakty i wiedzę. Dużo wartości w przygotowanych wystąpieniach: Joanny Marii Jastkowiak, Aliny Roszczyńskiej, Katarzyny Niemiec i Mileny Sinackiej. Niedzielny wykład Ilony Adamskiej pt. „Jak odnieść sukces w biznesie i zbudować solidną markę w sieci” był również bardzo treściwy i warty zapamiętania. Już wiem, po co jest marketing i jak inteligentnie zaistnieć w mediach, aby zapaść w pamięć odbiorcy. Kobieca intuicja, taki specyficzny skrót w drogach nerwowych, jest warta pielęgnowania. Nakazuje nam podejmować działania, których w żaden sposób nie można logicznie wytłumaczyć. Wyjazd przecież tylko na dwa dni i aż 1386 km w dwie strony do pokonania (z dalekiej Bydgoszcz). Na takich spotkaniach gromadzimy z pozoru dużo zbędnych informacji. Rozmawiając, nie omijamy niczego, kochamy niuanse, budując sobie w ten sposób niezwykle bogatą bazę danych. Tak było i tym razem. Ostatnio szukałam sposobu automatyzacji przesyłania informacji klient-ja-klient. I był to dla mnie ogromny problem. A podczas tego właśnie spotkania, w grupie, okazało się, że jest gotowe rozwiązanie, które zaprezentowała Milena Sinacka. Kobieca moc potęguje się przy spotkaniu z innymi kobietami. Jest w nas ogromna siła do działania i chęć poznania nowych obszarów. Dziękuję Ilonie Adamskiej za stworzenie przestrzeni na spotkania i wam sympatyczne uczestniczki za obecność. Już wyczekuję na kolejny termin spotkania i wymianę nowych doświadczeń – powiedziała Mirosława Kowalkowska, od ponad 25 lat związana z branżą finansowo-ubezpieczeniową.

– Jak powiedziała Karolina Wilczyńska w książce „Marzenia szyte na miarę”, musisz wiedzieć, czego chcesz. Co ci pasuje, co lubisz. I wtedy dopiero je tworzyć, uszyć najlepsze dla siebie. Wymarzyć sobie i potem te marzenia zrealizować. Swoje, nie czyjeś. Moje marzenia były kształtowane od dziecka, a jednym z nich były występy publicznie, lecz nie zawsze byłam pewna jakie. Dzięki wyjazdom i inicjatywom Ilony Adamskiej zrozumiałam, iż są to wystąpienia publicznie, które inspirują kobiety, pokazują im, jak rozwijać swoje biznesy i same siebie. Ilona spełniła moje marzenie. Wygłosiłam prelekcję na tematy związane z branżą informatyczną przed kobietami biznesu i je zainspirowałam! Jestem pod wrażeniem, że tak trudny temat, jakim jest oprogramowanie IT, znalazł się z tak dużym zainteresowaniem i zrozumieniem ze strony uczestniczek wyjazdu. Wiele z nich powiedziało mi, że wreszcie wie, czego chce i właściwie wyda pieniądze i przede wszystkim zaoszczędzi czas. Serdecznie polecam udział w spotkaniach organizowanych przez Ilonę Adamska, zbiera ona niesamowite grono kobiet polskiego biznesu z sektora MŚP, inspirując i łącząc ludzi z całej Polski – mówiła Milena Sinacka, jedna z prelegentek, która do Wierchomli przyjechała z Łańcuta.

– Wiadomość na temat Integracyjnego Wyjazdu Kobiet Sukcesu Wierchomla 2020 dotarła do mnie w połowie czerwca i od razu zdecydowałam się pojechać. Pierwsza myśl, jaka się pojawiła: „w końcu odpocznę i złapię chwilę oddechu”. Potraktowałam ten wyjazd jako mój mały urlop. Dużo się dzieje w tym roku w mojej redakcji „Business Intelligence” i bardzo chciałam mieć chwilę tylko dla siebie. I tak też było. Piątkowa uroczysta kolacja z wyśmienitymi daniami rozpoczęła piękny trzydniowy urlop. Tańców i rozmów nie było końca do późnej nocy. Sobotnie przedpołudnia oraz wczesne popołudnie spędziłam na prelekcjach, z których wyniosłam wartościową wiedzę na temat komunikacji w biznesie, wewnętrznej siły oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych ułatwiających codzienną pracę w firmie. Resztę dnia spędziłam tak jak planowałam – w ciszy, spokoju, medytacji i radości z piękna otaczającej mnie przyrody. Dopełnieniem był wykład Ilony Adamskiej w niedzielne przedpołudnie, skupiający się na najważniejszym dla mnie aspekcie prowadzenia biznesu, a mianowicie świadomym budowaniu marki osobistej. Naładowana pozytywną energię, po weekendzie spędzonym wśród Kobiet Sukcesu, wracam z podwójną siłą do mojego życia zawodowego i rodzinnego – powiedziała Elżbieta Jachymczak, wydawca magazynu Business Intelligence z Krakowa.

– Integracyjny zjazd Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu i pobyt w hotel Wierchomla & SPA Resort to już czas wspomnień. Wśród wielu fantastycznych kobiet zawiązały się wspólne biznesy, przyjaźnie, które przez kolejne lata będą przekuwały się na współpracę. Prelekcje przeprowadzone przez uczestniczki spotkania mocno zapadły wszystkim w pamięć. Joanna Jastkowiak podzieliła się wiedzą i doświadczeniem z zakresu pewności siebie, doceniania swojej osoby nie tylko w pracy, lecz i w życiu. Przypomniała, że każda z nas jest pokładem bogactwa wewnętrznego. Katarzyna Niemiec przekazała cenne wskazówki dotyczące komunikacji międzyludzkiej. Ileż to razy wypowiadamy się, próbując nawiązać z kimś relacje, przekazać swoje idee i nie zawsze osiągamy zamierzony cel. To, co jest dla nas zrozumiałe, niekoniecznie jest zrozumiałe dla drugiej osoby. Milena Sinacka poprowadziła nas przez zawiłości techniczne IT. Pomogła nam przyswoić język informatyczny, pokazać ciekawe rozwiązania, które warto zastosować w biznesie. Z kolei ja sama, poprzez swój wykład, zwróciłam uwagę, że prawie każdy kryzys przypomina kwaśną cytrynę, z której można zrobić smaczną lemoniadę. Kryzysy towarzyszą ludziom od zawsze i są nieodłącznym elementem zmian i codziennego wzrastania i powstawania nowych pomysłów. Warto o tym pamiętać! Całość doskonale została spięta klamrą „Budowy marki w biznesie” omówioną przez organizatorkę spotkania Ilonę Adamską. Bez dobrego PR, bez odpowiedniej prezentacji swojego biznesu w świecie social media nie można mówić o istnieniu i rozwoju swoich biznesów. Szkolenia to nie wszystko. Towarzyszył uczestniczkom dobry humor, relaks, piękne widoki gór, dobra góralska miejscowa kuchnia, personel hotelu pracujący w zaciszu, by dać wytchnienie swoim klientom. Czekamy niecierpliwie na kolejne wyjazdowe spotkania. Wierchomla to dopiero początek – powiedziała Alina Roszczyńska, trener biznesu, coach, wykładowca.

– Obserwuję Ilonę już od dawna i podziwiam za to, że z dużą determinacją i konsekwencją buduje własną, unikatową markę – markę przestrzeni dla niezwykłych i poszukujących wartości kobiet. Zadziwiające jest również to, że każda z nas czuję się w tej przestrzeni najważniejszym i nieodzownym elementem całości. Dajemy i bierzemy tyle, ile nam potrzeba, a przy okazji ładujemy nasze kobiece, bardzo wrażliwe i jednocześnie bardzo eksploatowane codziennością akumulatory. Takie właśnie było to nasze ostatnie, a zarazem pierwsze integracyjne spotkanie. Skuteczny i bardzo potrzebny reset od codziennych obowiązków, dużo radości i inspiracji, wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody, nowe (jako pokazuje życie – nieprzypadkowe) znajomości i poczucie, że jeszcze chcę i chętnie spędzę tak czas. Dziękuję Ilona i bardzo polecam –mówiła po wyjeździe Mariola Grodnicka z Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A.

– Za mną weekend pełen emocji, nowej wiedzy i wartościowych znajomości z kobietami pełnymi pasji. Dzięki Ilonie i zorganizowanym przez nią wyjeździe integracyjnym poczułam, jak ważne są takie spotkania i ile wnoszą, nie tylko do mojego biznesu, ale również do życia osobistego. Prelekcje prowadzone przez uczestniczki uświadomiły mi, ile jeszcze mogę zrobić dla siebie i swojej działalności. Jak zwykle podczas wyjazdów organizowanych przez Ilonę wpadłam na pomysł nowego biznesu. To był piękny, inspirujący czas, za który bardzo dziękuję. Z niecierpliwością czekam na kolejny wyjazd – powiedziała Małgorzata Rogowska, która do Wierchomli przyjechała aż z Gdańska, pokonując ponad 750 km.

– Każda z nas ma swoje sprawy. Jest zajęta, zwłaszcza w wakacje i mimo to wiele wspaniałych pań znalazło czas, aby spędzić lipcowy weekend w malowniczej miejscowości Wierchomla. To, jak bardzo zbliżyliśmy się do siebie, wiemy tylko my. Rozwój osobisty, nowe pomysły, projekty i biznesy. Zabawa, relaks i totalny reset głowy to kwintesencja Integracyjnego Wyjazdu zorganizowanego przez Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu – powiedziała Katarzyna Niemiec, szkoleniowiec, która wygłosiła prelekcję na temat komunikacji w biznesie.

– Potrzebowałam dwóch rzeczy: spotkania z relacyjnymi kobietami i wędrówki po górach. Dostałam Wierchomlę Małą, takie dwa w jednym. Potrzebowałam dystansu do obecnej sytuacji, w jakiej jestem jako człowiek, jako kobieta, jako przedsiębiorca. Góry zawsze dostarczają mi mocnych wrażeń i możliwości popatrzenia na własne życie z innej perspektywy. Tym razem również mnie nie zawiodły, tak jak nietuzinkowe kobiety, które zebrały się wokół Ilony. Doświadczyłam spokoju, przyjaznego odbioru, prawdziwej życzliwości i empatycznego wręcz zaciekawienia człowieka przez człowieka. Bycie wdzięcznym to jeden ze sposobów na odnalezienie siebie i dostrzeżenie innych. Dlatego z wdzięcznością i nieustającym poruszeniem, a jednocześnie spokojem i uspokojeniem duszy wróciłam do domu. Dziękuję za możliwość uczestnictwa i doświadczania, za tę inicjatywę i spotkanie wartościowych, wypełnionych pasją do życia dziewczyn, które w swojej autentyczności wytwarzają aurę zaufania i ufności. Jednocześnie jestem poruszona i wzruszona ze spotkania kobiet pełnych pasji, zaangażowanych we własny biznes. „Zwyczajnych” pań z niezwyczajnymi historiami. Z wdzięcznością i niebywałym spokojem będę z niecierpliwością czekać na kolejne spotkanie. Serdeczność i dotykająca życzliwość wszystkich nas sprawiła, że te dni pozostaną długo w mojej pamięci. Wszystkim paniom i tobie Ilona DZIĘKUJĘ – mówiła poruszona Anita Orzechowska, właścicielka Instytucji Szkoleniowo- Doradczej CST Coaching.

– Dziękuję Ilonie Adamskiej za tak wspaniałą inicjatywę, jaką był wyjazd do Wierchomli. Jej postawa, zaangażowanie, pasja i miłość do tego, co robi, jest doskonałym przykładem, że marzenia się spełnia, a niemożliwe nie istnieje. To był bardzo dobrze zainwestowany, wartościowy czas spędzony w gronie tak różnorodnych, a zarazem wyjątkowych kobiet. Mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce – podsumowała Sabina Olesiak, związana z branżą ubezpieczeniową.

– Kolejny integracyjny wyjazd planowany jest na początek października, a już dziś zapraszam na sierpniowe spotkanie Klubu, które odbędzie się 21.08. w restauracji Avangarda w Warszawie. Podczas wydarzenia wręczymy prestiżowe statuetki nowym członkiniom Klubu oraz naszej ambasadorce pani Teresie Rosati. W evencie mogą wziąć udział tylko panie, które podpisały umowy członkowskie. Zapisy na spotkanie ruszają 1 sierpnia.Śledźcie uważnie nasz profil na Facebooku –zapowiedziała Ilona Adamska, prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

Jeśli chcesz dołączyć do Klubu, napisz na info@idmedia.pl.

Podeślemy warunki przystąpienia do Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

fot. Dorota Czoch

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności