lederboard

Rozwój osobisty Project Managerów

Osoby zawodowo zajmujące się zarządzaniem projektami – Project Managerowie, Program Managerowie, członkowie zespołów projektowych – potrzebują szkoleń, które pomogą im rozwijać specjalistyczne umiejętności. Takich, których program realnie odpowiada na potrzeby i wymagania współczesnego rynku oraz zmiany w świecie biznesu. Szkoleń, które dostarczą im metod i narzędzi umożliwiających efektywniejszą realizację projektów oraz pomogą lepiej łączyć je z długoterminową strategią organizacji. Kampus Zarządzania Projektami pm2pm to wydarzenie stworzone z myślą o tych potrzebach.

 

 

 

Specjalistyczne szkolenia dla profesjonalistów zarządzających projektami

Firma doradczo-szkoleniowa pm2pm, od ponad 10-lat wspiera przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje pozarządowe w podnoszeniu kompetencji zespołów oraz wdrażaniu nowoczesnych standardów zarządzania projektami. W oparciu o rozmowy z uczestnikami szkoleń, działami HR, dyrektorami i właścicielami firm zorganizowała w 2018 roku pierwsze wydarzenie szkoleniowe dla specjalistów zarządzania projektami – Kampus Zarządzania Projektami pm2pm.

Podczas każdej edycji, uczestnicy wydarzenia wybierają jeden z kilku tematów, a następnie biorą udział w specjalistycznych, dwudniowych warsztatach. Wszystkie zajęcia prowadzą eksperci z praktycznym doświadczeniem w danym obszarze. Szkolenia oparte są o pracę zespołową i praktyczne przykłady, umożliwiając szybkie zrozumienie tematu i możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy zaraz po zakończeniu szkolenia.

W tym roku, podczas IV edycji Kampusu zespół pm2pm, przygotował 6 specjalistycznych szkoleń:

  • „Lean Management Six Sigma” z Tomaszem Matusińskim – ekspertem zarządzania procesowego i Lean Management, które wprowadza w tematykę usprawniania procesów w organizacji i uczy doboru najskuteczniejszych dla niej metod doskonalenia.
  • „Dobrostan – uważne zarządzanie sobą w życiu osobistym i zawodowym” z Ewą Kruk – specjalistką w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego, trenerką FRIS i certyfikowaną coach, która przybliży techniki i narzędzia wykorzystywane do dbania o siebie oraz sposoby na utrzymanie optymalnej energii życiowej.
  • „Zarządzanie zespołem z elementami coachingu” z Tomaszem Leśniowskim – Prezesem IPMA Polska, ekspertem z wieloletnim doświadczeniem zarządzaniu portfelem projektów, zarządzaniu operacyjnym i koordynacji prac podległych zespołów projektowych, który zdradzi tajniki skutecznego zarządzania zespołem, tak by jego członkowie potrafili się komunikować i wykorzystywać swoje mocne strony.
  • „Zrównoważone zarządzanie projektami” z Ewą Bednarczyk i Michałem Karlikowskim – trenerami i praktykami zarządzania projektami z wieloletnim doświadczeniem, pokazujące jak łączyć cele strategiczne firmy z dobrem pracowników, społeczności i środowiska.
  • „Agile – method & mindset” z Łukaszem D. Sienkiewiczem – pasjonatem i ekspertem zwinnego podejścia w zarządzaniu projektami, oparte o praktyczne ćwiczenia uczące technik zwinnych i ich wykorzystania w projektach.
  • „Praktyczne zarządzanie ryzykiem w projekcie w dynamicznym otoczeniu” z Krzysztofem Witkowskim – praktykiem zarządzania projektami z ponad 15-letnim doświadczeniem, uczące jak skutecznie zarządzać ryzykiem, nie poświęcając na to nadmiernej ilości czasu.

Motywacja do dalszego rozwoju

Kampus Zarządzania Projektami pm2pm to przede wszystkim przestrzeń inspiracji. Oprócz specjalistycznych warsztatów, organizatorzy przygotowują dodatkowe sesje seminaryjne i wystąpienia. W tym roku nacisk został położony na gorący temat w świecie Project Managerów, czyli zrównoważone zarządzanie projektami – podejście do zarządzania projektami integrujące Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zaplanowano również sesję o wpływie stylu myślenia na poczucie przyjemności i skuteczności w pracy, czyli „FRIS jako narzędzie rozwoju kompetencji”, a także wystąpienie Partnera Wydarzenia – firmy FlexiProject, przybliżające praktyczne przykłady Transformacji zarządzania projektami.

Udział w szkoleniach i dodatkowych prelekcjach to okazja do poznania nowych trendów, poszerzenia wiedzy. Jednak jak podkreślają sami uczestnicy, niezwykle ważnym aspektem Kampusu Zarządzania Projektami jest networking i możliwość wymiany doświadczeń z innymi kierownikami projektów i zespołami, czerpanie z ich wiedzy zdobytej w praktyce.

Kampusowi towarzyszy pozytywna energia. Dzieje się dużo, szkolenia są bardzo intensywne, ale nie brakuje także czasu na rozmowy w kuluarach, dobrą zabawę i chwilę relaksu.

Zrównoważone wydarzenie dla Project Managerów

Planowanie i realizacja Kampusu Zarządzania Projektami odbywa się od początku z uwzględnieniem zrównoważonych praktyk. Organizator wydarzenia – pm2pm, jest bowiem liderem we wdrażaniu zrównoważonych standardów w zarządzaniu projektami. To pierwsza w Polsce firma szkolącą według metodyki i standardu opracowanego przez międzynarodową organizację Green Project Management.

Przede wszystkim pm2pm minimalizuje oddziaływanie wydarzenia na środowisko – poprzez m.in. redukcję ilości drukowanych materiałów szkoleniowych czy wykorzystanie papieru ekologicznego do niezbędnych wydruków. Ponadto dba o aspekt społeczny, zapewniając uczestnikom możliwość udziału w treningu biegowym.

Zapisz się na Kampus Zarządzania Projektami

W tym roku wydarzenie zaplanowano w dniach 18-20 września w Hotelu Beskidzki Ray*** Medical SPA w Stryszawie koło Zawoi. To wyjątkowe miejsce w Beskidach z malowniczymi widokami, w otoczeniu pięknej przyrody, stanowi dodatkowy atut tegorocznego Kampusu Zarządzania projektami. Przede wszystkim jednak warto się zapisać na Kampus Zarządzania Projektami, jeśli zależy Wam na rozwoju zawodowym w obszarze zarządzania. Więcej informacji oraz formularz rejestracji znajdziecie na stronie: Kampus PM2PM

Jako Patron Medialny Kampusu Zarządzania Projektami, mamy dla Was niespodziankę. Dodatkową zniżkę 10% na zakupów biletów. Wystarczy, że podczas rejestracji podacie hasło „LBQ10”. Zapraszamy!

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności