Ruszyła rekrutacja do III edycji Akademii Liderek Biznesu

Akademia Liderek Biznesu to program edukacyjno-mentoringowy dla młodych kobiet, które chcą rozwinąć swoją karierę zawodową. W ciągu pięciu miesięcy studentki ostatnich lat uczestniczą w warsztatach i spotkaniach z liderkami biznesu. Pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, organizacji pracy, zarządzania zespołem, czy budowania marki osobistej.

 

 

 

To już trzecia edycja Akademii

Głównym celem programu jest edukacja młodych kobiet – studentek aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach. „W ten sposób dążymy do wyrównania proporcji w budowaniu kariery oraz do poszerzania wiedzy, umiejętności i postaw niezbędnych młodym liderkom” – tłumaczy Monika Nowak, koordynatorka projektu w Fundacji im. Lesława A. Pagi. „25 dziewczyn, które zostanie zakwalifikowane do udziału w programie będzie miało okazję osobiście spotkać się z prezeskami i dyrektorkami firm ważnych dla polskiej gospodarki”. W poprzedniej edycji, do cyklu leadership zaprosiliśmy m.in. z Joanną Kępczyńską, członkinią zarządu innogy Polska ds.finansowych, Pauliną Kieszkowską-Knapik, adwokat, Wspólniczką w Kancelarii Adwokackiej KRK czy Agnieszką Wolską, dyrektor obszaru bankowości biznesowej i korporacyjnej Santander Bank Polska.

Pięć miesięcy inspirujących spotkań

Projekt składa się z warsztatów weekendowych, które odbywają się raz w miesiącu, programu mentoringowego – wieczornych spotkań z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz długoterminowych staży w firmach partnerskich. Zajęcia prowadzą m.in. Ewa Czertak – prezeska Akademii Marki z Klasą, Radosław Czekan – Warsaw Chamber Debate, Magdalena Petryniak – prezeska Story Seekers Polska i wielu innych.

Zwieńczeniem projektu jest gala, na której ponownie mogą spotkać się wszystkie uczestniczki wraz z prowadzącymi zajęcia, i podziękować za wspólnie spędzony czas. Jedną z największych zalet programu jest właśnie networking:

„Jestem wdzięczna za udział w Akademii, bo nigdzie indziej nie znalazłabym grona takich wspaniałych, utalentowanych, mądrych dziewczyn, które chcą być coraz lepsze i realizować swoje cele” – tłumaczy uczestniczą II edycji ALB, Katarzyna Szwaczko.

Zapraszamy do aplikacji

Do udziału w programie zapraszamy studentki ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, a także absolwentki do 27 r.ż., na kierunkach:
● biotechnologia, badania kliniczne, technologia żywności,
● IT, robotyka,
● medycyna, farmacja,
● elektronika, inżynieria budowlana, automatyka,
● finanse, ekonomia, księgowość, bankowość, marketing, psychologia
● prawo i administracja

Pierwszy etap rekrutacji trwa do 4 listopada 2019 r. Zachęcamy do aplikacji poprzez formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/2liZi5y. W kolejnym etapie odbędą się rozmowy z setką wybranych kandydatek. O ostatecznych wynikach poinformujemy w połowie grudnia. Zajęcia rozpoczną się w lutym i potrwają do czerwca 2020 r. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie Fundacji. A tak wyglądała poprzednia edycja ALB.

Patronat medialny Law Business Quality.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności